Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Reformacka 3, Róg Brackiej i Reformackiej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Reformacka 3, Róg Brackiej i Reformackiej

    Pub stary jak świat. Teraz zwrócił moją uwagę ładną reklamą Portera Żywieckiego.

    Lany porter 7,5 zł/0,5 l, w dedykowanym kuflu, nie przechłodzony
    Brackie BPA 8,5 zł/but.
    Pszenice Paulanera 10 zł/but.
    Pozostałe piwa z żółcią bydlęcą z GŻ od 7,5 zł.
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    #2
    Bracka jest w zupełnie innym miejscu. Adres Reformacka prawidłowy.
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ceny poszły nieco w górę. Porter 8 zł ale w godzinach 18-19 obniżka do 6 zł/kufel.
      W lodówce Leżajsk n/p.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
        Bracka jest w zupełnie innym miejscu. Adres Reformacka prawidłowy.
        Róg Brackiej i Reformackiej to nazwa, a nie adres
        Wyjaśnienie sytuacji (cytat z gastronautów.pl)
        Dawniej, gdy jakiś Krakus chciał dać komuś do zrozumienia, że nie zamierza się z nim spotkać (bądź też chciał zrobić w konia jakiegoś przyjezdnego), podawał właśnie taki adres.
        Last edited by Pendragon; 04-12-2012, 14:42.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Po roku odwiedziłem ponownie pub, w którym bywam od jego powstania i mam do niego sentyment. Tam czas stanął w miejscu z 15 lat temu. Niewiele się zmieniło od tego czasu. Wystrój w stylu wyspiarskim. Kiedyś przychodziło się tam, kiedy wszędzie wszystko było zajęte, później tam też zrobiło się tłoczno, teraz ponownie jest pusto i sennie. Piwnie były większe zmiany. Kiedyś lali Dojlidy. Teraz ostał się tylko Żywiec i Żywiec Porter. I na tego Portera warto tam się nadal wybrać. Jak pisał leona, w dedykowanym kuflu i nie przechłodzony. Cena chyba wciąż 8 zł. W butelkach przegląd piw z GŻ. Pewnie będzie i tegoroczny Bracki Grand Champion Birofilia 2012 (2 lata temu natknąłem się tam przypadkiem w Mikołaja, na Grand Champion 2010, genialne Pale Ale (dzieło "niejakiej" dori).
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Teraz zwrócił moją uwagę ładną reklamą Portera Żywieckiego...
          Bracka to uliczka na uboczu, ciemna i malutka, wiec podświetlony plafon nocą pięknie wyglądał, niestety już go nie ma.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #6
            GŻ zapowiada że będzie.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
              GŻ zapowiada że będzie.
              Że będzie GCh czy plafon?

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Tak, widziałem. Gdyby był lany to tam bym pewnie poszedł w Mikołaja, a tak to pewnie trafię gdzie indziej. W knajpie z butelki pijam w wyjątkowych sytuacjach, preferuję lane.

                No to dodam jeszcze, że mają niezłego grzańca. Kosztowałem od koleżanki i bardziej mi smakował niż Żywiec solo (Tragedia!!!), którego musiałem wypić w ramach programu sprowadzenia na ziemię po rozpuście w Omercie i Strefie-Piwa w ostatnich 2 latach. Lądowanie było twarde i brutalne, ale Porter postawił mnie na nogi i wrócił chęć do życia
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • pizmak666
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1898

                  #9
                  GCH, plafonu nie będzie - co najwyżej neon/kaseton
                  Last edited by pizmak666; 04-12-2012, 15:04.
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • piwo_szka
                    Member
                    • 01-2015
                    • 71

                    #10
                    Piłam tam Żywca Apa oraz wściekłe psy ;-) Te shoty im cosik nie wyszły, ale ważne, że z piwami jest mały wybór i można w jeden wieczór kilka jako takich propozycji się napić.

                    Sam lokal lubię właśnie za ten wyspiarski klimat oraz za muzykę jaką puszczają. Dodam, że raz uczestniczyłam tam w spontanicznym dancingu, kiedy to rozbawione towarzystwo urządziło sobie tańce do hitów z lat 90. ;-) Nawet to mi nie przeszkadzało - było spontanicznie, miło, nie "bydlęco" ;-)

                    Lokal w weekendy jest zapchany. W tygodniu pustkami też nie świeci. Warto tam naprawdę się udać. Może karta piw mogłaby być bardziej rozbudowana, ale naprawdę atmosfera lokalu zachęca, żeby tam wskoczyć nie tylko na małe jedno ;-)
                    piwna smakoszka na Alkowiki

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎