Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Třebonice, Uzenáč

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Třebonice, Uzenáč

    Staňkúv Rukodělný Pivovárek, Uzenáč
    Polotmavý speciál – rauchbier.

    Ekstrakt 13° Blg., alkohol n/n. Butelka 0,5 l, kupione w krakowskiej Marii za 7 zł.

    Kolor bursztynowy, jaśniejszy niż na zdjęciu. Lekko opalizujące ale nie na tyle jakbym spodziewał się po niefiltrowanym.
    Piana koloru kremowego, drobniutka, średniowysoka. Utrzymująca się bardzo długo pełną, nie za grubą kołderką na powierzchni.
    Na pierwszym planie aromat ciemnych słodów, potem pojawia się chmiel i na końcu bardzo lekki dymek.
    W smaku w zasadzie brak obiecanej wędzoności. Średnio treściwe. Początkowo wydaje się gładkie ale pod koniec dominuje ostra i niezbyt przyjemna (jakby ziołowa) goryczka.

    Lubię piwa mocno wędzone a to jest tylko muśnięte dymem. Zupełnie nie podszedł mi typ goryczki.
    Gdybym nie oczekiwał wędzonego boczku byłoby pewnie ok a tak to jedynie 3 z plusem.

    PS: nazwę browaru nadałem sugerując się etykietą i stroną www, choć już na fejsbuku jest Rukodělný Pivovárek Třebonice abodaj na ratebeer Třebonicky Rukodělný Pivovárek.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 30-06-2011, 07:10.
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    ja wypiłem to pivo u źródła razem z Panem Pivovarem

    barwa: ciemne złoto
    piana: średniowysoka, dość szybko opada ale ładnie lepi szkło
    zapach: słodowo-wędzony
    smak: słodowe, bardzo pełne z lekką wędzonką, nienachalną i smaczną, sopełnione chmielową goryczką. Bardzo smaczne, mi akurat lekka wędzonka bardziej pasuje niż silna dlatego byłem zadowolony
    gaz: w normie
    Attached Files
    LP

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎