Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arundel, Special Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Arundel, Special Bitter

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,5 %, eks.brak, kapsel goły
    Kolor - herbaciany, klarowny
    Piana - niska i nie trwała
    Zapach - leciutki kwas chlebowy
    Gaz - chyba troszkę za mało
    Smak - lekko podpalane, kapka ziółek i chmielu, średnia słodycz, lekka goryczka
    Raczej Light Bitter niż Special Bitter.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3431 - moje 1696 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 20-05-2011, 14:21.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      W składzie: słód, "torrified" (nie wiem jak się to tłumaczy) pszenica, drożdże i chmiele finings, challenger i cascade.
      Zapach: chmiel z akcentem na żywiczność, zioła, pikantna marmolada z goździkami. Bardzo, bardzo...
      Piana jak śmietana. Gęsta, kremowa, wysoka. Nie trwa jednak zbyt długo i nie zostawia prawie nic. Gaz niski, ale podszczypuje trochę - wystarczy.
      Kolor nie bardzo mocnej herbaty, głęboki, efektowny.
      Smak. Między chmiel (o cechach jak w zapachu, tyle, że mniej intensywnych) i słód, słód prażony wchodzi orzeźwiający kwasek. Mimo, że główny rys nadaje chmiel, to nie dominuje. Piwo jest zbalansowane, umiarkowane. W posmaku na delikatnej słodyczy chmielowa goryczka, ale i tu tylko stawia dyskretny akcent.
      Piwo sprawia wrażenie rzeczywiście lekkiego (stawiałbym max. na 11 blg, ale nie zdziwiłbym się gdyby nie miało 10-ciu), przy tym jednak ma smak. Dobre.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
        "torrified" (nie wiem jak się to tłumaczy) pszenica
        Wydaje mi się, że chodzi o prażoną pszenicę.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎