Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus wiśniowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • eutanatos
    Member
    • 11-2010
    • 43

    Jagiełło, Magnus wiśniowy

    Najnowsza nowość kupiona dziś w Częstochowie przy okazji jarmarku staropolskiego w centrum chandlowym M1.
    Extrakt 14,2
    Alcohol 6.0

    A było to tak. Stoje przy stoisku kupując kolejne piwa. Obok znudzona żona nie wierzy, że kupuje aż tyle butelek. Czujny sprzedawca - widząc, że żona nie kupuje ani jednego piwa, nagle wyskakuje "mam tu taką nowość, dobre wiśniowe piwko. Polecam!". Żona nie bendąc piwoszem zainteresowała się odrazu, kupiła a ja mogłem spokojnie kontynuować zakupy .

    Piwo smakuje i pachnie jak ciasto czekoladowo-wiśniowe! Bardziej przypomina sok niż piwo. Słodkie, z lekką wiśniową goryczką. Ma na początku bardzo wysoką, aż przesadzoną piane. Szybko niestety znika lecz pozostawia gruby okrąg wokół ścianek kufla. Srednio nasocone, drobne bąbelki żyją do końca jednak im dłużej tym mniej. Piwo sprzedawane jest w butelkach 0,33l. Etykieta bardziej przypomina opakowanie lodów, wisienki na głównym planie. Brak składu, za to jest napis - "piwo ciemne warzone z pięciu gatunków słodu". Akurat...
    Moja kochana napewno będzie piła, ja może raz na jakiś czas...
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo łądny, wiśniowo - mahoniowy odcień. [5]
    Piana: Jak w przypadku pozostałych Magnusów gęsta, kremowa i puszysta. Utrzymuje się przeciętnie długo. [4]
    Zapach: Słodki, przypomina wiśnie w czekoladzie, intensywny i dość naturalny - duży plus. [4.5]
    Smak: Nie jestem amatorem piw tego typu (owocowe), ale postaram się ocenić obiektywnie. Piwo smakuje oryginalnie i co ważne - naturalnie. Jest oczywiście słodkie, ale spokojnie wyczuć można przyjemną goryczkę i cierpkość wisienkową. Smak wiśni nie jest natarczywy i nie smakuje sztucznie. Moim zdaniem kolejne udane "deserowe" piwo z Pokrówki. [4.5]
    Wysycenie: Idealne dla tego piwa - nic dodać, nic ująć. [5]
    Opakowanie: Prosta Magnusowa etykieta, nieco zubożona. Minus za brak składu. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Samoglow napisał właściwie wszystko co i ja powinienem więc nie będę powtarzał. Moje oceny także byłyby identyczne. Zaskakuje mnie to piwo bardzo pozytywnie gdyż też nie jestem wielbicielem smakowych. Jako "deserowe" sprawdza się znakomicie. Aż zadziwiające, że czuje się w nim dojrzałe wiśnie a nie sztuczne aromaty. Może gdyby było trochę mniej słodkie byłaby pełna 5. A tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • wilko
        Senior
        • 07-2008
        • 226

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bordowy. Ładny i myślę że adekwatny. [5]
        Piana: Piana krótka, opadła do zera. [2.5]
        Zapach: Pachnie wiśniami, dosyć naturalnie, jest też nuta pestki. Nie zdradzałem co za piwo pijemy i moja luba najpierw skojarzyła ze śliwkami w czekoladzie, które bardzo lubi. Uświadomiona zgodziła się na wiśnie. Nadal w czekoladzie. [4.5]
        Smak: Jest słodkie, ale smaczne. Najpierw wiśnie, potem karmelowy magnus. Przyjemne piwo deserowe. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Etykieta jest pusta, niedopracowana. Wiśnia pasuje i obecna jak najbardziej może być, ale jest taka doklejona, nie komponuje się [2]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.175]

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Krwistoczerwony, ładny. [4.5]
          Piana: Lekko beżowa, drobna, nie jest trwała. Zostaje cienki pierścień. [3.5]
          Zapach: Ładny, wiśniowy. Przypomina mi zapach kompotu wiśniowego. Tło lekko czekoladowe. [4.5]
          Smak: Lekko wiśniowy początek, po nim posmak jak ze zwykłego Magnusa. Pod koniec dochodzi lekka, karmelowa goryczka. [4.5]
          Wysycenie: Drobne. [4.5]
          Opakowanie: Bączek z etykietą podobną do Magnusa, tu z wisienką. Parametry podane. Razi krzywo naklejona etykieta. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.325]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo mocnej herbaty z sokiem wiśniowym [5]
            Piana: jasnobeżowa, drobniutka, bardzo szybko opada, po kilku minutach jedynie cieniutka warstwa na powierzchni, nie osadza się na szkle [2.5]
            Zapach: słodowo-karmelowo-sztuczno-wiśniowy, sztuczny aromat wiśniowy wyczuła bardziej moja Pani niż ja [2.5]
            Smak: dość pełne, treściwe, "miękkie" w piciu, wyczuwalny wiśniowo-pestkowy posmak, w tle lekka goryczka, tylko gdzieś w kącikach ust lekkie słodkawe nutki się pojawiają [4]
            Wysycenie: nagazowanie jak dla mnie bez zarzutu [5]
            Opakowanie: po fotce wyżej widzę, ze leją w co popadnie, moja etykieta krzywo naklejona ale sama jest ok, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
            Uwagi: Na pewno jest dobre w swoim gatunku, wypiłem je szybko, prawie na raz, a to głównie dlatego że pić mi się chciało. Sam pewnie nie powrócę ale mogę to piwo polecić komuś kto lubi wiśniowe piwa.

            Moja ocena: [3.45]
            Attached Files
            Last edited by becik; 18-12-2010, 22:14.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brąz z pięknymi wiśniowymi przebłyskami. [5]
              Piana: Koloru beżowego, gęsta, średnio obfita, o przeciętnej trwałości. [3.5]
              Zapach: Intensywny, czuć sporo wiśni (chociaż jest to odrobinę sztuczny zapach), nieco czekoladowych i karmelowych nut. [4]
              Smak: Czuć od początku, że bazą jest Magnus - ta sama nieco nachalna słodycz cały czas jest gdzieś w tle. Za to w tym piwie jest w pewnym stopniu równoważona przez sporo cierpko-kwaskowych nut wiśniowych przez co pije się je znacznie przyjemniej, co nie znaczy, że nie mogłoby być mniej słodkie. [4]
              Wysycenie: Srednie, pasuje do piwa. [5]
              Opakowanie: Jak na zdjęciu becika. Etykieta krzywo naklejona, niespecjalnie piękna ale dość charakterystyczna, minus za czarny kapsel i brak składu. [3]
              Uwagi: Jako piwo deserowe jest całkiem dobre. Fakt, trzeba mieć chęć na coś takiego (a ja wielkim miłośnikiem takich piw jednak nie jestem) ale jeśli już się ją ma to Magnus Wiśniowy nieźle się sprawdzi, do popijania np. piernika w czekoladzie się nadaje.

              Moja ocena: [4]
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: wiśniowo-mahoniowy [5]
                Piana: beżowa, znika po chwili [3]
                Zapach: bardzo intensywny, wiśniowo-karmelowy [5]
                Smak: bardzo pozytywne zaskoczenie, spodziewałem się słodkiego ulepku a tu mamy kwaskowy smak wiśniowy ładnie zakończony karmelowym finałem [5]
                Wysycenie: trochę za małe [4]
                Opakowanie: nic specjalnego, tandeta [2.5]
                Uwagi: jak dla mnie czołówka piw smakowych

                Moja ocena: [4.625]
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Trudno napisać coś więcej niż poprzednicy, dlatego dodam tylko, że wiśnia smakuje naturalnie a piwo jest świetnie wyważone. Może nieco za słodko-łagodne. Etykieta nijaka. Jedno z lepszych piw smakowych na polskim rynku.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • Lubiepiwo90
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 113

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładnie opalizujący rubin. [4.5]
                    Piana: Tworzy sie i utrzymuje do końca picia ale jest niezbyt duża. [3.5]
                    Zapach: Bardzo przyjemna świeża wiśnia [4.5]
                    Smak: Trochę brakuje złamania wiśniowego smaku goryczką ale ta wiśnia jest świeżutka i smaczna. [4.5]
                    Wysycenie: Nic dodać [4.5]
                    Opakowanie: Tragiczna etykieta, niechlujnie wykonana i przyklejona. [2]
                    Uwagi: Pyszne orzeźwiające piwo wiśniowe gdzie wiśnia smakuje naturalnie, a nie sztucznie.

                    Moja ocena: [4.275]
                    "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowy, idealny dla wiśniowego piwa [5]
                      Piana: Bardzo szybko opada, ale do końca utrzymuje się na wierzchu tworząc dywan [4]
                      Zapach: Bradzo ładny wisniowy, jak już ktos wczesniej napisał bardzo zbliżony do kompotu z wiśni, a nawet trochę do taniego wiśniowego wina Co by nie było mi się podoba. [4.5]
                      Smak: Wiśniowy i słodki, alkoholu w ogóle nie czuć, goryczka bardzo słabo wyczuwalna pojawia się tuż po przełknięciu. [4.5]
                      Wysycenie: Wydaje sie byś trochę za niskie ale przyzwoite jak na piwo tego typu. [4]
                      Opakowanie: Etykieta prosta, trochę słabo dopracowana, podane jest prawie wszysto po za gatunkami uzytych słodów, minus za brak dedykowanego kapsla. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.425]
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        #12
                        Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie AŻ tak słodkie jak się spodziewałem, wiśnie wyczuwalne i przyjemne ale nie maskują piwnej "bazy". Podoba mi się kształt butelki, ale owalna etykietka i to tak strasznie nisko naklejona tu nie pasuje - aż się prosi dać prostokątną etykietę na której zmieściłoby się więcej informacji o tym bardzo ciekawym piwie.
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jak "zwykły" Magnus - ciemny, brązowy z czerwonymi przebłyskami. [5]
                          Piana: Średnio wysoka i gęsta. Niestety szybko opada do cieniutkiej warstewki i nie osadza się na ściankach. [3]
                          Zapach: Silny, czekoladowo-wiśniowy. Kojarzy mi się z ciemnym ciastem z wiśniami i choć jest trochę sztuczny, jest bardzo przyjemny. [4.5]
                          Smak: Bardzo słodkie, zdecydowanie za bardzo. Sporo wiśni, rzeczywiście takich kompotowych, a w tle ciemna czekolada i trochę nut karmelowych. Skojarzenia z ciastem sięgają również tutaj.
                          Nie spodziewałem się nic innego, bo w końcu piwem bazowym jest "normalny", słodki Magnus, lecz z dodatkiem wiśni jest całkiem znośny. [4]
                          Wysycenie: Świetne. [5]
                          Opakowanie: Jak we wszystkich aromatyzowanych Jagiełłach, tragedia. Etykieta krzywo przyklejona, wisienki tandetne i nieostre, na dodatek za bardzo przesunięte na bok. Kontra z fatalnym liternictwem, kapsel czarny. [2]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.075]

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny, ciemny, wiśniowo rubinowy, klarowny [5]
                            Piana: Niezbyt wysoka i trudna do utworzenia (burzliwe nalewanie z góry) delikatna i przyjemna, ale dosyc szybko znika, ładnie brudząc po drodze szkło. Osiada do niewielkiego kozuszka i utrzymuje się niemal do końca. [4]
                            Zapach: Intensywny, świetny, świeży, wiśniowo-czekoladowy. [5]
                            Smak: Wyborny! Z początku lekko kwaskowe wiśnie, następnie pyszna czekoladowa słodycz a na koniec delikatna słodowo-chmielowa goryczka. Rewelacja. [5]
                            Wysycenie: Idealne. Nic dodać nic ująć. [5]
                            Opakowanie: Najsłabsza strona. Plus za bączek, ale etykieta przyklejona "na ślinę" niedbale i krzywo, sama w sobie jest nudna, prosta i budząca skojarzenia z tanim sikaczem. Brak składu na kontrze, ale jest za to info o ekstrakcie. Brak dedykowanego kapsla. Szkoda, że browar zniecheca
                            klientów do piwa robiąc tak niedbałe opakowania swoich bądź co bądź dobrych produktów (w tym przypadku wręcz rewelacyjnych). [3]
                            Uwagi: Odkrycie i jeden z debiutów roku. Fantastyczne i pyszne piwo. Nie powala słodyczą jak inne magnusy, dzięki kwaskowym nutom wiśniowym i fajnej goryczce na końcu. Cena dosyć wysoka, ale warto.

                            Moja ocena: [4.8]
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • kamcio1990
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 300

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor ładny, ciemny - lecz można dostrzec delikatną odcień koloru ciemnej czerwieni (wiśniowego). [4]
                              Piana: Piana średnioziarnista, kremowa. Utrzymywała się dość długo, pozostawiając po sobie dość pokaźną obwódkę. [4]
                              Zapach: Zapach znakomity, zakochałem się w nim. Pachnie bardzo soczystą wiśnią. [5]
                              Smak: Na początku odczuć można wyraźną słodycz, zakończoną karmelowym akcentem. Stosunkowo długo po wypiciu czuć w ustach posmak wiśni co dla mnie jest plusem. Połączenie piwa ciemnego wraz ze słodyczą wiśni daje nam bardzo dobre piwo deserowe. [4.5]
                              Wysycenie: Jak dla tego rodzaju piwa mogło by być troszkę wyższe. [4]
                              Opakowanie: Etykietki dość ubogie, lecz są w niej zawarte ważne informacje. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.525]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎