Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Corsendonk, Agnus Dei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Corsendonk, Agnus Dei

    Corsendonk-Agnus Dei. Piwo typu klasztornego z browaru Turnhout. Klasztor Corsendonk udzielił pozwolenia browarowi na ważenie tego piwa który korzysta w ten sposób z nazwy oraz z receptur.
    Piwo jasne z osadem
    7,5 % alkoholu, 15,91 ekstraktu.
    Bardzo aromatyczne.
    Smak bardzo dobry oraz długo pozostawiający w ustach.
    Butelka 0,25. Zakupione w Italii w Polsce niestety nie spotkałem
    Temperatura podawania 6-10 stopni C.
    Ocena: 5 na 5.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    #2
    W A R Z E N I E FCJP
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Standardowy błąd

      Comment

      • rafko
        Senior
        • 04-2002
        • 116

        #4
        Re: Corsendonk

        [QUOTE]baklazanek napisał(a)
        Corsendonk-Agnus Dei. Piwo typu klasztornego z browaru Turnhout. Klasztor Corsendonk udzielił pozwolenia browarowi na ważenie tego piwa który korzysta w ten sposób z nazwy oraz z receptur.
        Piwo jasne z osadem
        7,5 % alkoholu, 15,91 ekstraktu.
        Bardzo aromatyczne.
        Smak bardzo dobry oraz długo pozostawiający w ustach.
        Butelka 0,25. Zakupione w Italii w Polsce niestety nie spotkałem
        Temperatura podawania 6-10 stopni C.
        Ocena: 5 na 5.
        [/QUOTE

        Bardzo dobre mocne piwo. Ja co prawda dostałem w butelce 0,33(bardzo ładna z namalowanymi informacjami), ale wszystkie parametry są takie same.
        Dodam tylko że piana i gazowanie jest bardzo w porządku.
        Moja ocena to 5 na 5. Szkoda że w Polsce nie warzy się takiego piwa.

        w załączeniu blaszka
        Attached Files
        piwo, piwko, piweczko

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Miałem niewątpliwą przyjemność spożywać ów napitek w knajpie w Antwerpii. Istotnie smakowite, "triplopodobne" piwo. Inny produkt tej marki (warzony przez inny browar) nie jest już tak dobry - ciemny i dość cienki.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Ja bym jednak chcial spróbować tego drugiego piwka. A ha i mój kapselek był inny niż ten załączony.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Ostatnia próba
              Attached Files

              Comment

              • Pan_Palivec
                Member
                • 07-2003
                • 40

                #8
                Zakupione w monopolowym na ul.Kobielskiej za 12,80 PLN (0,33l.).
                Cena co prawda nie należy do zachęcających,ale czegóż się nie robi żeby uczcić tak doniosłe zdarzenia jak obrona pracy magisterskiej
                Kolor - zółciutki,delikatnie zmętniony typowym dla tego typu piw osadem.
                Piana - nie imponowała i szybko zniknęła,ale byc może to wina nieodpowiedniego naczynia.
                Butelka - ozdobiona nadrukiem na butelce.Przedstawia on Maryję z Dzieciątkiem,wszystko w stylu średniowiecznego witrażu.
                Smak - pozwolę sobie na swobodna impresję...wyrazisty,jakby dodano do piwa ziół a może jakis owoców,trudno mi to określić.To na początku, potem jest już tylko lepiej...
                ogólnie jedno z lepszych piw jakie piłem,niestety cokolwiek zbyt drogie,więc pewnie szybko po nie nie sięgnę,a szkoda...
                Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                Comment

                • Kudłaty
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 1972

                  #9
                  Bardzo smaczne piwko, naprawdę pierwsza klasa)
                  Dołanczam zdjęcie tej świetnej buteleczki, bedzie teraz stała wśród kufli i szklanek
                  Attached Files

                  Comment

                  • Borysko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1144

                    #10
                    Zajrzawszy do lodówki w poszukiwaniu leku na nadchodzacy kolejny tydzień pracy, znalazłem nieco zapomnianą, skromną butelczynę. Nazwa piwa i kraj pochodzenia upewniły mnie w przekonaniu, że właśnie tego szukam. No to chlup do pokala!
                    Pianka idzie ładnie w górę, ale nie ma tej "belgijskiej trwałości". Nagazowanie dobre, cały czas banieczki wędrują do góry. Kolor jasny, pilsowy, lekko mętne.
                    Zapach intensywny, owocowy - bardzo przyjemny.
                    Smak delikatny, zwłaszcza jak na klasztorniaka. Dobrze zrównoważony - słodowość, delikatna goryczka chmielowa oraz owocowość będąca kontynuacją zapachu. Alkohol niewyczuwalny.
                    Po takim trunku natychmiast przechodzą myśli o robocie, a zaczyna się myśleć, że jeszcze przecież trwa niedzielny wieczór, a w ogóle to za pięc dni znowu laba
                    Polecam piwo - wyjątkowo delikatne jasne mocne belgijskie. Doskonałe na podniesienie nastroju.

                    Comment

                    • Borysko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1144

                      #11
                      Do klasztorniaków lepsze jest takie szkło:
                      Attached Files

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        zaw. alk. 7,5%, but. 0,33 l
                        kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

                        Marka Corsendonk obejmuje dwa podstawowe rodzaje piwa (zgodnie z klasztorną tradycją): ciemny dubbel - Pater (d. Pater Noster – Ojcze Nasz) oraz jasny tripel - Agnus (d. Agnus Dei – Baranek Boży). Obydwa są piwami refermentującymi w butelkach.
                        Co ciekawe, to jedyny znany mi przykład dubla i tripla o takiej samej zawartości alkoholu 7,5%, co kłóci się z samą ideą tych typów piwa, opierającą się na odpowiednio rosnącej zawartości słodu w brzeczce.
                        Agnus jest typowym triplem, refermentującym w butelce.
                        kolor – złoty, wysokie zmętnienie;
                        piana – mocna, trwała i wysoka czapa, średnioziarnista, pękając po dłuższym czasie tworzy fantastyczne koronkowe wzory na ścianach kielicha;
                        nasycenie – duże;
                        zapach – intensywny, drożdżowo-korzenny, sporo ziół;
                        smak – eksplozja korzeni i ziół o wielu różnych odcieniach smakowych, zmierzających ku miodowemu, słodkawemu aromacie słodowemu; obowiązkowo obecne pyszne belgijskie drożdże dające pszeniczno-korzenny smaczek; wyraźny aromat skórek pomarańczowych i wanilii, sporo kolendry, a nawet lekko cierpkawego imbiru... to wszystko zanurzone w miodowym, delikatnie tylko słodkawym smaku słodowym... Pycha. Końcówka lekko nachmielona. Alkohol w ogóle nie wyczuwalny.
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Darek, chyba jakaś telepatia bo sięgnęliśmy do lodówek po dokładnie to samo

                          Do parametrów dodam że moje ma 15.4% ekstr.
                          Złociste, mętne, dosyć mocno nagazowane, piana imponujących rozmiarów, typowo klasztorna, średniej trwałości ale dywanik pozostaje do końca nieśpiesznego sączenia.
                          W zapachu cała gama owoców, czuję cytrynę, brzoskwinię, do tego goździki.
                          Smak po przełknięciu wydaje się pszeniczny, dalsze nuty mocno owocowe, w posmaku konkretna słodowa treściwość i trochę rozgrzewającego alkoholu.
                          Piwo z niezłym smakowym kopem ale bardzo świeże w smaku i wchodzi jak przecinak.
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Piana: obfita, ale raczej szybko się redukuje, po dolaniu pęcherzyki już drobniejsze, cienką warstwą trwa do końca.
                            Kolor: matowo złocisty, z wyraźnym zmętnieniem.
                            Zapach: cytrusy, morele, brzoskwinie i kolendra, no poezja.
                            Smak: wyraźna kolendra i brzoskwinia, ta brzoskwinia taka lekko mleczna, zakończone goryczką, jak dla mnie pochodzenia głównie alkoholowego. Wyraźnie czuć rozgrzewającą moc alkoholu, za to w ogóle niewyczuwalne nuty spirytusowe. W miarę picia i ogrzewania trunku, goryczka nabiera siły.
                            Opakowanie: bardzo stylowe, malowana butelka z logo browaru, etykiety brak, wszelkie informacje na krawatce.

                            Bardzo dobre piwo, myślałem, że jestem miłośnikiem witbierów, a wychodzi na to, że po prostu bardzo mi smakują belgijskie górnofermentacyjne piwa. Polecam.
                            Last edited by kopyr; 08-12-2007, 21:44.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Piana: drobna, gęsta, jednak opada do dywanika dość szybko,
                              zapach: cudny, kolendrowy,
                              smak: poezja, nie nachalna kolendra,
                              wysycenie: drobne, tak jak w dubblu Pater musujące na języku, bardzo mi się to podoba,


                              Jeden minus to oderwane z dna drożdże, które pływały w kielichu farfoclami.

                              Nic już więcej nie napiszę, będę sobie je sączyć powoli.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎