Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuskie Wiśniowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Lubuskie Wiśniowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • baania
    Senior
    • 10-2009
    • 317

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor lekko różowy, przypomina wino różowe, niezbyt naturalnie wygląda. [3]
    Piana: Na początku niska, rozpływająca się szybko. Przy drugim dolaniu piwa o dziwo była wyższa, bardziej gęsta i trwalsza. [3]
    Zapach: Ładny wiśniowy zapach. Minimalnie czuć chmiel, zapach słodowy w ogóle nie występuje. [4]
    Smak: Zdecydowanie najmocniejsza strona piwa. Wyraźnie czuć charakterystyczny dla lubuskiego maślany posmak, poza tym smak wiśni jest naturalny, określiłbym go jako smak wiśni z cukry/kompotu. Piwo o smaku wiśniowym, nie wiśniowy sok. Naprawdę dobre. Czuć minimalnie chmiel. Nie czuć sztucznych aromatów. Jedynie pod sam koniec piwa było zbyt słodkie. [5]
    Wysycenie: Wg mnie jest trochę za niskie, wyższe lepiej by pasowało. [2.5]
    Opakowanie: Zdecydowanie brzydkie etykiety. Tandetne napisy oraz krzywo przyklejone etykiety. Najsłabszy element piwa. [1]
    Uwagi: Ogólnie ciekawe owocowe piwo. Smakowało mi. Piwo jest niepasteryzowane, moja butelka miała 4 tygodnie okresu przydatności, a biorąc pod uwagę, że kupiłem je tydzień temu, to naprawdę może być niepasteryzowane. Zawartość alkoholu 4.2%.
    P.S. To moja pierwsza ocena, mam nadzieję, że wszystko dobrze opisałem.

    Moja ocena: [4.025]
    Last edited by baania; 03-03-2011, 09:45.
    Podcast o piwie
    Podcast o piwie | Facebook

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      #3
      Z tą piątką to chyba przesadziłeś za smak. Może za zapach i można by z 4,5 dać, ale w smaku od Magnusa odstaje. Ale oczywiście to Twoja ocena i masz prawo taką notę piwu wystawić

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        aha jeszcze jedno, o ile o smaku jeszcze można dyskutować tak Twoja ocena za opakowanie to już pomyłka totalna. Fajnie zatopoiene wiśnie w piwie otoczonę bąbelkami, informacja o zaw. alk wyraźna, po za tym podane ładną czcionką nazwa piwa i info o niepasteryzacji. Wszystko gustowne skomponowane. Jedyne minusy za goły kapsel i brak infa o ekstrakcie.
        Reasumując aby piwo dostało jedynkę, to by chyba musieli czystą kartkę przykleić tak do połowy w dodatku porwaną i tył na przód

        Comment

        • baania
          Senior
          • 10-2009
          • 317

          #5
          No ja uważam, że ta etykieta jest naprawdę brzydka. Fakt, informacje są czytelne, jednak mi po prostu nie pasuje. Jeszcze tylko dorzucę zdjęcie:
          Attached Files
          Podcast o piwie
          Podcast o piwie | Facebook

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Blado-różowy, nie do końca klarowny. [3.5]
            Piana: Śnieżnobiała, drobnobąbelkowa. Mocno oblepia szkło. Szybko opada do ochronnej warstwy, która trwa do końca. [4.5]
            Zapach: Kwaśno-wiśniowy z chmielem w tle. Czuć, że wiśniowe aromaty są sztuczne. Momentami przebija się lekkie masełko. Po czasie robi się trochę słodszy. [3.5]
            Smak: Lekko kwaśny, wiśniowy początek. Potem dochodzi jakby pestkowy posmak i goryczka, która zostawia przyjemny posmak. W tle słodycz, która zwiększa się w trakcie picia. [4]
            Wysycenie: Średnie. Mogłoby być nieco wyższe. [4]
            Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Na etykiecie wisienki w piwie, ewidentny plagiat z Wiśni w Piwie z BK. Minus także za brak podanego ekstraktu i goły kapsel. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.825]
            Last edited by Kwadri; 04-03-2011, 21:53.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • dipeone
              Senior
              • 05-2010
              • 741

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno czerwony, niewiele wspólnego ma to z wiśnią, poza tym spodziewałem się ciemnej czerwieni ,wiśni właśnie. Przypomina mi trochę oranżadę czerwoną. [3]
              Piana: Biała, dosyć gęsta. Oblepia szkło a lekki korzuszek utrzymuje się do końca picia. [4]
              Zapach: W zapachu dominują wiśnie, nawet dosyć naturalne. Poza wiśniami czuje niewiele. [4]
              Smak: Tutaj też na pierwszym planie wiśnie ,ale takie domowe z kompotu. W zasadzie smakuje jak lager z dodatkiem wiśniowego kompotu i nieco aromatu. Chmielu tylko trochę, alkoholu nie czuć prawie w ogóle. Wolę jednak magnusa wiśniowego, chociaż wiem, że to zupełnie inna kategoria piwa. [3.5]
              Wysycenie: Mocny punkt tego piwa. Dosyć wysokie ,bąbelki czuć do samego końca spożycia. [5]
              Opakowanie: Brak ekstraktu i wypisania całego składu. Butelka z niezłą etykietą ,tylko napisy w kilku językach o tym ,że mamy do czynienia z piwem niezbyt fortunnie umieszczone. Napis "lubuskie" też mógłby wyglądać inaczej. Brzydka krawatka ,ale plus że w ogóle jest. [3.5]
              Uwagi: Warka do 03.05.2011.
              Niezła ciekawostka piwna.

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czerwony, wpadający w róż, trochę sztuczny, klarowny. [3.5]
                Piana: Gruba, zbita, trwała, czapiasta, peka grubymi bąblami, ale trzyma poziom. [4.5]
                Zapach: Landrynkowy, słodki, sztuczny, przebija się trochę aromatów Lubuskiego, ale malutko. [3]
                Smak: Dla mnie porażka, czuć sztuczny, nieprzyjemny w smaku syrop wiśniowy wlany do piwa, które straciło zupełnie swoje atuty. Ogromny zawód. Obiecywałem sobie dużo po tym piwie. Jestem w szoku, że to napiszę, ale lepszy był nawet Argus Rubi. [2.5]
                Wysycenie: Jak dla oranżady lub wody z sokiem to niezłe. [4]
                Opakowanie: Wyraźne nawiązanie do warmińsko-mazurskiej Wiśni w piwie, szkoda że tylko opakowaniem. [3.5]
                Uwagi: Bardzo lubię Wiśnię w piwie. Bardzo lubię browar z Witnicy. Dlatego gdy zobaczyłem Lubuskie w wersji wiśniowej poczułem nieodpartą chęć spróbowania. Póki co zawód roku 2011. Podobnie jak Lubuskie Zielone, które piłem w zeszłym roku i było ok, w tym roku - okropne. Nie wiem co się dzieje z BOSSem, ale chyba nic dobrego. Powtarzam - Lubuskie jest dobre jakie jest - nie kombinujcie, bo to nie wychodzi i nie jest potrzebne. Sztuczne, puste, kleiste i bezsmakowe.

                Moja ocena: [3.05]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Jeszcze jedno spostrzeżenie. Myślę, że ktokolwiek kto miał wcześniej styczność z Wiśnią w piwie z BK nie jest w stanie uznać Lubuskiego Wiśniowego za dobre piwo. Ja nie jestem.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: kolor mętnawego różowego soczku z lekko żółtawymi refleksami [3]
                    Piana: prawie nie istnieje, po nalaniu niewielki okrąg wokół szkła [1.5]
                    Zapach: landrynkowo-cukierkowo-lekko stęchły i ciężki zapach z ust bezzębnej babci całej dzień ssącej landrynki [2]
                    Smak: uffff, gorzkawo, wiśniowo-pestkowo-słodkawe nieprzyjemne coś.... [2]
                    Wysycenie: zdecydowanie za dużo, gaz aż szczypie w język i podniebienie [2.5]
                    Opakowanie: nawet niezłe, mi brak jedynie firmowego kapsla [4]
                    Uwagi: To piwo to porażka, sztuczność, słodycz, pestkowa gorzkawość, nic pozytywnego w tym piwie nie znajduję

                    Moja ocena: [2.125]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Becik, gdyby to ode mnie zależało, piłbyś same tego typu wynalazki, przywiązany do łańcucha i komputera z włączonym forum.

                      Comment

                      • funky83
                        Senior
                        • 07-2009
                        • 136

                        #12
                        No tak, becik co by nie oceniał z piw smakowych to zawsze zaniży i walnie na koniec tekst w stylu piwo porażka, to nie jest piwo itd... Przywiązać!!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No tak, becik co by nie oceniał z piw smakowych to zawsze zaniży i walnie na koniec tekst w stylu piwo porażka, to nie jest piwo itd... Przywiązać!!
                          O nie nie, oceniam tak jak sam to odbieram, albo cos jest niezłe w swoim gatunku lub nie.
                          Z ostatnio pitych piw smakowych to pozytywne wrażenia plus noty dałem takim produktom jak (mimo, ze sam za nimi nie przepadam)
                          - Jabłonowo - piwo na miodzie gryczanym, Jagiełło - wiśniowe i co mnie samego zaskoczyło - Lech, Gingers

                          A tych landrynkowych wisienek z Witnicy nie dałem rady dopić do końca
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Po prostu jak jasne piwo z dolanym sokiem. Za jasny, nie nastraja do konsumpcji. [3]
                            Piana: Niska, szybko opada do dziurawej, cienkiej warstwy, jakieś resztki osiadają na ściankach. [2]
                            Zapach: Również jak jasne z sokiem. Słodycz, landrynki, chemia. Głęboko w tle odrobina słodu. [2.5]
                            Smak: Jakaś taka nieprzyjemna chemiczna goryczka i cierpkość to elementy dominujące od pierwszego łyku aż do finiszu. Poza tym przebija się wyraźna słodycz, sztuczne wiśnie i mizerna słodowość. Paskudztwo. [2]
                            Wysycenie: Oranżada. Zdecydowanie za duże, odbiera resztki ewentualnych pozytywnych wrażeń. [2]
                            Opakowanie: Nie wygląda tak źle, ale jest bezczelną zrzynką z olsztyńskiej "Wiśni w piwie", na dodatek gorzej wykonaną. Poza tym krawatka średnio pasuje kolorystycznie, kontra jest niezbyt czytelna i razi goły kapsel. [3]
                            Uwagi: Nieudane i niedopracowane. Po prostu niezbyt dobre, głównie ze względu na tę chemiczną gorycz, bo resztę chemii można by przeżyć.

                            Moja ocena: [2.275]

                            Comment

                            • Tapir
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 730

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Blado różowy, nienaturalnie to wygląda bo nawet zwykłe jasne z sokiem jest ciemniejsze. [2.5]
                              Piana: Obfita, dość gęsta, o przeciętnej trwałości. [3.5]
                              Zapach: Intensywny, sztuczno landrynkowy, nie czuć ani chmielu ani słodu tylko coś, co miało przypominać wiśnie. [1.5]
                              Smak: Z jednej strony atakuje wściekle chemiczna słodycz i lekki kwasek, z drugiej strony piwo jest mocno gorzkie (nie goryczkowe ale właśnie gorzkie) i ta gorzkość zostaje na języku. Gdzieś w tle da się znaleźć znane z Lubuskiego słodowe i maślane nuty. [2]
                              Wysycenie: Za wysokie. [3]
                              Opakowanie: Niespecjalnie piękne, zbyt podobne do konkurencji z Kormorana. Brak ekstraktu, składu czy dedykowanego kapsla. [2.5]
                              Uwagi: Kupione w "Zofmarze" za 3,20zł.
                              Tragedia, ledwo zmęczyłem połowę. Chciałem pocieszyć czymś narzeczoną bo mieliśmy iść na "Wiśnię w piwie" z kija a siedzimy w domu. Mogłem zamiast Lubuskiego wiśniowego uraczyć ją i siebie wodą mineralną z sokiem - taniej i smaczniej.

                              Moja ocena: [2.075]
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎