Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bałagan w dziale Rosja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    Bałagan w dziale Rosja

    Testuję aktualnie klika piw z Rosji. Mam wielki problem ze znalezieniem konkretnego piwa w dziale Rosja
    Last edited by Promil03; 23-02-2011, 19:07.
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    cd. (wybaczcie)

    Np. szukając piwa Sibirajska Korona wyskoczyło mi:
    - SUN Interbrew - Sibirajska Korona Klasiczeskoje
    - Interbrju - Sibirajska Korona Zolotistoje
    - Pivzavod Saransak - Sibirajska Korona Białe
    - Novoczebokarsk - Sibirajska Korona Biełoje

    Ja swoje piwo dodałem jako:
    Sun-Inbew - Sibirajska Korona Laim.

    Wiem, że w skład koncernu Sun-Inbew wchodzi kilka browarów i że dane piwo jest warzone w kilku następnych filiach. Jednakże na opakowaniach piw z Rosji raczej zawsze jest ładnie wyjaśnione skąd pochodzi dane piwo.

    Problem dotyczy również innych koncernów z Rosji (głównie Heineken i Efes).
    Piw w tym dziale nie jest aż tak dużo i myślę, że wspólnymi siłami i np. z pomocą aktywnego ostatnio kolegi Hrustgurda można to jakoś poukładać.
    Należy tylko zastosować jakiś schemat, żeby kolejne nowe piwa dodawać już według niego.

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Możemy zacząć od koncernu Sun-Inbew. Na stronie stosowany jest skrót SUN InBev. Są również ładnie opisane wszystkie browary koncernu http://www.suninterbrew.ru/eng/factory/default.aspx

      Ja w swoich notatkach i DP stosuję np. taki zapis:
      SUN InBev Russia (Klin) - Sibirskaja Korona Klasiczeskoje.
      W nawiasie umieszczam miasto, w którym uwarzono piwo (a nie macierzysty browar danej marki piwa) oraz spolszczoną nazwę piwa. Russia dodaję dla odróżnienia od SUN InBev Ukraine.
      Opisując konkretne piwo na Browar.biz pomijalibyśmy nazwę browaru w nawiasie, a tylko w konkretnym poście można zaznaczyć skąd dane piwo pochodzi.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
        Opisując konkretne piwo na Browar.biz pomijalibyśmy nazwę browaru w nawiasie, a tylko w konkretnym poście można zaznaczyć skąd dane piwo pochodzi.
        jestem przeciw, uważam, że nazwa konkretnego browaru powinna być być w temacie głównym, tak, zeby każdy opisujący mógł opisać dane konkretne piwo z danego, konkretnego browaru
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          jestem przeciw, uważam, że nazwa konkretnego browaru powinna być być w temacie głównym, tak, zeby każdy opisujący mógł opisać dane konkretne piwo z danego, konkretnego browaru
          W ten sposób będziemy z czasem mieli np. 10 Sybirskich Koron Klasycznych itp. itd, gdyż Sun-Inbew takie piwo może warzyć(warzy ?) w każdym swoim browarze. A jest ich juz 10, a przecież może ich być z czasem wiecej (przy kolejnych przejęciach, zakupach).
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #6
            Ok, ale wówczas taka Sibirajska Korona powinna mieć 6-7 tematów bo w tylu browarach (filiach) jest warzona. Poza tym trudno będzie odgadnąć teraz jaki był macierzysty browar danego piwa zanim jeszcze powstał koncern SUN InBev.

            PS. Sibarh mnie ubiegł.
            Last edited by Promil03; 23-02-2011, 20:37.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Zgadzam się z Becikiem. To konkretny browar a nie firma warzy piwa.
              Podobną analogie stosujemy z naszymi rodzimymi piwami (patrz Żubr).
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Wiem, ze to jest upierdliwe ale powinniśmy być konsekwentni i miest porządek, skoro mamy kilka Bierhalle dlaczego mamy nie mieć kilka rosyjskich Inbevów?

                A Tyskie? Mimo, ze marka ta sama ale po moich ostatnich degustacjach wiem, że jedno jest tylko do zlewu a drugie spokojnie do wypicia.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  W związku z tym, że wszystkie browary SUN InBev występują po prostu jako filie tego koncernu, temat powinien być zatytułowany np.:

                  Omsk (SUN InBev) - Korona taka czy owaka
                  Perm (SUN InBev) - Korona taka czy owaka

                  SUN InBev w nawiasie musiałby być na wypadek gdyby w danym mieście był inny browar innego koncernu lub niezrzeszony.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Omsk (SUN InBev) - Korona taka czy owaka
                    Perm (SUN InBev) - Korona taka czy owaka
                    a nie byłoby przejrzyściej:

                    SUN InBev Omsk
                    SUN InBev Perm
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      a nie byłoby przejrzyściej:

                      SUN InBev Omsk
                      SUN InBev Perm
                      Może być.

                      Zatem browary koncernu SUN InBev wyglądałyby tak:

                      SUN InBev Angarsk
                      SUN InBev Volzhsky
                      SUN InBev Ivanovo
                      SUN InBev Klin
                      SUN InBev Kursk
                      SUN InBev Novocheboksarsk
                      SUN InBev St-Petersburg
                      SUN InBev Omsk
                      SUN InBev Perm
                      SUN InBev Saransk

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #12
                        Analogicznie koncern Efes wyglądałby tak:

                        Piwowarnia Moskwa-Efes Moskwa (lub Moscow)
                        Piwowarnia Moskwa-Efes Rostow (lub Rostov)
                        Piwowarnia Moskwa-Efes Kazań (lub Kazan)
                        Piwowarnia Moskwa-Efes Nowosibirsk (lub Novosibirsk)
                        Piwowarnia Moskwa-Efes Ufa

                        Pozostaje kwestia czy piszemy nazwę miast po polsku czy po angielsku.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Ja z kolei apeluję o spolszczoną pisownię nazw, zamiast zangielszczonej. Obie można zawrzeć w znacznikach wątku (czy jak to się nazywa, niech jakiś fachowiec mnie poprawi), żeby dało się znaleźć po obu, ale w tytule powinna moim zdaniem być polska. Wypadałoby trzymać wyższy poziom niż onety i inne wupe. W razie czego mogę te nazwy ogarnąć.

                          PS O, i niechcący odpowiedziałem na pytanie Promila
                          Last edited by żąleną; 23-02-2011, 21:48.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja z kolei apeluję o spolszczoną pisownię nazw, zamiast zangielszczonej. Obie można zawrzeć w znacznikach wątku (czy jak to się nazywa, niech jakiś fachowiec mnie poprawi), żeby dało się znaleźć po obu, ale w tytule powinna moim zdaniem być polska. Wypadałoby trzymać wyższy poziom niż onety i inne wupe. W razie czego mogę te nazwy ogarnąć.

                            PS O, i niechcący odpowiedziałem na pytanie Promila
                            Nazwy miast jak najbardziej po polsku natomiast jestem za tym aby nazwy piw pisać w zlatynizowanej wersji, nie w polskiej i nie w angielskiej
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nazwy miast jak najbardziej po polsku natomiast jestem za tym aby nazwy piw pisać w zlatynizowanej wersji, nie w polskiej i nie w angielskiej
                              Mam rozumieć, że np.:

                              Sibirajska Korona Klasiczeskoje
                              Sibirajska Korona Biełoje

                              Jeśli tak, to OK.


                              Próbowałem ogarnąć jeszcze Heinekena w Rosji, ale nie dałem rady. Nie mam wiarygodnych źródeł.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎