Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnego bursztynu, klarowne [5]
    Piana: z początku obfita, dość szybko opada, pozostają jedynie drobne krzaczki na szkle i skromny kożuszek na powierzchni [3.5]
    Zapach: dominuje zapach chmielu, dopiero w tle leciutka słodowa woń [4]
    Smak: dominuje goryczka, silny posmak chmielu, ...to wszystko, goryczka jest tak mocna, ze aż czasem sprawia wrażenie gorzkawej [3.5]
    Wysycenie: za mocne, szczypanie w język, w podniebienie, piwo sprawia wrażenie "ostrego", przez to brakuje mu tej aksamitnej nuty [3]
    Opakowanie: męczy mnie już ta podobna do siebie szata graficzna nowych etykiety, wszystko mi się zlewa, nie pamiętam czy to piwo już piłem czy nie, różnicuję głównie po etykietach, nie nazwach [2.5]
    Uwagi: Mogę całe wypić ale bez szczególnych zachwytów

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by becik; 29-11-2010, 22:14.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotobursztynowy, chyba zbyt intensywny, bardziej pasowałby do mocnego lagera. [3]
      Piana: Kremowa, drobna, wysoka, trwała, redukuje się do kożuszka, zostawiając ślad na ściankach pokala. Bardzo ładna! [4.5]
      Zapach: Chmiel. I to chyba już wszystko... [3]
      Smak: Goryczka podszyta lekko kwaskiem, ta goryczka taka trochę gorzka... Chyba nieco płytkawe... [3.5]
      Wysycenie: Dużo drobnych, pracowitych bąbelków. [4]
      Opakowanie: Kapsel i krawatka browaru. Ta linia wzornicza etykiet jakoś mi nie leży. Plus za ptaszysko. [3.5]
      Uwagi: Takie trochę grylowe piwo, ale po odśnieżaniu też nieźle wchodzi .

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Na wszelki wypadek podaję jeszcze datę i serię 07-02-11/A08.
        Moja data była ta sama, serii nie pomnę. Pite niestety na koniec wieczora, więc dokładnej oceny nie będzie, ale cholernie mi smakowało. Wyraźna goryczka lekko skompensowana słodowością (prawie jak w IPA!), świetny aromat chmielowy, mocna piana, barwa bursztynowa.
        Tak mocno nachmielonego polskiego piwa nie piłem odkąd jestem pełnoletni.
        Idę do sklepu po więcej, może w Biłgo jest jakaś partia premium?
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, bardzo ładny, klarowny. [5]
          Piana: Mnóstwo drobnych pęcherzyków, ładna i zwarta. Nie oblepia zbytnio szkła i nie zostawia na nim większych śladów, ale jest trwała i widoczna do samego końca konsumpcji. [4]
          Zapach: Średnio intensywny, po otwarciu butelki czuć wyraźnie warzywka (chyba DMS) potem jakby chmiel wychodzi na pierwszy plan i już nie jest tak źle, a nawet całkiem przyjemnie. [3.5]
          Smak: Tak jak pisali poprzednicy, nuty zbożowo-warzywne obecne, ale w porównaniu do Rześkiego znacznie mniej intensywne. Dominuje stanowcza goryczka za co spory plus. Szkoda, że nie mogłem wyczuć posmaków chmielowych ani żadnej słodowości przez co piwo wydało mi się ciut zbyt jednostronne. Jak na 12% brakuje też trochę treści. [4]
          Wysycenie: Dość spore, ale nie przeszkadza, dobrze się komponuje ze smakiem. [5]
          Opakowanie: Wrócił Kormoran na etykietę za co plus. Piwo też nieco lepiej wyróznia się na półce od Świeżego, Orkiszowego czy Warmiaka co jest pozytywem, zważywszy na to że poszczególne marki Kormorana są do siebie strasznie podobne. Jedyne co można by poprawić to kolorystyka, etykieta jest nieco w zbyt bladych kolorach. [4]
          Uwagi: Beretu to piwo może nie zrywa, ale z tak wyraźną goryczką wyróżnia się na rynku. Na pewno będę do niego wracał, ogólne wrażenie na "+".

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto. Troszkę chyba jednak za ciemne. [4.5]
            Piana: Całkiem ładna, opada do grubej warstwy i zgrabnie osadza się na ściankach. [4]
            Zapach: Naprawdę silny, po równi chmielowy i przyjemny ziarnisty. Choć jednak ten drugi element bardzo mi się podoba, muszę odjąć za niego punkty, bo chmiel powinien być silniejszy, powinien dominować! Skoro tak nie jest, wykorzystane 5 odmian poszło raczej w gwizdek... [3]
            Smak: Tu z kolei charakter chmielowy jest bardzo dobrze wyczuwalny. Po kolei przeplatają się chmielowe smaczki, goryczka i ziarnisty, słodowy posmaczek. Przydałoby się jednak jeszcze mocniejsze przechylenia szali w stronę chmielu, najlepiej w postaci zwiększenia goryczki. Wtedy ziarnista słodowość byłaby tylko elementem tła i piwo posiadałoby więcej charakteru. [4]
            Wysycenie: Trochę za słabe. [3.5]
            Opakowanie: Bardzo fajny układ, cieszy wizerunek kormorana na ilustracji oraz w logo (mam nadzieję, że stanie się on wreszcie oficjalnym logo browaru). Na kontrze raczej fakty niż banialuki. Szkoda tylko, że ilustracja nie ma ciut bardziej wyrazistej kolorystyki i że świetny skądinąd firmowy kapsel tu trochę nie pasuje barwą. [4]
            Uwagi: Jest dobrze, ale jeszcze nie wystarczająco. Skoro piwo teoretycznie jest "mocno chmielone", to warto sypnąć tego chmielu jeszcze trochę.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość ciemny, w zasadzie jak na dwunastkę, a nawet ponad, to jest ok. [4.5]
              Piana: Porządna, gęsta, nie opada, biała, do końca obecna. [4.5]
              Zapach: Dość intensywny, niestety chmielu czuje się stosunkowo mało, czuć słody, ziarnistość. ja już po zapachu jestem w stanie poznać piwo z Kormorana - więc zapach, można powiedzieć, chrakterystyczny. [3.5]
              Smak: Niezłe piwo, faktycznie dość mocno goryczkowe, ale słabo czuć aromatyczne odmiany chmielu, całość jest zdominowana przez słodowość, ziarnistość, a tutaj spodziewałem się raczej dominującego bukietu chmielowego z przewagą aromatycznych. Poza dość solidną goryczką - niestety tego w zasadzie nie ma. Ale i tak godne wypicia i powtórki. [4]
              Wysycenie: Jest dobrze - dość wysokie. [4.5]
              Opakowanie: Nowa seria etykiet Kormorana - mi się podoba. Piszą o 5 rodzajach chmielu, podają ekstrakt. [4.5]
              Uwagi: Kupione wczoraj w Eko-Smaku w Starogardzie Gdańskim za 3,50 zł. Nie wiem, czy wszędzie tyle kosztuje, w Gdańsku jeszcze nie trafiłem.

              Moja ocena: [3.95]
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • wilko
                Senior
                • 07-2008
                • 226

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głęboki, złoty, klarowne. [4.5]
                Piana: Dosyć wysoka, wyszła trochę nad szklankę. Szybko bąbelki robią się większe i opada. Trwa ładną warstewką drobnych bąbelków, oblepia szkło. [4]
                Zapach: Z początku mocno chmielowy, z nutą może żywiczną o ile dobrze kojarzę. Niestety w głębi zapach miodowy - utlenienie? Trochę ogrzane pachniało lepiej, baza słodowa ale niestety chmielu mniej. [3]
                Smak: Smaczek miodowy i metaliczny posmak. Na skórze gwoździ nie czułem. Ponownie, ogrzanie zmienia je na plus. Cieplejsze jest bardzo smaczne, ma tylko niepokojącą kwaskową nutę w posmaku. [4]
                Wysycenie: Dosyć wysokie, z czasem przestało zwracać moją uwagę. [4.5]
                Opakowanie: Wszystkie parametry podane, firmowy kapsel. Podoba mi się grafika, estetycznie i profesjonalnie. Kolorystyka tylko ciut zbyt popielata [5]
                Uwagi: Potwierdzam, że warto pozwolić temu piwu się lekko ogrzać. A browar niechby jeszcze je zekstremizował. Niechby tej chmielowości było wiecej mocniej i w ogóle.

                Moja ocena: [3.75]
                Last edited by wilko; 11-12-2010, 02:48.

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kupione wczoraj w Eko-Smaku w Starogardzie Gdańskim za 3,50 zł. Nie wiem, czy wszędzie tyle kosztuje, w Gdańsku jeszcze nie trafiłem.
                  Już trafiłem. 3,40 u pekosa w Gdańsku na Okulickiego na Oruni Górnej.
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    #39
                    Nie rozumiem tak niskich ocen piwa. Mi bardzo smakowało, wyrazisty, konkretny posmak, świetnie zbalansowane połączenie goryczki i słodkawego posmaku. Piłem jak na razie tylko raz ale zdecydowanie do szybkiego powtórzenia.
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • podswierkiem
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 796

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie rozumiem tak niskich ocen piwa. Mi bardzo smakowało, wyrazisty, konkretny posmak, świetnie zbalansowane połączenie goryczki i słodkawego posmaku. Piłem jak na razie tylko raz ale zdecydowanie do szybkiego powtórzenia.
                      Wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Mnie również to piwo smakuje.
                      "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                      Niechybnie brakuje tam nas!
                      Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                      Niejeden już zginął kwiat!"

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        #41
                        ja również zaliczam się do osób którym piwko przypadlo do gustu

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty. Klarowne. [4]
                          Piana: Duża, drobnoziarnista. Redukuje się powoli i w połowie kufla jest jeszcze gruby kożuch. [4.5]
                          Zapach: Delikatny słód i chmiel, dokładnie tak samo pachniał Imperial z Krusovic! Żadna ze składowych nie wyskakuje przed szereg. I oczywiście żadnych brzydkich zapachów z boku.
                          Ogólnie bardzo orzeźwiająco pachnie. [4.5]
                          Smak: Po tak cudownym balansie w zapachu spodziewałem się więcej... A tu dominuje chmiel. Słód jest bardzo słabo wyczuwalny. Na szczęście goryczka jest szlachetna i nie zostawia przykrych posmaków. [4]
                          Wysycenie: Bąbelki raźnie wędrują w górę przez cały czas, ale nie czuć żadnej chropowatości na języku. Pod koniec kufla sprawia wrażenie wygazowanego, chociaż CO2 nadal w nim jest. Jest dobrze ale nie doskonale. [4]
                          Opakowanie: Elegancka, stonowana kolorystyka. To może być nowa linia Kormorana, ale na razie odróżnia się od pozostałych Kormoranów. Dużo informacji (łącznie z odmianami chmielu), żadnego bełkotu, czego chcieć więcej? [5]
                          Uwagi: Mniej kontrowersyjne niż się spodziewałem, ale po prostu bardzo smaczne piwo. Wrócę do niego nie raz, to unikat na skalę krajową!

                          Moja ocena: [4.275]
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #43
                            zgoda - w jakiej temperaturze go piłeś? Chodzi mi naturalnie o temperaturę piwa
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #44
                              Wczoraj wypiłam egzemplarz z datą do 4.03.2011 - tym razem bardzo mi smakowało, choć aromat ogólnie słabo wyczuwalny, to fajna goryczka częściowo rekompensuje ten brak chmielu w zapachu Tylko niestety dalej nie wiem w takim razie, po co te 5 odmian chmieli tam jest

                              Położyłam nacisk na chmiel, bo głównie jego oczekuję po informacji na etykiecie
                              Last edited by Marusia; 18-12-2010, 19:14.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Piękny klarowny złoty, może troszeczkę za ciemne jednak bardzo mi się podoba. [4.5]
                                Piana: Biała obfita czapa, utrzymująca się długo, pozostawiając po sobie średnio intensywne ślady na ściankach kufla. [4.5]
                                Zapach: Dominuje oczywiście chmiel, jednak jest ona słabo wyczuwalny i o małej intensywności. Na drugim planie w oddali słód i zapachy zbożowe. [4]
                                Smak: Bardzo dobry balans chmieli i słodu z przewagą tego pierwszego. Dość szybko po przełknięciu pojawia się intensywna, przyjemna, zaokrąglona goryczka, która przez dłuższy czas pozostaje na języku. Piwo o średniej pełności smaku. [4]
                                Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                                Opakowanie: Bardzo ładna etykieta. Stonowana, pastelowa, z wyeksponowaną nazwą. Bardzo lubię takie etykiety, stąd też dostaje ona najwyższą notę. [5]
                                Uwagi: Bardzo ciekawy produkt z Kormorana, który moim zdaniem, z kolejną warką zyskał in plus na smaku. Duże brawa za niskie odfermentowanie. W ten sposób pojawiło się kolejne po Zawierciu ciekawe piwo o zawartości alkoholu poniżej 5%.

                                Moja ocena: [4.175]
                                Last edited by YouPeter; 18-12-2010, 20:02.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎