Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Chełmianka Piwo Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Chełmianka Piwo Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Lesnick
    Senior
    • 03-2010
    • 153

    #2
    Ładna rubinowa barwa, piana lekko beżowa, po nalaniu niczego sobie, zanika jednak dość szybko, do cieniutkiej warstewki. W smaku słodko kwaśno gorzkawe. Jak dla mnie zbyt słodkie. Zapach niby jakiś jest, ale czego to nie powiem
    Alkoholu ma to piwo 6%, ekstraktu 14,2%
    Można spróbować.

    Comment

    • j_Q
      Senior
      • 10-2009
      • 176

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, ciemnorubinowy [5]
      Piana: Po nalaniu gruba czapa, kremowa. Dość grubo pęcherzykowa. Opada w średnim tempie oblepiając ścianki. [4]
      Zapach: Słodki, w tle lekko kwaskowate. Z czasem, po opadnięciu piany, pojawił się wyraźniejszy aromat palonych słodów [4]
      Smak: Z początku słodki, pod koniec przełykania pojawia się przyjemna goryczka palonych słodów. Przyjemny [4.5]
      Wysycenie: Bez zastrzeżeń, wyważone [4]
      Opakowanie: Najsłabsza strona piwa. Bączek, etykieta w tonacji żółto - zielonej. Mało wyrafinowana i mało czytelna. [3.5]
      Uwagi: Całkiem przyjemne, ciemne piwko. Etykieta powinna bardziej zachęcać do jego skosztowania

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: W końcu to 1174. odsłona Magnusa, więc konsekwentnie oceniam na 5, bo podoba mi się ta czerwonobrązowa barwa. [5]
        Piana: Poza opakowaniem jedyna cecha, którymi mogą się od siebie różnić poszczególne klony Magnusa. Tutaj była oczywiście beżowawa, ale też drobnoziarnista. Opadłą do cienkiej ale szczelnej warstwy, a poza tym ładnie osiadła na ściankach. [3.5]
        Zapach: I jak tu wpisać coś, czego nie wpisałem w poprzednio ocenianych odsłonach Magnusa? Owocki, orzechy, karmel, leciutka, przyjemna paloność. [4]
        Smak: Słodycz, karmel, owocki, jak to w Magnusie... Może to dziwne, ale mam jakaś słabość do tego piwa. [4]
        Wysycenie: Dobre. [4.5]
        Opakowanie: Niemal identyczne z jasną Chełmianką, więc bezczelnie przeklinam opinię: Rozumiem, że ma to być piwo kibicowskie, dlatego nie czepiam się nazwy, ale wykonanie etykiety jest straszne. Tandetne liternictwo, minimalna inwencja... [2]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • domin81
          Senior
          • 03-2010
          • 122

          #5
          Właśnie skończyłem pić. Dla mnie Chełmianka jasne i ciemne, to po prostu jasne i ciemne Nałęczowskie w innym opakowaniu. Adekwatnie do Noteckich, Izerskiego, Walońskiego i Proletaryatów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎