Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Tyskie, Żubr

    a tu jakieś zaległości sprzed lat Chyba poza Becikiem nikt odczuwał potrzeby do wystawienia wcześniej oceny temu piwu...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno bursztynowa, ładna adekwatna [5]
    Piana: obfita zaraz po nalaniu, szybko opada do marnych resztek wokół szkła [2]
    Zapach: dwójka za to że nie ma negatywnych odczuć w nosie, a nie ma takich, bo to jest piwo bezzapachowe [2]
    Smak: Dość treściwe co mnie zdziwiło, nie tak rozwodnione jak np z Poznania, dominuje goryczka a metalowym akcentem, plus lekkie posmaki słodowe, żadna rewelacja [3]
    Wysycenie: za duże, im piwo bardziej ogrzane tym bąbelki bardziej kłują w podniebienie [2.5]
    Opakowanie: Mi szata graficzna Żubra się podoba, żal tylko jednoznacznej informacji o faktycznym miejscu ważenia i za to nota w dół [3]
    Uwagi: Piwo ocenione wg kodów: Nr partii: 150916. Pierwsza cyfra numeru partii oznacza browar (w tym wypadku 1 - Tychy, 2 - Poznań, 3 - Białystok).
    Ogólnie można wypić jako coś mokrego do jedzonka na zasadzie do popicia.
    Tak wygląda tyski Żubr...

    Moja ocena: [2.625]
    Attached Files
    Last edited by becik; 18-12-2011, 21:26.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      ...

      Opakowanie: Mi szata graficzna Żubra się podoba, żal tylko jednoznacznej informacji o faktycznym miejscu ważenia i za to nota w dół [3]

      ...
      I Ty, Brutusie, przeciwko nam?

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Poczekajmy co powie biedronka...
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • robert2
          Member
          • 08-2011
          • 87

          #5
          Jak na koncerniaka dosyć dobre piwo-w smaku jak i w zapachu czuć żelazisto-chmielowy posmak piana szybko znika ale nie jest złe na pewno po nie sięgnę...

          Comment

          • ender140
            Senior
            • 11-2010
            • 107

            #6
            Te 3 "ekonomiczne" piwa (Tatra, Harnaś, Żubr) rotacyjnie są lepsze i gorsze. Żubr ostatnio najlepszy z trójki, a Harnaś najgorszy. Jeszcze niedawno było odwrotnie. To się zmienia co pół roku, więc nie wiedzę sensu oceniania tych napojów.

            Comment

            • robert2
              Member
              • 08-2011
              • 87

              #7
              Trudno w ogóle dokonywać oceny piw komercyjnych w kategoriach w jakich ocenia się "prawdziwe piwa"-dla mnie jak mnie nie odrzuci coś tam poczuję w smaku to jest już "nieźle";-)...po wysiłku na szybkie ugaszenie pragnienia bez wnikania w "szczegóły"..

              Comment

              • bob1969
                Senior
                • 02-2008
                • 170

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
                Te 3 "ekonomiczne" piwa (Tatra, Harnaś, Żubr) rotacyjnie są lepsze i gorsze. Żubr ostatnio najlepszy z trójki, a Harnaś najgorszy. Jeszcze niedawno było odwrotnie. To się zmienia co pół roku, więc nie wiedzę sensu oceniania tych napojów.
                Stawiam na to, że zależy od miejsca gotowania.

                Comment

                • ender140
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 107

                  #9
                  Ma to znaczenie, ale od kiedy się dowiedziałem, jak to sprawdzać, sprawdzam i chyba nie ma reguły. Dlatego napisałem co pół roku, może to być rok, a nie za każdym razem, jak kupię w innym sklepie czy mieście

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6075

                    #10
                    Popychacz do grilla... takie określenie chyba wejdzie na stałe do słownika Forum BB...

                    Piana słaba... lepiej nie wąchać choć zapach totalnie nie poraża...
                    Smak podobny do piwnego... awaryjnie produkt spożywczy...

                    Test co rok... i częściej raczej nie będzie...

                    21.01.14 - 151501
                    Attached Files

                    Comment

                    • bob1969
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 170

                      #11
                      Żeby było śmiesznie, to popijam teraz Tyskie Klasyczne wyprodukowane w Białymstoku. Kod: 10 01 14 i 34 06 03. Nie, to nie jest śmieszne, to jest żenujące.
                      Last edited by bob1969; 19-09-2013, 19:37.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, słomkowy - typowy dla szczyn [2]
                        Piana: Praktycznie nie wystepuje [1.5]
                        Zapach: Delikatne - minimalne wonie słodu bez goryczki [2]
                        Smak: Było coś na wzór goryczki i słodu chyba z kukurydzy :-) [1.5]
                        Wysycenie: Niewysokie [3]
                        Opakowanie: lepsza od smaku :-) [2]
                        Uwagi: Szit, który złośliwie kupują mi koledzy jak jeździmy rowerem.

                        Moja ocena: [1.8]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6075

                          #13
                          Chociaż ocena "technicznie" słaba...

                          - to drodzy/drogi admini/adminie nie kasujcie pod żadnym pozorem tego opisu...

                          Comment

                          • Horse1963
                            Senior
                            • 06-2009
                            • 547

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Jasny, słomkowy - typowy dla szczyn [2]
                            Piana: Praktycznie nie wystepuje [1.5]
                            Zapach: Delikatne - minimalne wonie słodu bez goryczki [2]
                            Smak: Było coś na wzór goryczki i słodu chyba z kukurydzy :-) [1.5]
                            Wysycenie: Niewysokie [3]
                            Opakowanie: lepsza od smaku :-) [2]
                            Uwagi: Szit, który złośliwie kupują mi koledzy jak jeździmy rowerem.

                            Moja ocena: [1.8]
                            e tam, aż takie kiepskie nie może być... przecież pije to LUD.
                            A lud wie co dobre...

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Mnie ciekawi, że mogą pisać na puszce/butelce ŻUBR BROWAR DOJLIDY BIAŁYSTOK a warzyć i lać go w Tychach. To już nie jest lekkie niedociągnięcie lecz działanie na granicy ....


                              Dobra do rzeczy.

                              Ok północy, puszka kupiona chwilę wcześniej w drodze do domu z pracy. Cena 1,89zł Temperatura picia, pokojowa.
                              Szklanka "ejlowa"
                              na dnie numer zaczyna się od 1
                              do końca daty jeszcze kilka tygodni, chyba do maja (wiadomo "promocja")

                              Piana jest i już jej nie ma, czyli norma.
                              Zapach koncernowy, lekka ściera, kwaśność, słodowość i jakieś przedziwne rzeczy. Niezbyt intensywny.

                              SMAK: o, nie ma tragedii. Zapamiętałem go o wiele gorzej. Może wtedy piłem go za chłodnego lub po prostu z innego miejsca produkcji jest gorszy. Ostatnim razem ledwo wypiłem te 0,5l, bo był pusto nijaki z kwaśnościerowatą wyraźną smakową nutą. Tutaj jakaś delikatna goryczka jest, jakąś odsłodowość też da się wyczuć.
                              Wypiłem dość szybko, bez głębszego namysłu, bo po 14 godzinach przysuszyło. Drugiego bym chyba nie wchłonął. Plusem jest to, że nie poszedł w kran i nie było konieczności dolania grejpfrutowego napoju w celu zabicia kwasopustki.

                              W upalne lato w razie promocji na zadupiu piwnym pewnie jeszcze jedno wypiję. Obym zapamiętał cyferkę





                              ------------edit------------
                              Za szybko nie kupię go ponownie (no chyba że trafię promocję z 1 czy 2 w kodzie
                              tak tutaj pisałem http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=215

                              prawie rok i dopełniłem "obietnicy"
                              Last edited by dlugas; 21-03-2014, 14:42.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎