Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duvel Moortgatt, Vedett Extra White

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Duvel Moortgatt, Vedett Extra White

    wit, 5%, zielony bączek Steine, refermentowany w butelce
    Piękny, wyrazisty, korzenno-ostrawy, mocno cytrusowy wit, bardzo dobre piwo. Ja chce takie piwa ogólnodostępne w Polsce!
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Kupione we wrześniu w Carrefour Express w Brukseli za 1,23€.

    Mój egzemplarz miał 4,7% alkoholu.

    Kolor: Wzorcowy. Mętny zupełnie. Piwo wygląda jak woda z dużą ilością miodu lipowego.
    Piana: Nie jest jakaś szczególnie wysoka, ale opada do grubej, trwałej warstwy i solidnie osadza się na ściankach.
    Zapach: Czuć go metr nad szklanką, tak jest wyrazisty. Czuć drożdże, fenole, cytrusy, kolendrę i jakby miodowość. Świetna kompozycja, bardzo w stylu.
    Smak: Z początku nie powala aż tak jak zapach, bo piwo wydaje się wprawdzie bardzo orzeźwiające, ale za to niezbyt treściwe. Wiem, że dla wielu nie byłaby to wada, bo podstawowym zadaniem witbierów jest funkcja orzeźwiająca w lecie, ale ja lubię, jak mają też jakąś solidniejszą podbudowę. Na szczęście pojawia się ona zaraz po przełknięciu. Czuć wtedy dobrą słodowość, silną nutę kolendry, lekkie cytrusy, ślad kwaskowatości.
    Opakowanie: Przepiękny zielony bączek z prostą i niesztampową etykietą.
    Uwagi: Doskonały witbier. Ścisła czołówka wśród dotąd przeze mnie pitych.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Jaśniutkie, słomkowo-cytrynowe, mętne z kwaskowym posmakiem i delikatną nuta przypraw. Kolendra bardzo słaba. Pop przełknięciu wydaje się pełne, z zachowaną mimo kwasowości słodowością. Piana nieduża, ale i tak większa niż w innych ostatnio wypitych witach komercyjnych. I chyba najlepszy z nich. Nagazoanie OK. Można pić, ale nie za 7,60 zł/ 330 ml.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Kolor słomkowy, zmętniony.
        Piana niska, drobna i nietrwała.
        Zapach średnio intensywny, kolendra, cytrusy i pszenica.
        Smak: kwaskowy, przyprawowy i lekko cytrusowy. W tle nuty pszeniczne i delikatna goryczka. Piwo jest orzeźwiające, mało treściwe i smaczne. Niezły witbier.
        Wysycenie: średnie.
        Opakowanie: etykieta ma niewielkie zmiany w porównaniu z tą na zdjęciu Twilight_Alehouse. Zmieniony kapsel. Niewiele informacji, brak podanego składu.

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #5
          Kupiłem dziś w osiedlowym za 6 zł - stał na ladzie jeden egzemplarz. Pyszny wit, mimo iż miesiąc przed terminem. Fajna kwaskowość, do tego piwo ma swoje ciało mimo niskiego woltażu. Ma coś w sobie z biszkopta. Mimo wszystko Kormorana na głowę nie bije - ale należy brać pod uwagę, że nie jest to egzemplarz świeży.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Piana: obfita, biała, drobnopęcherzykowa, jednolita i trwała.
            Kolor: Blado-słomkowy, zamglony.
            Zapach: Cytrusy, pszenica i kolendra, dość intensywny, poprawny i przyjemny.
            Smak: Podobnie jak w zapachu, głównie cytrusy i pszenica, dalej kolendra, troszkę drożdży, treście, delikatny kwasek, średnio-niska goryczka.
            Wysycenie: Średnio-wysokie - pasuje.

            Smaczny i poprawny witbier - dobry przedstawiciel tego stylu. Zniknęło w dwie minuty, szkoda, że to tylko 330ml. Warka do 03.2017.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              Warka 03/2017, butelka brązowa 330 ml
              Potwierdzam pozytywne opinie wyżej. Solidny wit, fajnie kwaskowy i cytrusowy, nie robi wrażenia wodnistego. Jak dla mnie gazu mogłoby być więcej. Czy lepszy od Kormorana? Chyba jednak nie, ale i tak do wypicia z przyjemnością.
              Nie pamiętam za ile kupiłem (Selgros), ale cena nie była jakoś szokująca.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Fajne piwo, w stylu, a więc świetnie orzeźwiające w panujące ostatnio upały.
                Niestety, wzięte w hotelowym barze, więc cena to (pół)okrągłe EUR 5,00 .

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎