Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Zielone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Racibórz, Zielone

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jako, że nazywa się Zielone to i innego koloru się nie spodziewałem [5]
    Piana: Początkowo obfita jednak po chwili opada do postaci cienkiego dywanika. Nie oblepia ścianek kufla. [3]
    Zapach: Słabo wyczuwalny chmielowo-słodowy. Przyjemny. [4]
    Smak: Przyzwoite piwo o chmielowo-słodowym smaku z delikatna nutka zbożową. Niestety goryczka bardzo niska, praktycznie nie wyczuwalna. [3.5]
    Wysycenie: Jak dla mnie za niskie. [3]
    Opakowanie: Standardowe dla piw spod szyldu Raciborza. Niestety brak informacji o ekstrakcie. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.7]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto.
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Cóż za konsekwentna i spójna koncepcja kolorystyki opakowania i zawartości

        PS: YouPeter, to pewnie Ty pakowałeś w Marii Zielone do torby kiedy ja pytałem czy ono faktycznie jest zielone?
        Last edited by leona; 20-02-2011, 21:25.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          To nie ja. Ja je pakowałem do skrzyneczki z Brackim
          Last edited by YouPeter; 20-02-2011, 21:49.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Etykieta wskazuje, że nazwa brzmi Raciborskie Zielone. Należałoby zmienić tytuł wątku.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Napisz do ARTa o zmianę. Gdy zakładałem wątki (Ciemnego też), czerpałem wiedzę na podstawie artykułów prasowych. Nazwa wtedy nie była oczywista.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • mfraczek
                Member
                • 05-2004
                • 98

                #8
                czy to piwo smakuje podobnie jak Lubuskie Zielone jak woda ze słodzikiem?
                fratschke

                Comment

                • Ramiel
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 207

                  #9
                  Nawet fajna ta zielona barwa. Słaba piana - utworzyła się tylko cienka, nietrwała warstwa. Zapach z butelki mało przyjemny, trącił mi odrobinę warzywkami(?), po przelaniu przyjemniejszy, chlebowo-słodowy. W smaku również słód i wyraźna chlebowość, goryczki bardzo niewiele, ponadto piwo zostawia na podniebieniu lekko drażniący, jakby pikantny posmak. Co do pytania przedmówcy na szczęście nie smakuje jak woda ze słodzikiem

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12201

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                    czy to piwo smakuje podobnie jak Lubuskie Zielone jak woda ze słodzikiem?
                    Nie, smakuje piwem i to przyzwoitym. Na początku mocny chlebowy akcent, taki już znany z pierwszych warek nowego Raciborza. Potem gdzieś trochę umyka, ale m.in. dzięki temu, że w moim przypadku pojawiła się całkiem wyraźna goryczka. Piana i aromat nikłe. Wysycenie w normie. Trochę taki cukierkowy posmak /to od tego barwnika?/, co mi trochę nie odpowiada. Dość pełne w smaku.
                    Etykieta trochę taka eklektyczna, co dziś nabiera jednak oryginalności Nawet mi się podoba, dobrze że nawiązuje do ich ciemnego piwa.
                    Największe moje obiekcje to ten kolor jakoś do takich rzeczy nie mogę się przyzwyczaić, ale może znaleźć fanów, bo to akurat kwestia gustu. Myślę, że takie piwo szczególnie przyjęłoby się w lokalach gastronomicznych.
                    Ogólnie całkiem udane piwo bazowe

                    Comment

                    • Jack75g
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 555

                      #11
                      Jako, iż piwa z Raciborza coraz częściej można degustować w pubach proponuję osobom decyzyjnym dokoptować szklanki lub kufle z logotypem browaru.
                      Jakoś trudno jest mi patrzeć na nowe zielone piwo prezentowane na fotce w kuflu Żywca.
                      Podobnie w pubie - pić Racibórz ze szklanki Tyskiego to już przesada.
                      Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                      Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Jak ktoś ma sentyment do tradycji, ale już nie do piwa koloru zielonego, to dzisiaj może zaryzykować, bo jest Green Beer Day. Kto wie, może przyjmie się u nas jak walentynki? Tylko nie łączyć z pączkami

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozielony. W "kolorowym" lubuskim bardziej mi się podobał. [4.5]
                          Piana: Trudna do utworzenia. Powstała półcentymetrowa warstwa, białej, drobnej piany. Szybko zniknęła prawie do zera. [3]
                          Zapach: Słabo wyczuwalny, delikatnie słodowy z landrynkowym i chmielowym tłem. Po ogrzaniu staje się trochę chlebowy. [4]
                          Smak: Delikatny, lekko wodnisty początek. Później czuć dość mocną i przyjemną gorycz z lekko słodkim, landrynkowym posmakiem. Zostaje przyjemny i długi posmak goryczy, a w tle piwniczne posmaki, znane z innych piw z tego browaru. [4]
                          Wysycenie: Drobne. Większe pomogłoby uzyskać bardziej orzeźwiający charakter. [3.5]
                          Opakowanie: Podobne do wcześniejszych nowości, tu z oliwkowym tłem. Minus za goły kapsel i brak podanego ekstraktu. [3.5]
                          Uwagi: Ogólnie całkiem smaczne. Kupione w Raciborzu. Trafiłem na moment dostawy i gostek z hurtowni twierdził, że to Raciborskie z barwnikiem.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Last edited by Kwadri; 03-03-2011, 21:38.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: blado zielony,klarowny [4.5]
                            Piana: początkowo jasno zielona i gęsta,szybko tworza się "kratery i po kilku minutach jeszcze jaśniejąc zmniejsza się do delikatnego dywanika [4]
                            Zapach: dość przyjemny,bardziej słodowy z lekką nutą kwiatową [4]
                            Smak: dość ciekawy bez słodyczowych dodatków lecz troszkę jakby wodnisty,delikatna goryczka z czasem robi się mocniejsza i długo pozostaje w kubeczkach smakowych [3.5]
                            Wysycenie: trochę za słabe,w kufelku to jeszcze jako tako wygląda,ale "na języku"cienizna [2.5]
                            Opakowanie: pasuje do tego piwa,brak zaw.ekstraktu,zwykły kapsel [4]
                            Uwagi: Piwko z datą 15.08.2011.Do powtórki za parę miesięcy.PZDR

                            Moja ocena: [3.75]
                            mb WOS

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Całkiem dobry, lekki lager. Jak na polskie warunki 5% alk to niewiele. Po przelaniu do szklanki stwierdziłem, że wygląda jak landrynka, ale po spróbowaniu okazało się, że nie jest taki słodki. Nawet byłem tym zaskoczony - to pewnie sugestia tej landrynki. Ale pojęcia nie mam, co zamierzał browar tworząc tradycyjne piwo zielone. Czemu zielone?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎