Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy przelewac do butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Banita8
    Junior
    • 11-2010
    • 4

    Kiedy przelewac do butelek

    Witam mam pytanie kiedy mam przelewac moje pifko do butelek
    Na instrukcji (bo mam gotowca) pisalo ze 4-6 dni ale gdzies przeczytalem ze jak przestanie bomblowac (a moje jeszcze bombluje), moje wiadro (pojemnik fermentacyjny) zalalem w poniedzialek 15.11 czyli 5 dni minelo przelal bym to do butelek ale boje sie ze jak jeszcze dosypie cukru to bede mial granaty a nie pifko, jak to jest, ma rzeczywiscie przestac bomblowac ????

    Gdzie dostane ten proszek do dezynfekcji butelek ?? jakis ogrodniczy czy cus ??

    I ostatnie pytanie ile cukru mam wsypac do butelek 0,9 zeby bylo porzadnie nagazowane?? W instrukcji bylo 6 gram na 0,5l myslelem o 10 gramach na 0,9 ale ze wzgledu na bomblowanie boje sie ze mi rozwali te plastikowe butelki.

    Pozdrawiam
    Laik
  • keto
    Senior
    • 07-2009
    • 388

    #2
    Co to znaczy "pifko"?

    Najpierw naucz się pisać w języku polskim.
    Pozdrawiam
    Artur

    Comment

    • Banita8
      Junior
      • 11-2010
      • 4

      #3
      a moze cos na temat
      a pifko to piwko od kad pamitam mowie pifko czepiasz sie nie wiadomo czego

      Comment

      • keto
        Senior
        • 07-2009
        • 388

        #4
        Człowieku weź sobie przeczytaj to co napisałeś, przecież tego czytać się nie da.
        Pozdrawiam
        Artur

        Comment

        • Banita8
          Junior
          • 11-2010
          • 4

          #5
          Specialnie dla Ciebie

          Witam mam pytanie kiedy mam przelewać moje piwko do butelek
          Na instrukcji (bo mam gotowca) pisało ze 4-6 dni ale gdzieś przeczytałem ze jak przestanie bomblować (a moje jeszcze bombluje), moje wiadro (pojemnik fermentacyjny) zalałem w poniedziałek 15.11 czyli 5 dni minęło przelał bym to do butelek ale boje się ze jak jeszcze dosypie cukru to będę miał granaty a nie piwko, jak to jest, ma rzeczywiście przestać bomblować ????

          Gdzie dostane ten proszek do dezynfekcji butelek ?? jakiś ogrodniczy czy coś ??

          I ostatnie pytanie ile cukru mam wsypać do butelek 0,9 żeby było porządnie nagazowane?? W instrukcji było 6 gram na 0,5l myślałem o 10 gramach na 0,9 ale ze względu na bomblowanie boje się ze mi rozwali te plastikowe butelki.

          Pozdrawiam
          Laik

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Jeżeli chcesz aby ktoś cię traktował poważnie na tym forum to nie pisz "pifko", zwłaszcza przez "f".

            Takich tu nie lubimy.

            Po drugie, twoje problemy zostały opisane na forum kilkanaście razy, wystarczy poczytać. No ale po co czytać. Czyż nie?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Banita8 Wyświetlenie odpowiedzi
              Specialnie dla Ciebie

              Witam mam pytanie kiedy mam przelewać moje piwko do butelek
              Na instrukcji (bo mam gotowca) pisało ze 4-6 dni ale gdzieś przeczytałem ze jak przestanie bomblować (a moje jeszcze bombluje), moje wiadro (pojemnik fermentacyjny) zalałem w poniedziałek 15.11 czyli 5 dni minęło przelał bym to do butelek ale boje się ze jak jeszcze dosypie cukru to będę miał granaty a nie piwko, jak to jest, ma rzeczywiście przestać bomblować ????
              Musi przestać.

              Gdzie dostane ten proszek do dezynfekcji butelek ?? jakiś ogrodniczy czy coś ??
              W internecie.
              I ostatnie pytanie ile cukru mam wsypać do butelek 0,9 żeby było porządnie nagazowane?? W instrukcji było 6 gram na 0,5l myślałem o 10 gramach na 0,9 ale ze względu na bomblowanie boje się ze mi rozwali te plastikowe butelki.

              Pozdrawiam
              Laik
              Tyle będzie dobrze.

              Zobacz podpis pod moim postem i poczytaj trochę.
              To było już wiele razy. Nie można pytać o rzeczy oczywiste i opisane wielokrotnie. Na górze strony jest wyszukiwarka. Wpisz: brewkit, z gotowca albo inne słowa z instrukcji, którą masz.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #8
                Dzięki Fido. Szanownych Kolegów proszę o prostowanie nowicjuszy w przyjaźniejszy sposób.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • zgon81
                  Junior
                  • 06-2009
                  • 14

                  #9
                  Polecam niedawno stworzony FAQ - przypięty na samym początku "Kołyski"...

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎