Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Kuba - piwo ciemne rumowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Kuba - piwo ciemne rumowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Alkohol 6%, ekstraktu brak, butelka 0,33.
    Piana niewielka, niezbyt trwała, jasnobeżowa.
    Zapach rumowego cukierka (kojarzy mi się z kuleczkami z rumem).
    Smak dokładnie taki jak zapach, czyli cukierka z rumem.
    Słodkie, ale jak dla mnie poziom słodyczy jest jeszcze akceptowalny, chociaż blisko krytycznego.
    Wyczuwalna też nuta alkoholowa mimo, że piwo nie jest przesadnie mocne.
    Etykieta, czy raczej zawijka dość kiczowata: lazurowe morze, palma, pod palmą stary amerykański krążownik szos, a na dole morze płomieni.
    Attached Files

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo mocnej herbaty lub....rumu tuzemskiego [5]
      Piana: beżowa, obfita po nalaniu, jednak szybko opada nie osadzając się na szkle [3]
      Zapach: słodowo rumowy, nic więcej nie czuć, jest dość miły i delikatny [3.5]
      Smak: Piwo w miarę treściwe, w smaku dominuje lekka słodkawo-alkoholowo-rumowy posmak wymieszany z lekko słodowymi nutami, całość jest spójna, miła i naprawdę robi dobre wrażenie [4]
      Wysycenie: nagazowanie bez zarzutu [5]
      Opakowanie: podoba mi się ten typ etykiet, rzuca się w oczy i zachęca do kupna [5]
      Uwagi: Jako piwo smakowe jest dobre i interesujące, gdybym takie piwa często pijał to Kuba byłaby w moim stałym repertuarze, niestety raz spróbowałem i dziękuję, wole klasyki

      Moja ocena: [3.875]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • rysioz
        Senior
        • 10-2007
        • 144

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
        Alkohol 6%, ekstraktu brak, butelka 0,33.
        Ekstrakt 14,2
        Jak napisali tak smakuje,wyraźny rumowy smak i zapach.
        Jagiełło jak zwykle dobry,jeśli ktoś lubi rum to ma swoje piwko.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          samo piwo
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • otvirak
            Senior
            • 04-2005
            • 766

            #6
            Czytam i przecieram oczy ze zdumienia Może trafiła mi się nieszczególna partia. Moje było za słodkie, wysycenie prawie zerowe, smak rozwodnionej coli z rumem. Tak szybko znikającej piany nie pamiętam w żadnym z ostatnio degustowanych piw. Plus za oryginalne opakowanie (ale kapsel 'goły'). Czyli 1,5 w skali do 10. Nigdy więcej.
            niepoprawny czechofil


            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
            WISŁA MISTRZ!

            Comment

            • Fala
              Senior
              • 07-2004
              • 671

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: ....rumu tuzemskiego ...
              już mi się podoba
              Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
              Admin ma zawsze rację

              PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowo-herbaciany, w zasadzie, jak rum z colą (cuba libre) . [3.5]
                Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, nietrwała. [3.5]
                Zapach: Cukierkowy, jak austriackie "Rum und Kokos-Kugeln", zero zapachu, kojarzącego się z piwem... [2]
                Smak: Znowu cuba libre, ale taka słabsza, z podrabianym rumem. Idę po limonkę, może przełamie ten ulepek... . [2.5]
                Wysycenie: Niewysokie, czyżby cola była odgazowana? . [3.5]
                Opakowanie: Owijka z klimatem karaibskim, trzyma się konwencji. [3.5]
                Uwagi: Mimo, iż karaibskie klimaty kojarzą mi się z podróżą poślubną (czytaj: dobrze ).
                Jak ktoś szuka takiego smaku, to po co sięga po piwo? Nie lepiej właśnie rum+cola?
                Teraz czekam z lekkim przestrachem na kolejną innowację: proponuję piwo słowiańskie o zapachu i smaku żytniej, owinięte po prostu w starą gazetę .

                Moja ocena: [2.575]

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Jedno z gorszych piw, jakie piłem w tym roku. Smak mnie po prostu odrzucił i nie dałem rady wypić nawet połowy. Zgodzę się z opinią, że przypomina cukierki rumowe, ale te z najniższej półki.
                  Podoba mi się natomiast rodzaj etykiety, który jest bardzo ciekawy i poza Belgią do tej pory przeze mnie niespotykany.

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnowiśniowy. [4.5]
                    Piana: Beżowa, drobnobąblowa. Szybko opada do cienkiej powłoki, lekko brudząc szkło. Zostaje pierścień. [3.5]
                    Zapach: Całkiem przyjemny, rumowy. W tle słody i trochę czekolady. [4]
                    Smak: Słodki z rumowym tłem. Tło trochę gryzące, jakby alkoholowe. Później ledwo wyczuwalna, delikatna goryczka. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie i drobne. [4]
                    Opakowanie: Ładna owijka. Parametry, skład i producent podane. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.8]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, pod światło rubinowy - jak wszystkie...Magnusy [4.5]
                      Piana: Słaba i niewysoka. Znika natychmiast po nalaniu. Zostawia drobne plamki i minimalne zacieki na szkle. [2]
                      Zapach: Zapach cukierków z wódką, czyli słodki alkohol i ekstrakt rumowy. Jest to przyjemne, choć w niczym nie przypomina piwa. [3.5]
                      Smak: Słodki. Słodki. Słodki. Potem dopiero jakieś przebłyski gorzkiego kakao lub czekolady. No i oczywiście aromat rumowy. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie. W sumie dobre, bo wyższe zabiłoby całą ideę i smak, a niższe zalepiłoby całkowicie. [4]
                      Opakowanie: Papierowa owijka, a na niej palmy, wyspa, ocean, stary kubański samochód i..jakieś dziwne płomienie od spodu (może grafikowi przypomniała się "Kuba wyspa jak wulkan gorąca") Na kontrze wszystkie info podane, minus za goły kapsel. [4]
                      Uwagi: Pewnie niedługo ujrzymy nową odsłonę Magnusa - tym razem rumową, która będzie niczym innym jak Kubą w nowej postaci.
                      Z początku było fajnie - Magnus Czekoladowy i Wiśniowy to ciekawe "deserowe" pozycje, ale niestety im dalej w las tym robi się co raz nudniej...Skończy się tak, że konkurencja ucieknie (chociażby Pinta, czy Gościszewo), a Jagiełło dalej będzie dodawać do swojego Magnusa co raz to bardziej dziwne aromaty.

                      Moja ocena: [3.45]
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny, czerwonobrązowy. Jak to Magnus [5]
                        Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa, dość wysoka. Niestety szybko opada i niewiele zostaje na ściankach. [3]
                        Zapach: Dominuje zapaszek rumowy, jednak nie jest to porządny rum, tylko sztuczna zaprawka i cukierki. Chemia przysłania zwykłe magnusowe wonie. [2.5]
                        Smak: W smaku "rum" też przysłania skutecznie Magnusa, ale jakiez znajome nuty da się wyczuć spod spodu - karmel, słodycz, lekkie alkoholowe ciepełko. Za mało tego jednak, smak jest zbyt zdominowany przez sztuczny dodatek. [2.5]
                        Wysycenie: Dobre. [4.5]
                        Opakowanie: W nazwie nie ma wprawdzie Bearnarda, ale podobnie jak pozostałe piwa robione dla sklepu Dionizos, także to jest w butelce z papierową owijką. Jest ona dość tandetna, bo prezentuje typowe elementy kojarzące się z Kubą: stary samochód, plaża, palmy. Nie wiadomo, co od spodu robią płomienia, brakuje natomiast cygara, Che Guevary i brody Fidela... Brak inwencji. [2.5]
                        Uwagi: Jestem w stanie znieść Magnusa w różnych wariantach, ale to już jest przesada. Nie dość, że aromat jest wyjątkowo sztuczny, to na dodatek wlało się go za dużo.

                        Moja ocena: [2.775]

                        Comment

                        • strzelec_wyborowy
                          Junior
                          • 08-2011
                          • 21

                          #13
                          bumm

                          miło popatrzeć na etykietę tak zaplanowaną a co do piwa to mogło by być bardziej słodkie ale smak ogólnie jest fajny

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23798

                            #14
                            Jako żeś jeszcze Junior, wiedz proszę, że pisanie tu z przecinkami, kropkami, czasem nawet we wskazanych miejscach rozpoczynanie zdania wielką literą - jest cnotą. Korzystaj z tego, będzie bardziej zrozumiale i nie będzie uszczypliwości z tego tytułu. Dziękuję.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Fala
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 671

                              #15
                              ... i unikaj tego ciągłego bumm w temacie :/
                              Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                              Admin ma zawsze rację

                              PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎