Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Piwo Ducha Gór, jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Jagiełło, Piwo Ducha Gór, jasne

    Oczywiście to nie nowe piwo ale etykieta. Czyżby na rynek sudecki? może bączki walońskiego z Czarnkowa odeszły do historii?

    Kupiłem, bo podobała mi się eta na bączku. przypomina czeskiego Krakonosza, z tym że w tym wypadku mamy chyba do czynienia z ojcem ducha Gór Olbrzymich czyli Karkonosza. Tu duch gór to stary dziadzio. Pojemność 0,33 l. to chyba szczyt jego możliwości Eta nawet, ok, ładna czcionka, bez kontry. Dwa razy napisano, że piwo uwarzono metodą tradycyjną. Nie wypada nie wierzyć Dystrybutor podał jedynie numer komórki.

    Piwo zawiera 14,2% ekstr. i 7,0 alk.

    barwa - złota
    piana - piana, jak piana? bardzo szybko zniknęła
    wysycenie - wysokie
    smak - przewaga słodowych akcentów. Na początku nieco dziwny, jakby anyżkowy akcent, potem kubki smakowe przyzwyczajają się, wysokie wysycenie nawet tu pasuje, bo goryczki niezbyt wiele. Lekko zaznacza się na finiszu. Treściwość średnia. Szału nie ma, smak nierozbudowany, prosty, ale bez negatywnych akcentów, posmaków, dla mnie trochę za mocne, ale ducha gór może postawi na nogi
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładne, głębokie złoto. [4.5]
    Piana: Niska, szybko opada, niemal nie osiada na ściankach. [2]
    Zapach: Niezbyt silny. Piwo pachnie głównie piwnicznymi kadziami fermentacyjnymi, do tego słabiutka słodowość i nawet fajna nuta chmielowa. Niemal na 100% jest to to samo piwo, co Jagiełło Mocny i jego 150 klonów, ale w tym przypadku pachnie jakoś gorzej. [2.5]
    Smak: Ciężka, mdła słodowość, wyczuwalny alkohol, lekka cierpkość, minimalna goryczka. Oj, nieudana warka. [2.5]
    Wysycenie: Niemal zerowe. [2]
    Opakowanie: Skopiuję opinię z wersji ciemnej, bo etykieta jest prawie identyczna.
    Sam pomysł etykiety nie jest taki zły. Tło, owal z napisami oraz pole z nazwą są do bólu klasyczne, ale ujdą. Natomiast tytułowy duch gór ma taką pikselozę, że "grafik" nie powinien już dostać żadnych kolejnych zleceń. Żenada. [2]
    Uwagi: Warka mocnego zdecydowanie nie wyszła w Pokrówce. Ledwo do dopicia.

    Moja ocena: [2.5]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Gdzie to piwo mozna dostać?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdzie to piwo mozna dostać?
        W Rodzince-Bis. Gdy byłem tam 2 tygodnie temu, jeszcze stało.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎