Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Refermentacja miodem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jawron
    Junior
    • 06-2007
    • 19

    Refermentacja miodem?

    Szykuję się właśnie do rozlania warki i mam pytanie - prawdopodobnie nie dość że przechmieliłem, to jeszcze wyszło mi piwo bardzo słabe (chyba za dużo wody dałem - robię z ekstraktów). Znalazłem trochę miodu w kuchni i tak się zastanawiam - czy dodanie go zamiast cukru do refermentacji zdałoby egzamin(w sensie złagodzenie chmielu/ew dodanie nieco treściwości)? czy może wyszedł by mały potworek?
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Przede wszystkim napisz jak chmieliłeś i co w czym rozpuszczałeś. Goryczka z czasem nieco osłabnie.
    Miód (zwłaszcza te ~200g do refermentacji) wiele nie wniesie, bo składa się głównie z prostych cukrów i wody. Nie sądzę abyś go wyczuł w gotowym piwie. Z drugiej strony raczej nie zaszkodzi...
    Last edited by Seta; 15-12-2010, 13:05.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • jawron
      Junior
      • 06-2007
      • 19

      #3
      Chmieliłem 30g Marynką i 10g Lubelskim (~45/15min) w 2ch ekstraktach z brewferm (jasny/bursztynowy), z tym że wrzuciłem granulat od razu do gara i nie udało mi się wszystkiego odfiltrować... W ogóle było z przygodami(delikatnie wykipiało...). Ogólnie to moja druga warka

      W każdym razie próbka do zmierzenia blg (8dzień fermentacji, circa 2blg) jest gorzka jak cholera No a poza tym bardzo rozwodniona (byłem trochę zakręcony jak warzyłem, ale nie jestem pewien czy to nawet 10blq początkowego miało)

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Jeśli te Brewfermy nie były ekstraktami chmielonymi, to jest OK z goryczką, a po dwóch dniach było pewnie po fermentacji, więc ten balling nic nie mówi. Ile litrów piwa Ci wyszło?
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • jawron
          Junior
          • 06-2007
          • 19

          #5
          Hmm, ze 22 litry

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            To masz z 10blg. Zostaw, będzie dobrze.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Dziubson
              Member
              • 10-2010
              • 93

              #7
              Jestem dopiero początkowym piwowarem- bo dopiero po 2 warkach,ale co do wodnistości to też tak miałem z moim piwem pszenicznym ,ze jak próbowałem go to było bardzo wodniste, ale już to po 2 tygodniach leżakowania w butelce po otwarciu było bardzo smaczne i nie czuć było żadnej wodnistości więć raczej nie przejmuj się.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎