Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rychnov, Rychnovský Habrovák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Rychnov, Rychnovský Habrovák

    Piwo specjalne (świąteczne) browaru z Rychnova, ekstrakt 15%, alkohol 6% obj.
    Kolor ciemnego bursztynu, niefiltrowane.
    Treściwe, wybitnie słodowe, goryczka łagodna i ustępująca miejsca słodowości. Piwo dość ciężkie i raczej do powolnego spijania z kufla. Fanów browaru rychnowskiego zaskoczy, w odróżnieniu od Zilvara i Kněžny, zdecydowany słodowy charakter tego piwa.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Faktycznie bardzo słodowe piwo - porównywałem na bieżąco z Kaštanem, goryczka w porównaniu z nim praktycznie niewyczuwalna. Ogólnie wrażenia na plus, chociaż pijałem z Rychnova lepsze piwa.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12199

      #3
      No więc z zawodowego obowiązku pojawiłem się we wrocławskim Czeskim Raju i zdegustowałem. Piwo z piękną, ciemno-herbacianą barwą, odpowiednią pianą.
      Owszem nie brakuje słodowej treści, jak pisali poprzednicy, ale nie jest ciężkie. Do tego
      przełamane przyjemną goryczką z delikatnym kwaskiem
      To chyba moje najdroższe czeskie piwo! Ale wypite z dużą przyjemnością. Bardzo pasuje na tę porę roku i moim zdaniem akurat najbardziej wyróżniające się piwo z tego browaru

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Aktualna edycja jest bardzo chmielowa, zarówno w aromacie jak i smaku. Jednocześnie nie pozbawiona mocnej, słodowej podstawy. W kolorze bursztynowa, polotmava, mimo to w smaku niemal nie wyczuwalne ciemne słody.

        Bardzo dobre, na chłodne popołudnia idealne - nie przesłodzone a słodowe, nie za rześkie a goryczkowe.

        Kufelki wychylone "przed chwilą" w Strefie Piwa

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12199

          #5
          Gwoli ścisłości piwo ma 6,2% alk. (15% ekstr.) a w smaku nadal bogata słodowa treść, są kwaskowe owoce i orzechy podkreślające fajną goryczkę. Nadal bardzo smaczne świąteczne piwo.
          Drinka-Hala, Wrocław
          Last edited by darekd; 12-04-2012, 23:12.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎