Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polska - Kraina Porterem Płynąca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #31
    To w Polsce warzą wyśmienite pilsy?
    "Wyśmienity" to pojęcie które każdy może interpretować nieco inaczej, ale moim zdaniem takiego pilsa z prawdziwego zdarzenia jak niemicki Jever czy czeski Rytir ze Svijan to w Polsce próżno szukać, choć zaznaczam, że wszystkich nie spróbowałem. Noteckie jest dobre, ale na pewno nie wyśmienite.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) z prawdziwego zdarzenia jak niemicki Jever (...)
      O gustach się się nie dyskutuje ale Jever to jedynie blady cień piw z północnych Niemiec.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • baania
        Senior
        • 10-2009
        • 317

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Taka Witnica czy Łódź to poza porterem w moim odczuciu nie ma nic więcej interesującego do zaoferowania (no może jeszcze witnicki Koźlak..). Obecnie znacznie łatwiej mi dostać dobrego polskiego portera niż trafić na wyśmienitego rodzimego pilsa. Cieszyński i okocimski ciemniak jest do dostania tuż za rogiem, a po pilsa trzeba już zrobić małą wyprawę.
        Porter witnicki jest naprawdę bardzo dobry. W województwie lubuskim jest to bardzo lubiane piwo i większość osób, która go piła wyraża się pochlebnie (oczywiście ci, z którymi rozmawiałem)
        Podcast o piwie
        Podcast o piwie | Facebook

        Comment

        • kruger_nr1
          Senior
          • 11-2005
          • 801

          #34
          Zauważyłem, że o ile w Polsce porter trzyma się w cenie, to jedyny praktycznie czeski z Pardubic jest do nabycia za śmieszne pieniadze. Podczas gdy wiele jasnych piw ,,markowych" kosztuje ok. 20 koron, to taki porter swobodnie mogę kupić za 15 - 17 koron...z czego oczywiście przy każdej okazji korzystam
          Kolekcja puszek piwnych:
          http://puszkikrugera.web-album.org/

          Comment

          • baania
            Senior
            • 10-2009
            • 317

            #35
            Butelka 0,33 witnickiego portera kosztuje w Gorzowie w polomakrecie 2,49zł co uważam za świetną cenę. Droższy jest Black Boss, kosztuje między 4 a 5 zł
            Podcast o piwie
            Podcast o piwie | Facebook

            Comment

            • bobza
              Senior
              • 01-2009
              • 222

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
              Black Boss
              W Kożuchowie 3,99 zł i to od pół roku, zakupy robię stale.
              http://www.alebrowar.pl/

              http://www.facebook.com/AleBrowar

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #37
                O gustach się się nie dyskutuje ale Jever to jedynie blady cień piw z północnych Niemiec.
                Piłem to piwo parę razy i bardzo mi do gustu przypadło, ale zdaję sobie sprawę że gdybym miał okazję zbadać Niemcy tak dokładnie jak Ty i spróbować tak wielu pilsów to z pewnością znalazłbym sporo piw lepszych/ciekawszych. Całkiem mozliwe że już bym wtedy do Jevera nawet myślami nie wracał Nie mniej jednak na tle tego co próbowałem Jever jawi mi się jako piwo co najmniej przyzwoite, a gdyby polski browar uwarzył coś o podobnym smaku to byłbym zachwycony!

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Darekd, zgadzam się z Tobą, że w Polsce portery spożywają głównie tacy maniacy jak my.
                  Generalnie w całej dyskusji chodzi mi o to, że na piwnej mapie Europy, Polska jeśli chodzi o ilość i co najważniejsze jakość porterów jest w ścisłej czołówce.
                  A jeśli chodzi o Hoepfner Porter pisałem o nim wyżej. Na giełdzie w Żywcu był nawet do kupienia w Alei Piw Świata.
                  Kupiłem i spróbowałem: http://www.browar.biz/forum/showthre...oepfner+Porter
                  Ja wypijam rocznie około kilku porterów ale dyskusja mnie zaraziła, temperatura spada więc obiecuje, że się poprawie. Oczywiście, że portery mimo swojej barwy stanowią jaśniejszy nasz punkt na piwnej mapie. W grudniu w Czechach przygotowywane przedświąteczne biesiady piwne z piwami specjalnymi. Z ich strony jest zainteresowanie właśnie naszymi porterami.
                  Z marketingowego punktu widzenia to jest jednak trudny temat, potrzeba więcej kreatywności, ładnego opakowania, odpowiedniego szkła. Opisany przez Ciebie kiepskawy Hoepfner ma do porterów odpowiednie szkło, zadbał o promocje, wystawia się na konkursach.
                  Kruger wspomniał o porterze pardubickim. Również tam zainwestowano parę lat temu w odświeżenie wizerunku, nowe szkło, opakowania, nawet osobną stronę internetową:
                  Pardubický pivovar a.s je, stejně jako Pivovary Staropramen s.r.o., součástí koncernu Molson Coors Beverage Company. MCBC je jedna z největších pivovarských skupin na světě.

                  Zobacz na same zestawy podarunkowe:
                  Pardubický pivovar a.s je, stejně jako Pivovary Staropramen s.r.o., součástí koncernu Molson Coors Beverage Company. MCBC je jedna z největších pivovarských skupin na světě.


                  Takie wszystkie rzeczy powinny działać w naszych porterach. To piwo ewidentnie "zimowe". Takie zestawy mogą się sprawdzać na święta, prezenty. Brakuje kreatywności w promowaniu tego produktu, który wymaga tego - bo jest droższy, inny, niecodzienny.
                  Takie próby /jak wspomniałem - Ciechan, Amber/ były prowadzone. Nie wiem czy się nie sprawdziły czy wypaliły, jednak w przypadku Łodzi, to tak jak piszesz - piwo dla maniaków Nie dlatego, że coś z nim nie tak. Wręcz przeciwnie, ale co z tego, kiedy fatalnie opakowane. Pardubice stworzyły dla Portera dedykowaną stronę, w Łodzi strony nie mają...

                  Póki co w promocji porterów u nas nie zaangażowały się browary tylko...:



                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #39
                    Ja w tym roku wypiłem ponad 50 porterów. Na mojej liście jest 17 polskich i 15 zagranicznych. Wciąż szukam nowych zagranicznych, ale cholernie ciężko je dostać.
                    Pozostaje praktycznie import własny lub niezawodna giełda w Żywcu.
                    Nie raz się naciąłem (tak jak w przypadku "Porterów" z Bergquell-Brauerei). Ale co tam.
                    Pocieszam się tym, że zawsze na stałe mam w piwniczce ok. 30 sztuk słusznie odleżakowanych.
                    O domowych nawet nie myślę, bo zaraz bym musiał do piwnicy lecieć.

                    Comment

                    • Myszon007
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 1208

                      #40
                      Heniek na Słowacji wypuszcza na święta limitowaną edycję Złotego Bażanta - Porter 19% - ZlatyBazant_Porter.jpg niestety nie miałem okazji spróbować...

                      [Edit] to była edycja zeszłoroczna, w tym roku uwarzyli Koźlaka...
                      Last edited by Myszon007; 28-11-2010, 21:32.
                      ♪♫

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Heniek na Słowacji wypuszcza na święta limitowaną edycję Złotego Bażanta - Porter 19% - ZlatyBazant_Porter.jpg niestety nie miałem okazji spróbować...

                        [Edit] to była edycja zeszłoroczna, w tym roku uwarzyli Koźlaka...
                        Ciekawe, na naszym forum jest tylko 1 wpis na temat tego piwa z 2002 roku.

                        A tak w ogóle to proszę wypiszcie tutaj znane Wam portery zagraniczne, które można dostać w Polsce (nie chodzi mi raczej o prywatne importy z całej galaktyki ).

                        Ja w Polsce dostałem:

                        [Czechy] Náchod - Primator Double 24%
                        [Czechy] Pardubice - Pardubický Porter
                        [Litwa] Utenos - Utenos Porteris
                        [Niemcy] Bergquell - Erdbeer-Porter
                        [Niemcy] Bergquell - Lausitzer Porter
                        [Niemcy] Hoepfner - Hoepfner Porter
                        [Ukraina] Lwiwska Piwowarnia - Lwowskie Porter
                        [Wielka Brytania] St. Peter´s - Old-Style Porter

                        Dodatkowo na giełdach (głównie w Żywcu nabyłem kilka innych, głównie ze wschodu).
                        Hoepfner - Hoepfner Porter i St. Peter´s - Old-Style Porter kupiłem z kolei w Żywcu w Alei Piw Świata.

                        Comment

                        • Gringo
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 2151

                          #42
                          Na mojej liście porterów zagranicznych które kupiłem w Polsce są, (pomijając te co wymieniłeś):

                          [Litwa] SENASIS Porteris
                          Last edited by Gringo; 28-11-2010, 22:01.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Heniek na Słowacji wypuszcza na święta limitowaną edycję Złotego Bażanta - Porter 19% - ZlatyBazant_Porter.jpg niestety nie miałem okazji spróbować...

                            [Edit] to była edycja zeszłoroczna, w tym roku uwarzyli Koźlaka...
                            Nie jestem pewien jeśli ich porter był słowackim, podobnie jak ich sesyjna pszenica.

                            Jestem po weekendowej konsumpcji 2 porterów, nie ukrywam, że już mam lekką zadyszkę

                            Czy nie uważacie, że w promocji portera jako piwa ekskluzywnego - mocnego powinny lepiej służyć butelki 0,33 l.? Tak jak sprzedaje je Żywiec? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie opakowanie nie są w Polsce popularne, ale w przypadku tak mocnych piw wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem. Sam pijąc portera z przyjemnością wypijałem 3/4 piwa, potem już było ciężej (to oczywiście kwestia szerzej rozumianego gustu...)

                            Comment

                            • baania
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 317

                              #44
                              Ja też wolę 0,33 i cieszę się, że w takich jest Żywiec i Witnica
                              Podcast o piwie
                              Podcast o piwie | Facebook

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                                A tak w ogóle to proszę wypiszcie tutaj znane Wam portery zagraniczne, które można dostać w Polsce (nie chodzi mi raczej o prywatne importy z całej galaktyki ).

                                Ja w Polsce dostałem:

                                [Czechy] Náchod - Primator Double 24%
                                Według mnie kojarzenie tego piwa z porterem do duże nadużycie. To po prostu bardzo mocny, ciemny lager.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎