Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MajEr, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    MajEr, Koźlak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Piłem tydzień temu, więc szczegóły zatarły się na tyle, że nie mogę ocenić ARTomatem.

    Piwo poprawne. To znaczy, gdyby jakiś browar przemysłowy wypuścił je na rynek w butelkach, to piał bym z zachwytu, ale MajEr wyżej ustawił sobie poprzeczkę Ładny kolor, słodowy aromat, w smaku ciemne słody i stonowana goryczka, średnio treściwe. Nie zapisało się w mojej pamięci jakoś szczególnie, ot pamiętam, że było dobre. Ale pszenica była lepsza, jak dla mnie
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, chyba minimalnie zmętniony. [4.5]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
      Zapach: Silny, winny z orzechowym śladem. Z jednej strony fajny, ale z drugiej - właśnie zbyt jednostronny . [3.5]
      Smak: Nieco ostry, szorstki alkohol, posmak orzecha włoskiego, tło słodowe. Ogólne wrażenie braku ułożenia, jakby za świeża ta koza...? [3]
      Wysycenie: Biorąc pod uwagę "restauracyjność" piwa, to wysokie. W górnej granicy akceptacji dla stylu. [3.5]
      Opakowanie: Zgrabny, firmowy pokal "MajEr-a", odpowiedni dla koźlaka. Czepnę się za brak wafelka . [4.5]
      Uwagi: Ogólnie niezłe piwo, ale moje wcześniejsze wrażenia z degustacji piw z Gliwic podniosły poprzeczkę mych oczekiwań całkiem wysoko...
      Naprawdę, mam wrażenie, że piwo schodzi "za szybko" stąd nie dano mu szansy trochę odpocząć i się ułożyć przed wpuszczeniem na kran (piłem 22.02.2014).

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Foto wersji butelkowej ( 0,5l ) :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎