Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zielonka, Wyszyńskiego 62A, Świat Piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WaldiS
    Junior
    • 10-2010
    • 8

    Zielonka, Wyszyńskiego 62A, Świat Piwa [zamknięte]

    Będąc w Zielonce (pod Warszawą) nawiedziłem powyższe miejsce. Wchodziłem do sklepu pełen nadzieji na bogatą ofertę piwną. Wchodzę, a tu rozczarowanie na półce sama koncernówka plus Ciechan...z rezygnacją w głosie zwracam się do miłego Pana za ladą:
    -Dzień dobry, chciałbym kupić jakieś ciekawe piwo.
    Uprzejmy Pan:
    - Dzień dobry, w takim razie zapraszam do pawiloniku obok.
    Wychodzimy na zewnątrz i idzemy do pawiloniku obok.....A tam małe piwne eldorado:
    Na pólkach (Te pólki to dwie ściany!) tylko piwo!
    Kilkadziesiąt gatunków piwa światowego oraz kilkadziesiąt rodzajów rodzimego. Czego tam nie było:
    Browary:
    -Gab
    -Browar na Jurze
    -Witnica
    -Fortuna
    -Namysłów
    -Jabłonowo
    -Cieszyn (wersje jubileuszowe)
    -Gontyniec
    -Czarnków
    -Jagiełło
    -Kormoran
    -Ciechan
    -Cornelius
    -Browary kujawsko-pomorskie
    -Amber
    -Konstancin
    -Grybów
    -Lwówek Śląski
    -Racibórz
    -.....itd
    I przy tym wszystkim obawiam się, że prawie napewno nie wymieniłem wszystkiego. Z uprzejmym Panem rozmawiałem dobre 20 minut z nieslabnącym "bananem" na ustach. Pozdrawiam.
  • bleik
    Member
    • 11-2002
    • 80

    #2
    Witam
    Polecam ten sklep, jest naprawdę duży wybór i widać iż właściciel się stara coraz więcej ciekawych piw do nabycia. Sklep znajduje się przy trasie na Wołomin obok sklepu FOKA.

    Comment

    • krzychal1
      Senior
      • 12-2008
      • 236

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bleik Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam
      Polecam ten sklep, jest naprawdę duży wybór i widać iż właściciel się stara coraz więcej ciekawych piw do nabycia. Sklep znajduje się przy trasie na Wołomin obok sklepu FOKA.
      Jak tam cenowo sklep się prezentuje?

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Co ciekawego mają z zagranicznych?
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • NaturalArti
          Member
          • 09-2009
          • 86

          #5
          Ostatnio tamtędy przejeżdżałem i zatrzymałem się zobaczyć co ten sklep jest wart.
          No i muszę przyznać że byłem w szoku! Rewelacyjny wybór. W żadnym innym sklepie nie widziałem tak dużego asortymentu. Całe mnóstwo piw które pierwszy raz na oczy widziałem !!!
          Nie mówiąc już o bardzo bogatej ofercie piw czeskich, słowackich, niemieckich, itp.

          Cenowo nie jest może jakoś super (porównałem np. cenę Ciechanów czy Noteckich i są tam po kilkadziesiąt gr drożej niż w moich okolicznych sklepach). No ale Ciechanów/Noteckich i tak tam nie planowałem kupować, mając chęć spróbować czegoś czego jeszcze nigdy wcześniej nie piłem.

          Jako ciekawostkę dodam, że do każdej butelki (nie ważne czy polska, czy czeska, czy np. stara niemiecka typu EURO) doliczono mi 50gr kaucji. I to bez względu na to co pisało na butelkach (np kaucja =35gr).
          Mam nadzieję, że nie robią później problemów ze zwrotem - za parę dni się tam znowu wybiorę to sprawdzę.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NaturalArti Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie mówiąc już o bardzo bogatej ofercie piw czeskich, słowackich, niemieckich, itp.
            Co mają z owych czeskich, słowackich, niemieckich itp??
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • cichy75
              Junior
              • 02-2011
              • 4

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak tam cenowo sklep się prezentuje?
              Ceny normalne, czyli nie jest to hurtownia, ale i nie sklep, w którym wydamy majątek. Zaopatrzenie, bardzo dobre, większość polskich, jak było wspomniane, sporo Czech, Niemiec, Wielkiej BRytanii i co mnie bardzo ucieszyło... Litwy

              W szczególności polecam arcydzieła browaru wileńskiego

              Poza tym - co godne podkreślenia i pochwały - obsługa zna się na swym fachu.

              Byłe też spory wybór szkła i kufli, ale że nie byłem zainteresowany, odnotowuję tylko fakt.

              W okolicach Warszawy chyba najlepiej zaopatrzony sklep z piwem. Drugi lepszy, dopiero w Radomiu na Limanowskiego - w sumie zawsze do Zielonki jedzie się krócej
              Last edited by cichy75; 23-07-2011, 15:14.
              Hop, szklankę piwa!

              Comment

              • Fester3000
                Junior
                • 09-2011
                • 2

                #8
                A czy znacie może godziny otwarcia?

                Comment

                • barteke30
                  Junior
                  • 11-2011
                  • 3

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fester3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A czy znacie może godziny otwarcia?
                  Witam,
                  widzę, że godzin otwarcia nikt nie podesłał.
                  od której jest otwarte to nie mam pojęcia (ponieważ rano śpię albo jestem w pracy), ale do której godziny to mogę Wam zdradzić - do 22 (czasem trochę dłużej) od poniedziałku do soboty.

                  ps
                  bardzo się cieszę, że taki sklep powstał w zielonce (jestem jej mieszkańcem).
                  PIWO lubię odkąd pamiętam. Koncerniaki jakieś dwa lata temu zeszły totalnie na psy, a tutaj można poszaleć w wyborze smaków.
                  Osobiście polecam piwa czeskie i niemieckie (z naciskiem jednak na czeskie), choć ostatnio zasmakiwało mi też piwo belgijskie.
                  Zyczę smacznego i gorąco polecam ten sklep!
                  Bartek e30

                  Comment

                  • NaturalArti
                    Member
                    • 09-2009
                    • 86

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co mają z owych czeskich, słowackich, niemieckich itp??
                    Ciężko będzie wszystko wymienić. Z czeskich to co najmniej z 50 różnych gaturków. Z tych co pamiętam to np. Comenius, Rychter, Cerna Hora (kilka różnych), Primator, browar Platan, itd + dodatkowo dużo czeskich koncernówek.

                    Co do niemieckich, to ostatnio udało mi się na przykład kupić oryginalny Schlenkerla Rauchbier (piwko wędzone) w cenie: 7zł + 0,50 kaucja
                    Last edited by NaturalArti; 22-01-2012, 12:49.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NaturalArti Wyświetlenie odpowiedzi
                      Z czeskich to co najmniej z 50 różnych gaturków.
                      50 różnych marek jak już, a nie gatunków! Cerna Hora, Primator, Platan to są marki. Porter bałtycki, milk stout, rauchbock, faro, pils, pale ale - to są gatunki.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        We czwartek czeskich uzbierało się może z 10, wliczając zajzajery chajnekena (np. Louny).
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • viciu
                          Junior
                          • 01-2002
                          • 11

                          #13
                          Ave.
                          Przejechałem dzisiaj obok. Czynne od poniedziałku do piątku, od 12 do 22. Siłą rzeczy nie wiem, jaki repertuar gra na półkach... Niedziela - Dzień Pański, zamknięte zatem.
                          Około jedenastej miejsce prezentuje się tak, jak w załączniku.
                          Obok jest market jakiś z czerwonym szyldem, nie sposób przegapić.
                          Attached Files

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #14
                            Nie jestem przekonany, że rzeczywiście takie są dni i godziny otwarcia. Kilka razy kupowałem tam piwo w sobotę, jak również o 11 rano.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • viciu
                              Junior
                              • 01-2002
                              • 11

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie jestem przekonany, że rzeczywiście takie są dni i godziny otwarcia. Kilka razy kupowałem tam piwo w sobotę, jak również o 11 rano.
                              Takie widnieją na opuszczonych roletach, więc uznaję je za obowiązujące...
                              Zgoda, masz może jakieś namiary telefoniczne na Świat Piwa?
                              Last edited by viciu; 06-04-2012, 11:09.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎