Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Merlin Černy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Platan, Merlin Černy

    "Magickou moci vladne každý kdo silu v sobě odhali" jak widnieje na stronie internetowej tego piwa. Butelka 0.33l (żeby było śmiesznie - zwrotna) alk. 4.7%

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty
    Piana: beżowa, drobnoziarnista, wysoka lecz szybko opada do cienkiej warstwy
    Wysycenie: niskie
    Zapach: słodowy, mało wyraźny
    Smak: palony słód i wyraźna goryczka, piwo lekkie ale wyraziste
    Dobry, czeski ciemniak
    Attached Files
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Taka chyba próba zrobienia eleganckiego piwa dla koneserów . Przynajmniej takie mam odczucia. Moze lekka inspiracja Prazdrojowym Masterem?

    Etykieta : bardzo ładna i elegancka
    piana: ładna gruba i obfita, lekko brązowawa, ładnie osadza się na kuflu
    zapach: delikatny, ledwo wyczuwalny, gorzki , palone słody
    barwa: czarna nieprzejrzysta
    smak: gorzki, palone słody z kawą. trochę monotonny ale ok

    W sumie fajne piwo ale bez szału
    LP

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Lane z beczki chyba bardzo zyskuje. Podczas ostatniej wizyty w Pradze piłem je kilka razy, bardzo mi smakowało. Rewelacyjna piana, utrzymywała się bardzo długo. W smaku bardzo przyjemne, wytrawne mogłoby być rzeczywiście bardziej treściwe.
      Dostepne było na Żiżkovie w Pivnice u Sadu przy Skroupovo Namesti 5 (bardzo przyjemne miejsce polecam)
      Attached Files
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Merlin
        Aromat – słodowy z nutą ciemnej czekolady
        Barwa – czarna, ledwo przepuszcza światło, rzeczywiście nasuwa się myśl o stoucie
        Piana – dość obfita, kremowa, trwała
        Wysycenie – ok.
        Smak – na początek wyczułem słodowość z lekką słodyczą, jednak już za chwilę zwyciężyły nuty goryczkowe, palone i trochę chmielowe i one dominowały do końca. Goryczka jednak w kategoriach wyraźnych ale łagodnych, nie zalegających. Na koniec trochę czekoladowych niuansów.
        Treściwość – piwo pełne, nie ciężkie.

        To piwo miało dużą kampanię reklamową, a obecnie jest nieco zapomniane. Chyba nie spełniło pokładanych nadziei marketingowców z K-Brewery. Trochę szkoda, bo to bardzo, bardzo przyzwoity ciemniak, ale czy aż tak ekskluzywny jak chcieli jego autorzy? Chyba nie.
        Ale pije się bardzo przyjemnie i chętnie zamieniłbym buteleczkę 0,33 l. na bardziej „egalitarną” półlitrową.

        Dostępne we wrocławskim Browarku

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Kolor: czarne, prawie nieprzejrzyste, rubinowe refleksy
          Piana: świetna! intensywna, trwała, pięknie ciemnobeżowa, intensywnie brudzi szkło
          Zapach: masło, masło, masło i kawa z mlekiem i masłem...
          Smak: lekka słodowość, lekki kwasek, średnia palona goryczka i... a jakże - masło!
          Nasycenie: OK - śrenio-wysokie, ale pasuje

          Uwagi: Czeska Piviarnia (Żoliborz), najgorsze z pitych w sobotę... Diacetyl rozwalający...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎