Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jihlava, Šenkovní 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Jihlava, Šenkovní 10°

    Kupiłem na os. Teatralnym na Hucie w Krakowie, wypiłem ze smakiem u kolegi, nie pomyślałem, że może być nieopisane na forum. Prosta, treściwa jak na ekstrakt, umiarkowanie nachmielona, klasyczna 10. Dobra.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Šenkovní 10°

    Kolor: Złoty, ładny jak na 10-tkę.
    Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do niepełnego kożuszka, zostawiając firanki na szkle.
    Zapach: Nawet intensywny, początkowo słodowy. Później dominuje diacetyl.
    Smak: Całkiem treściwe jak na 10-tkę. Początek lekko słodowy, w tle słabe maślane nutki. Powoli dociera delikatna goryczka i zostawia lekko goryczkowy posmak. Przyjemne, dobrze zbalansowane.
    Wysycenie: Średniowysokie.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Šenkovní
      Attached Files
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Bardzo porządna czeska dziesiątka. Piwo treściwe, mój egzemplarz był dobrze nachmielony z wyraźną goryczką. Niezła piana, ulotny ale przyjemny słodowo-chmielowy zapach, kolor właściwy. Sympatyczne opakowanie z jeżem
        Smaczne!
        To piwo pokzauje ile jeszcze brakuje Wrocławskiemu to czeskich desitek...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Kolor baaardzo złoty. Przepiękny jak na 10-kę.
          Piana przyzwoita. O drobnej teksturze, z tendencją do przyklejania się do ścianek szkła. Do końca śnieży się na powierzchni.
          Aromat chmielowo-słodowy, przy czym zapach chmielu jest tutaj równorzędnym partnerem dla słodu.
          W smaku wyrazista, szlachetna goryczka. W zasadzie to ona stanowi o charakterze tego piwa. Choć finisz jest dość delikatny i raczej słodowy, a chmielowe posmaki nie zostają zbyt długo na podniebieniu.
          Nagazowanie może ciut za wysokie, trochę szczypiące. Pod koniec nieco siada.
          Opakowanie jak u Kwadriego. Sympatyczne. Do tego dedykowany kapsel, co jest normą w przypadku jihlavskiego browaru.
          Alkohol 4,4%

          Bardzo przyjemna dziesiątka, o wspaniałej barwie i mocnym nachmieleniu. Trochę mi przypomina niektóre niemieckie pilsy. Trudno się dziwić, że przy takich sesyjniakach Czesi są w stanie spędzić cały wieczór i wracać do domu i w dobrych humorach i do tego w niezłej kondycji. Daję 7,5 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Kolor - złocisty, klarowny, jak na 10-kę całkiem intensywna barwa
            Piana - średnioobfita ale gęsta i całkiem trwała, puszysta
            Zapach - średniointensywny, przyjemny, głównie chmiel
            Smak - jak na tak niski ekstrakt, to zaskakująco głęboka i mocna chmielowa goryczka, słodowość też jest, ale jednak chmiel dominuje. Goryczka przyjemna, ale niezbyt trwała, co jednak przy 10-ce jest zrozumiałe. Do tego nieco metaliczne posmaki, ale na tyle niewielkie, że nie psują za bardzo ogólnych wrażeń
            Piwo z datą: 16.02.2013 czyli lekko przeterminowane, ale nie odczułem tego organoleptycznie. Za to cena wyprzedażowa - 2,30. Jak na jakość piwa bardzo atrakcyjna

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              barwa: złota
              piana: niska przy przelewaniu bardzo szybko znika, zostawia tylko dywanik i trochę lepi.
              zapach: słodowy, trochę maślany
              smak: trochę słodu, wodnisty, masełko na wysokim poziomie, goryczka delikatna.

              Mocno przeciętne piwo
              LP

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎