Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strubbe, 401

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Strubbe, 401

    Kupione w sierpniu 2009 w specjalistycznym sklepie na brugijskiej starówce za 2€.

    Butelka Vichy 0,33l, 8% alk.

    Jest to tripel, którego nazwa nawiązuje do nieczynnego brugijskiego browaru Aigle Belgica. Receptura piwa powstała w 1953 r., na 400-lecie jednego z historycznych członów tegoż browaru, czyli Aigle (orzeł). Drugim browarem, z którego powstał Aigle Belgica, był gandawski Belgica).
    Według kontretykiety, w skład wchodzą 3 rodzaje chmielu.

    Browar Strubbe z nieznanych mi przyczyn nie przyznaje się na swojej stronie do tego piwa.

    Kolor: Klarowne złoto, idealne dla tripla. Drożdże z dna grzecznie dały się przelać do oddzielnego kieliszka.
    Piana: Dość wysoka, ale szybko opada do wysokiej, samotnej wyspy, osiadając z lekka na ściankach.
    Zapach: Silny, drożdżowo-owocowy, nie odbiegający od triplowego kanonu.Czuć troszkę biszkoptów, winogron i masełka. Chmielu nie czuć.
    Smak: Mmm, gęsty i treściwy. Po chwili pojawia się alkohol, po nim zaś biszkopt z owocami, lekko winnym charakterem i leciutką goryczką. Podczas picia trochę przeszkadza zbyt wysokie nagazowanie, ale na szczęście to wrażenie szybko mija i w posmaku zostaje już owocowo-chlebowo-drożdżowa kombinacja.
    Opakowanie: Prosta, niezbyt gustowna etykieta. Kapsel biały z nadrukowanym numerem partii.
    Uwagi: Bardzo dobry tripel, jeden z lepszych, jakie piłem.
    Attached Files
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Piwo, razem z innymi, otrzymałem w prezencie od Twilighta - dzięki!

    Kolor złocisty jak na tripla przystało.
    Piana bielutka, wysoka drobnopęcherzykowa i trwała.
    Zapach intensywny, owocowy z dominacją nut cytrusowych. Także nieco drożdżowy.
    Treściwość całkiem spora. Smak dobrze ułożony, z jednej strony winno owocowy, lekko słodkawy, ale przeciwwagę stanowi przyjemna goryczka i nutki pikantno-przyprawowe. Alkohol przyjemnie rozgrzewa.
    Kolejny zacny przykład tripla. Po jednym łyku od razu mam ochotę na następny.

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Fotka z mojej degustacji
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎