Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Honsebrouck, Kasteel Cuvée Du Chateau

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Koninck
    Senior
    • 03-2009
    • 180

    Van Honsebrouck, Kasteel Cuvée Du Chateau

    Kolor: wyśmienity brąz
    Piana: krótka
    Zapach : ..alkoholu
    Smak: wyborny lekkie smyranie podniebienia
    Uwagi: mimo sporej zawartości alkoholu 11% pije się lekko, choć i troche poniewiera
    Butelka: 0,75 l
    Opakowanie: szampańskie
    Piwo z gatunku bardzo dobrych
    Attached Files
    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koninck Wyświetlenie odpowiedzi
    Smak: wyborny lekkie smyranie podniebienia
    Bardzo oryginalne.... coś więcej na ten temat, bo nie zrozumiałem

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Rzeczywiście opis smaku jest dość alternatywny

      A tak bardziej w temacie: dziwi mnie trochę butelka, bo pozostałe Kasteele widywałem dotąd w bączkach Steine. Czyżby miały być teraz rozlewane w Vichy?
      Koninck, popracuj poważnie nad balansem bieli. Wszystkie Twoje zdjęcia są zbyt żółte.

      Comment

      • Koninck
        Senior
        • 03-2009
        • 180

        #4
        Opis smaku jest pieszczotliwy, jak samo smyranie, które podejrzewam każdy z nas doświadczył w życiu. Picie piwa w moim wykonaniu polega na łyknięciu, ale nie połknięciu (coś w rodzaju zalania japola, płukania zębów) u mnie polega to na delektowaniu...po czym pozostaje dłłługi posmak, który poprostu mnie pieści . Wzbudza to u moich przyjaciół zdziwienie i wesołość..do czego zdążyłem już ich się przyzwyczaić (swoją drogą ciekawe czy ja jeden tak mam). Co do samego piwa to mimo sporej zawartości alk.11%, piwko łagodnie wchodzi i nie drażni wcześniej wspomnianego podniebienia, piana raczej szybko opada (krótka). Balans bieli to raczej dotyczy tych przy sztucznym świetle (konkretnie żarówkach energooszczędnych), z tym że nie przywiązywałem aż tak dużej do tych proporcji nie umniejszając nic temu, co nikąd, b. ciekawemu portalowi
        Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koninck Wyświetlenie odpowiedzi
          Balans bieli to raczej dotyczy tych przy sztucznym świetle (konkretnie żarówkach energooszczędnych), z tym że nie przywiązywałem aż tak dużej do tych proporcji nie umniejszając nic temu, co nikąd, b. ciekawemu portalowi
          Balans bieli dotyczy tych przy każdym świetle. Zdjęcie jest dobre pod względem kompozycji i ostrości, ale to zażółcenie mu szkodzi. Pokombinuj trochę z ustawieniami aparatu. Dużo czasu nie powinno Ci to zająć, a efekt może być fajny.

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Twilight_Alehouse...sorry, ale to nie ten portal co do jakości chociaż w 100% przyznaję Ci racje..Twoje (Srebrny Smok) zdrowie
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              Rzeczywiście opis smaku jest dość alternatywny

              A tak bardziej w temacie: dziwi mnie trochę butelka, bo pozostałe Kasteele widywałem dotąd w bączkach Steine. Czyżby miały być teraz rozlewane w Vichy?
              A czy na zdjęciu jest Vichy? http://browar.biz/forum/showthread.php?t=86025 - Vichy to przecież takie 0,33l, Na zdjęciu widzę jakąś bardziej szampanową flaszkę...
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                A czy na zdjęciu jest Vichy? http://browar.biz/forum/showthread.php?t=86025 - Vichy to przecież takie 0,33l, Na zdjęciu widzę jakąś bardziej szampanową flaszkę...
                No tak. Popatrzyłem na kształt, a nie na szyjkę.

                Comment

                • Koninck
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 180

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                  No tak. Popatrzyłem na kształt, a nie na szyjkę.
                  W tym ubogim opisie wyraźnie jest napisane "0,75 l" i opakowanie "szampańskie" dodatkowo widać owo szampańskie zamknięcie...
                  Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Jak przystało na piwo, na temat którego butelki dyskutowaliśmy, wypiłem je z beczki. Co więcej, ponieważ były to końcówka beczki, dostaliśmy po małym piwie za darmo. Jak tu się nie cieszyć.
                    Piwo b. ciemne. Piana niewielka, w miarę trwała. Winno-alkoholowe, owocowe, ciastkowe, orzechowe. Mocne, treściwe, rozgrzewające. B. dobre, mimo mocy wyrafinowane.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Tomi45
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 165

                      #11
                      Świetne - ale chyba tylko dla doświadczonych zawodników. W zapachu i smaku - raczej bardzej wino jak piwo - tym niemniej wyborne. Niestety moja żona jako mniej doświadczony zawodnik została tym piwem (w ilości +/- 0,25 l) znokautowana totalnie

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Wersja 0,33 litra:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          O piwie: https://www.vanhonsebrouck.be/cuvee-du-chateau/#

                          Udało mi się przetrzymać wersję z roku 2012 i porównać ją z obecną, dostępną na rynku, na etykiecie nie piszą obecnie daty - może to być rocznik 2018 i tak będę porównywał. Obie wersje posiadają tę sam woltaż - 11%.

                          Ciekawostką jest to, że są to piwa uwarzone w innych browarach, bowiem pomiędzy obiema warkami powstał nowy zakład, gdzie przeniesiono produkcję (z Ingelmunster do położonego ok 5 km. obok Izegem, nadal Zachodnia Flandria), gdzie powstał nowoczesny zakład:



                          Aromat (2018) - delikatny rozpuszczalnik, początkowo krótka winna nuta, potem ciemne słody z suszonymi owocami , minimalnie cierpkimi, trochę czekolady
                          Aromat (2012) - tony rozpuszczalnikowe niższe niż w 2018, ciemne słody z kandyzowanymi i suszonymi owocami, wiśnia bez cierpkości, trochę czekolady.
                          Oba piwa w aromacie podobne, wersja 2012 bardziej "miękka", "ciepła", ale nieznacznie

                          Piana (2018) - nie jest wysoka, drobne pęcherzyki, opada dość szybko do trwalszego, drobnego kożuszka, trochę zostaje na szkle
                          Piana (2012) - skromna i wygląda podobnie jak w 2018, opada nieco szybciej i prawie nic nie pozostawia oprócz bardzo delikatnej koronki

                          Barwa - obie wersje na pierwszy rzut oka takie sama - bardzo ciemne prawie czarne. Pod światło wersja 2018 jest jedna jaśniejsza i bardziej przejrzysta (obie zamglone)

                          Wysycenie - obie wersje bardzo podobnie, przyjemne musujące. Może te 2012 bardziej wyraźnie, ale jeśli już to minimalnie

                          Smak - w obu przypadkach jest podobnie, jeśliby było rozlane do czterech różnych naczyń to zapewne miałbym problem w rozróżnieniem próbek. Cechy wspólne - to suszone owoce z palonymi akcentami, trochę cięższych, deserowych akcentów winnych w stylu porto, ciut czekolady. Jeśli mam szukać jakiś różnic, to wydaje mi się, że w starsza wersja jest bardziej smukła, owoce nabrały nieco bardziej wytrawnych, destylatowych niuansów. To jednak może być sugestia. Widocznie nie zawsze jest tak tak, że odpowiednie piwo po latach dużo zyskuje. Tak jak w innych alkoholach czasami nutka snobizmu przeważa szalę To nic nie szkodzi, oba piwa były bez zarzutu. Tym bardziej fajne, że zmiana miejsca warzenia nie miała wpływu na piwo

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Zdjęcie:
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎