Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belhaven, Innis & Gunn Oak Aged Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #16
    Kolor: bursztynowy, jak whiskey [5]

    Piana: wysoka, średnio/gruboziarnista, syczy i znika w oczach, po przelaniu do szklanki "half pint" po minucie został gładka tafla, ani jednego pęcherzyka, kiedy dolałem resztę, cienka obrączka i parę plamek na środku zostało na dłużej [2]

    Zapach: typowo ale'owe ciasto drożdżowe, owoce, nuta wanilii i delikatny aromat chmielu, nuta dębu po ogrzaniu piwa bardzo wyraźna [4.5]

    Smak: słodowo-waniliowy, z owocowym tłem, nutą dębowej beczki i toffi (wow, etykieta
    nie kłamie), lekko doprawione chmielem, goryczka leciutka, piwko owo jest trochę słodkie ale bardzo ciekawe [4.5]

    Nasycenie: średnie, może trochę wyższe by nie zaszkodziło [4.5]

    Opakowanie: biała, firmowa flaszka 0.330l z wytłoczeniami i delikatnym zwężeniem w talii (chyba trochę inna niż ta u sibarha), etykiety z grubej folii, z przodu nieprzezroczysta, przezroczysta za to jest kontra, kapsel firmowy [5]

    Uwagi: www.innisandgunn.com
    Zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., London Victoria
    Degustowane: 06.01.2012r. ok. godz. 14:10GMT
    Data ważności: 10.2012
    Soundtrack: "London Calling" by The Clash
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: bursztynowy, jak whiskey
      To szkockie piwo więc raczej jak whisky

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #18
        Tak, to był taki kolor dobrej 18-letniej szkockiej.
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          #19
          U mnie kolor złoty, piłem w trochę cieńszym szkle, stąd pewnie ta rozbieżność. Piana pojawia się dosłownie na moment, potem prawie całkowicie zanika. Zostaje tylko niewielka obrączka przy ściankach. W zapachu słodkawe nuty (toffi, wanilia, miód) mieszają się z cytrusowymi i ziemistymi pochodzącymi od chmielu. Całość doprawiona lekkim torfowym aromatem. Beczki dębowej nie czuje się na początku, potem chyba odnajduje te aromaty, aczkolwiek to może być autosugestia.
          W smaku przede wszystkim słodkawo - słodowe, trochę zbyt mdłe moim zdaniem. Lekka, wręcz symboliczna goryczka nie jest w stanie zrównoważyć słodyczy. Pomaga trochę wyczuwalny alkohol i delikatnie ściągające język uczucie po przełknięciu (to chyba efekt tej dębowej beczki). Ogólne wrażenie piwa wymuskanego, szkoda ze jest w sumie dość jednowymiarowe - w kierunku słodyczy.
          Wysycenie niskie.
          Butelka (przezroczysta) 330 ml, w zasadzie ilość w sam raz.
          Etykieta radzi, by zaczynać w temp. 4-6*C. Trochę mało, ale wtedy najlepiej czuć jeszcze chmiele. Potem jakby zostają zagłuszone przez karmelową słodycz i słód.

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #20
            Na stronie internetowej jest kilka piw z tego browaru, ale dopiero po przeszukaniu znalazłem i moje
            Innis & Gunn offer a wide range of delicious beers matured in rum casks, Scotch whisky casks, Irish whiskey casks and more. Order a case online today.

            Jest to prezent i patrząc na ceny na tej stronie to prawie nie mam odwagi się tego napić
            Last edited by sibarh; 13-11-2012, 15:29.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #21
              Przyłączam się do pozytywnych ocen tego piwa. Najbardziej urzekł mnie zapach, w szczególności waniliowa nuta.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #22
                Zainteresowanych informuję, że natknąłem się dziś na to piwo w PoloMarkecie.
                Butelka 0,33 (brązowa). Koszt zakupu - 6.99 zł

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #23
                  Barwa złocisto-bursztynowa, wpadająca w miedzianą. Klarowna.
                  Lekko złamana żółcią piana. Trwale osiada cienkim naśnieżeniem.
                  W zapachu na pierwszym planie sporo waniliowych, cukierkowych nut. Nieco wędzonych i karmelowych klimatów pojawia się zaraz potem. Do tego trochę drewna.
                  Smak powtarza słodkie nastroje. Piwo jest ciepłe, z lekkim muśnięciem łyskaczowych słodowych odcieni. Praktycznie pozbawione goryczki, z delikatną kwaskowatością i suszoną śliwką. W posmakach ta whisky delikatnie wygasa.
                  Nagazowanie średnie.
                  Butelka 330ml jak na zdjęciu sibarha z 2011 roku. Tyle, że brązowa, jak pisał Pendi. Oklejona niczym trunek mocniejszy od piwa.

                  Fajne piwo. Miękkie, ciepłe, słodowe. Trochę za nisko wysycone. Alternatywa dla nielubiących świątecznego kompotu z suszonych owoców z powodu braku alko. Tutaj tego alko nie czuć co prawda, ale jednak jest 8 w skali 1-10.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • uszok73
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 135

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marceli Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo ze szkockiego browaru Innis&Gunn to nietypowe piwo dojzewajace w debowych beczkach przez miesiac.Zapach jest dziwnie slodko -kwasny(mozna pomyslec ze piwo sie lekko zepsulo),smak jest za to pelny na poczatkulekko kwaskowy potem juz jednak dominuje goryczka a wszystko to jest"podszyte"posmakiem tej beczkowej debiny.Ogolnie piwko napewno warte sprobowania ,ciekawy pomysl z dojzewaniem w debowych beczkach co bardzo mocno daje sie odczuc w smaku.
                    Butelka 0,33l,alk.6.6%
                    Innis to browar kontraktowy. Piwo warzy mu Tennets. Okolo roku temu mieli wpadke bo reklamowali sie ze piwo dojzewa w debowych beczkach a wyszlo ze przepuszczaja piwo przez debowe trociny...

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #25
                      To na płatkach Tennent's było w Lidl'u, czyli to jest to samo piwo?
                      Last edited by Petitpierre; 08-01-2016, 11:02.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Nie wiem gdzie warzą. W zapachu jest delikatna wanilia, jest trochę toffu ale wszystko ledwo zaznaczone. W smaku kwaskowato-toffi-krówka, trochę sztucznego niestety miodu, jednak niezbyt przyjemna, taka trochę odrzucająca.
                        Dobrze, że kupiłem tylko po jednej sztuce (bo było chyba trzy wersje) bo to piwo ledwo się pije.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zainteresowanych informuję, że natknąłem się dziś na to piwo w PoloMarkecie.
                          Butelka 0,33 (brązowa). Koszt zakupu - 6.99 zł
                          W moim stało do wczoraj , ogþlnie słabe piwo, wanilia i nic po za tym, no może minimalny posmak whisky.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            ogþlnie
                            þ - a co to takiego?
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                              þ - a co to takiego?
                              Żebym to ja wiedział
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6130

                                #30
                                Dziś to piwo funkcjonuje pod nazwą, Innis & Gunn Original.
                                Jest też dopisek "Bourbon Barrel Scotch Ale".
                                Alko dalej 6.6%.

                                Piana - więcej na początku potem cienka warstewka.
                                Lacing - dużo.
                                Barwa - złoty bursztyn.
                                Gaz - średni.
                                Aromat - zbożowość z nutką szkockiej.
                                Smak - słodkawe nuty beczki po szkockiej. Nuty ejlowe, karmelowe z małą goryczką.

                                Całkiem fajna produkcja
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎