Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus Żurawinowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Magnus Żurawinowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnowiśniowy, całkiem ładny. [4.5]
    Piana: Lekko beżowa, szybko opada do cienkiego pierścienia. [3.5]
    Zapach: Intensywny, żurawinowy. Niezbyt słodki i całkiem ładny. [4]
    Smak: Mocno słodki z żurawinowym tłem, przez co przez moment staje się lekko kwaskowy. Lekko czekoladowe tło jak w innych Magnusach. [4]
    Wysycenie: Drobne. [4.5]
    Opakowanie: Bączek, a na nim "magnusowa" etykieta z żurawinką. Na kontrze podane parametry. [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 25-04-2011, 13:53.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zbliżony do Magnusa Wiśniowego - ciemny z rubinowo-wiśniowymi refleksami. Nieco jaśniejszy. [4]
      Piana: Nie za dobra - wodnista, sycząca i szybko znikająca - zupełnie nietypowa jak na Magnusa. [3]
      Zapach: Po otwarciu kwaskowaty aromat żurawiny, do tego dochodzi magnusowa czekolada, generalnie bez zaskoczenia i zgodnie z oczekiwaniami. [4]
      Smak: W zasadzie podobnie jak wyżej - czekoladowy smaczek Magnusa z owocowym dodatkiem - tym razem żurawinowym. Wszystko smakuje naturalnie i przyjemnie, choc sprawia wrażenie nieco bardziej rozwodnionego w stosunku do np wiśniowego czy czekoladowego. [4]
      Wysycenie: Zbliżone do pozostałych Magnusów, czyli nie za wysokie ale odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Nic się nie zmienia - w zasadzie nie ma nic do dodania poza tym, że na etykiecie pojawiła się żurawina. Seryjna etykieta Magnusa. [3]
      Uwagi: Wiśniowego nie przebija, ale nie jest złe. Lekka kwaskowość sprawia wrażenie orzeźwienia, choć nie do końca pasuje do magnusowej słodyczy.

      Moja ocena: [3.9]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak "zwykły" Magnus - ciemny brąz, pod światło wspaniała, głęboka czerwień. [5]
        Piana: Dość wysoka, ale szybko opada do szczelnej warstwy. Niewiele osadza się na ściankach. [3]
        Zapach: Bardzo silny i bardzo żurawinowy. Kojarzy mi się wprawdzie trochę z kisielem lub landrynkami, ale mimo to jest całkiem przyjemny, [4]
        Smak: Jak to w Magnusach - z początku czuć głównie słodycz, potem pojawia się lekkie alkoholowe ciepełko i solidna nuta żurawinowa, która ma w sobie jednak za wiele cierpkości. [4]
        Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
        Opakowanie: Jak w pozostałych smakowych Magnusach, jest to straszna tragedia. "Grafik" znalazł zapewne zdjęcie żurawiny w grafice Google i wkleił je krzywo do szablonu. Brzydkie liternictwo na kontrze, czarny kapsel. [2.5]
        Uwagi: Najsłabsze ze wszystkich Magnusów, ale w kategorii piw aromatyzowanych i tak trzyma niezły poziom.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • Aecjusz
          Member
          • 10-2010
          • 40

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy [4]
          Piana: Wysoka, lecz szybko opada [3]
          Zapach: mocno landrynkowy [4]
          Smak: słodki, ale nie przesłodzony - mógłby być bardziej wyważony [4]
          Wysycenie: Nieco za słabe [4]
          Opakowanie: Szału nie ma, niech zatrudnią grafika profesjonalistę zamiast Pani Jadzi z umiejętnością obsługi photoshopa [3]
          Uwagi: Dla amatorów słodkich i ciemnych trunków - w moim gronie preferowany raczej przez Panie.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #6
            Zbyt słodkie. Słodycz zabija wszystkie cechy piwne w tym napoju. W dodatku zapach landrynkowy. Piany brak.

            Spróbowałem raz i więcej nie mam zamiaru.

            Moja ocena: 2.
            Last edited by Rzeszowiak; 07-05-2011, 21:34.

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              #7
              Czekam na śledziowy i buraczano-rzodkiewkowy
              Last edited by rohozecky; 07-05-2011, 21:43.
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • dipeone
                Senior
                • 05-2010
                • 741

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnowiśniowy, wpadający w ciemny mahoń. Ładny kolor. [4.5]
                Piana: Bardzo jej niewiele a po chwili znika tworząc jedynie malutką obręcz. Duży minus. [1.5]
                Zapach: Czuć żurawinę ,wiśnie i słodycz. Zapach lekko słodki ,ale bez przesady. W sumie całkiem przyjemny. [4]
                Smak: Z początku słodkie, po chwili zostawia dosyć cierpki posmak. Zgodnie z etykietą czuć żurawinę. Ciekawe i smaczne. [4]
                Wysycenie: Niezbyt wysokie ,ale odpowiadające temu piwu. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta w stylu pozostałych Magnusów, niezbyt ładna. Minus za goły kapsel i nie podanie całego składu. Plus za ekstrakt i butelkę - bączka 0,33l. [3]
                Uwagi: Warka do 23 października 2011r.

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: rubinowo-brązowy, klarowne [5]
                  Piana: mierna, zaraz po nalaniu opadła, pozostał minimalny kozuszek na piwie, nie osadza się na szkle [2.5]
                  Zapach: sfermentowanych porzeczek lub sfermentowanej żurawiny choć nie wiem jak pachnie taka żurawina [3.5]
                  Smak: dość pełne, jednak za mało treściwe, w smaku dominuje przyjemny, żurawinowo-goryczkowy smak, pozostawia bardzo miłe wrażenie, leciutką słodkawość czuć dopiero na ustach po odstawieniu piwa [4.5]
                  Wysycenie: ciut za duże ale tylko ciut [4.5]
                  Opakowanie: kolejne z serii piw smakowych, trochę mnie ta seria zaczyna nuzyć...brak firmowego kapsla [3.5]
                  Uwagi: No wreszcie wśród tych nowych cudaków coś co jest dobre i warte spróbowania. Piwo wypiłem z prawdziwą przyjemnością

                  Moja ocena: [3.925]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Nie mam zadnego porownania z innymi, bo nigdy zadnych nie spotkalem. Ciekawy smak. Jest goryczka zurawiny, przydalo by sie troche goryczki chmielowej. Ale to dotyczy wszystkich "Magnusow" - czyli wiecej piwa w piwie!
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • danhaj
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 619

                      #11
                      Obserwując kupujących u Marii w Krakowie, klientom podoba się to, że Magnus ma tyle smaków i chętnie kupują wszystkie dostępne. Zapewne, gdy dojdą nowe smaki, wiele się nie zmieni i będą sprzedawać się wciąż dobrze. A wynika to z tego, że baza piwa jest przyjemna, łagodnie czekoladowa, z rozgrzewającym alkoholem i landrynkowatością. W poszczególnych smakach tego piwa ponad bazę wybija się zwykle smak wiodący, w tym przypadku żurawina. Uroku całości dodaje fakt, że piwo sprawia wrażenie dość harmonijnego. Jednak nie da się tego wypić zbyt wiele i trudno te piwa traktować inaczej niż piwną ciekawostkę, w tym wypadku jak najbardziej akceptowalną.
                      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                      www.czechforum.pl

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarno rubinowy, z błyskiem, bardzo ładny. [5]
                        Piana: Gęsta, średnio intensywna, troszkę brudzi szkło, redukuje się do większej obrączki. [3]
                        Zapach: Słodkiego ciastka żurawinowego. Bardzo ładny, tylko nie piwny. [4]
                        Smak: Owocowo-słodowy z krótkim żurawinowym (kwaskowym) finiszem. Jako "napój" spoko. :P [3]
                        Wysycenie: Moim zdaniem za małe. [3.5]
                        Opakowanie: Słabiutkie. Brak ekstraktu, na plus jakiś-tam-skład. [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.45]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • KajusAnt
                          Senior
                          • 02-2013
                          • 347

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie mam zadnego porownania z innymi, bo nigdy zadnych nie spotkalem. Ciekawy smak. Jest goryczka zurawiny, przydalo by sie troche goryczki chmielowej. Ale to dotyczy wszystkich "Magnusow" - czyli wiecej piwa w piwie!
                          W pełni się zgadzam.

                          Nowa szata:
                          Attached Files

                          Comment

                          • Adde197
                            Junior
                            • 03-2015
                            • 3

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, ciemnobursztynowy, pod światło rubinowe refleksy. [4.5]
                            Piana: Wysoka, lekko beżowa, średnio gęsta, szybko opada. Koronkowanie słabe. [2.5]
                            Zapach: Z butelki słodki. Bardzo słodki i żurawinowy. Aż chciałem się przejść do kuchni sprawdzić czy ktoś mi nie podmienił piwa z dżemem. Zdecydowanie zbyt słodki, ale w gruncie rzeczy całkiem przyjemny. Ze szklaneczki już gorzej: zrobiło się jakoś tak ciężko, mdło. Trochę wiśniowo, landyrnkowo? [3]
                            Smak: Jakiejkolwiek słodowości czy goryczki ciężko się doszukać. Piwo za słodkie, wręcz mdłe. Cierpka nuta żurawinowa zamiast kontrować tylko pogłębia słodycz. W tle taka jakby czekolada, ale głowy sobie uciąć nie dam. Generalnie przy pierwszym łyku się skrzywiłem, potem doszedł rozgrzewający alkohol i było trochę lepiej, ale nie powiem żebym wypił te piwo z jakąś wielką przyjemnością. Chemią i sztucznością wali bardziej niż od cycków Dody. [2]
                            Wysycenie: W porządeczku. [4]
                            Opakowanie: Etykieta trzyma poziom – jest dokładnie taka sama jak na innych Magnusach, tylko zamiast czekoladki czy innej wisienki narysowali żurawinę. Z tyłu mamy skład: piwo 98.7%, cukier, aromat naturalny 0.22%. To się rozpisali! Kapsel czarny ze złotym logiem. Podoba mi się. [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.7]
                            Mój piwny blog: po-piwku.pl

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎