Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Export Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • skowron74
    Junior
    • 09-2005
    • 6

    #2
    pytanko

    Mam pytanko: o które konkretnie piwo chodzi? Nie znam Łomży Export Niepasteryzowanej, być może nie jest dostępne w mojej okolicy. Znam tylko Łomża Niepasteryzowana, lub też Łomża Wyborowe Niepasteryzowane
    pozdrawiam

    Comment

    • skowron74
      Junior
      • 09-2005
      • 6

      #3
      już wiem

      oki już wiem o które chodzi, zaraz wciągam portki i lecę szukać go po sklepach

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowny. [4]
        Piana: Grubobąblasta, niewysoka i szybko opada do kilku wysepek i pierścienia. Po kilku minutach nie ma po niej śladu. [3]
        Zapach: Nawet intensywny, mocno słodowy. Nie jest nieprzyjemny, ale też zbytnio nie zachwyca. [3.5]
        Smak: Słodowy początek, po nim delikatna goryczka, a w tle pojawiają się lekko chlebowe posmaczki. Czuć świeżość smaku, może nie jest idealny, ale pije się całkiem przyjemnie. [4]
        Wysycenie: Raczej nieduże, ale też nie brakuje. Delikatnie podszczypuje. [4.5]
        Opakowanie: Brązowa smukła butla, na niej biało-zielona etykieta z tańczącą parą. Kapsel dedykowany, nie ma podanego ekstraktu. [3.5]
        Uwagi: Ważne do 07.08.11...

        Moja ocena: [3.725]
        Attached Files
        Last edited by Kwadri; 03-05-2011, 13:59.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, klarowny, ładny całkiem. [4.5]
          Piana: Słabizna. szybkowybuchająca, wodnista i znikająca w expresowym tempie do zera. [1.5]
          Zapach: Tu mi się podoba silna chmielowa nuta, trochę słodu również można wyczuć, lekkie nuty warzywne kojarzące się z kormoranem. [4]
          Smak: To jak na razie jedyny z lomżyńskich Exportów, który nie razi mnie swoją cierpkością. To nie znaczy, że jej nie ma ale jest w odwrocie. Czuć sporo chmielu, goryczka jest fajna, więc mi to pasuje. Najlepszy z Exportów. Silna czwórka. [4]
          Wysycenie: Zbilansowane i nienachalne, właściwie takie powinno być. [4.5]
          Opakowanie: Charakerystyczna etykieta z zielonym obramowaniem, taka jak na zdjęciu powyżej. Kolejny raz wielki plus dla Łomży za dedykowane kapsle do każdego piwa - po tym względem browar jest liderem w Polsce. Na kontrze niestety stara i dobrze znana baśń o małym browarze, ekstraktu nie podano, ale wrażenie ogólnie pozytywne. [4.5]
          Uwagi: Dobre piwko. Ja od pewnego czasu jestem przeciwnikiem Łomży Export pod każdą postacią i do tej też podchodziłem sceptycznie, ale miło się zaskoczyłem. Nie wiem tylko jak to jest z tą niepasteryzacją skoro piwo jest ważne do sierpnia...Odnoszę wrażenie, że to po prostu bardziej udana partia zwykłego Exporta.

          Moja ocena: [3.825]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, złoty ,ale trochę zbyt jasny. [4.5]
            Piana: Gęsta, biała, utrzymuje się przez kilka minut. Ogólnie to niezła piana. [4]
            Zapach: W zapachu niezbyt wiele idzie wyczuć. Trochę chmielu i to wszystko. [3]
            Smak: Całkiem przyjemny. Czuć chmielową goryczkę i lekką chlebowość. Jestem zaskoczony ,bo to sporo lepsze piwo niż zwyczajna Łomża Export. [4]
            Wysycenie: Wysokie. Bardzo dobre jak dla piwa jasnego, niskoprocentowego. [5]
            Opakowanie: Jest kapsel dedykowany, nie ma składu ani ekstraktu. Cała reszta na plus. [4.5]
            Uwagi: Warka do 07.08.2011r.
            Niezłe piwo, oby kolejne warki też trzymały poziom.

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: słonecznie-złocisty, klarowne, jak dla mnie odpowiednie [5]
              Piana: bardzo obfita po nalaniu, średnie pęcherzyki, biała, szybko jednak opada, nie osadza się na szkle, nie ma tez obręczy wokół szkła [3]
              Zapach: dość słabo wyczuwalny, to czo czuje to oddech świeżości tylko brak mi w niej aromatu chmielowego, czuje tylko lekko słodowo-zbożowy zapach [3]
              Smak: hmmm, trochę słodowości, trochę goryczki, bardzo słabiutkie chmielowe nuty, jak dla mnie zbyt rozwodnione [3]
              Wysycenie: za duże, bąbelki kłują za mocno w język [3]
              Opakowanie: szata graficzna bez zastrzeżeń, etykieta i dedykowany kapsel jak wyżej na zdjęciu [5]
              Uwagi: Bez rewelacji, piwo na ugaszenie pragnienia lub do popitki do obiadu, do smakowania absolutnie nie. Chyba najmniej mi smakowało ze wszystkich niepasterów z Łomży, a dziwne, to jest na export. Kupione w spożywczaku Poznańska róg Nowogrodzkiej (W-wa) za 3.09zł

              Moja ocena: [3.2]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty. Piwo klarowne do bólu, nic nie sugeruje niepa . [3.5]
                Piana: Biała, drobna i nietrwała. Zostaje cienki kożuszek. [3]
                Zapach: Lekki, chmielowo-chlebowy. Ślad słodu, który po ogrzaniu rośnie. Mnie się podoba. [4]
                Smak: Na początku słaba goryczka, potem słód. Trochę mdławe, ale obawiałem się, że będzie gorzej... [3.5]
                Wysycenie: Wysokie, trochę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: W stylu browaru, estetyczne i dopracowane.
                Rozumiem, że brak pasteryzacji jest wyrażany przez trawiastozielony otok na etykiecie... [4]
                Uwagi: Piwo do wypicia, choć z pewnością nie znajduje się w czołówce moich preferowanych niepasterów.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładne złoto. [4.5]
                  Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, lekko osadza się na ściankach. [3]
                  Zapach: Silny, ale czuć głównie taką trochę stęchło-piwniczną słodowość. Nie porywa. [3]
                  Smak: Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, bo piwo jest całkiem treściwe, z fajną słodowością. Niestety wszystko to szybciutko rozjeżdża się na podniebieniu i potem wydaje się już mocno wodniste. Brak nutek chlebowych, niemal brak goryczki, zaś do finiszu przechodzi tylko lekka metaliczność. [3]
                  Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Standardowe wzornictwo Łomży, tutaj z przewagą zielonego, czyli staramy się umiejętnie wpasować w trend innych koncernowych "niepasteryzowanych". Całość się jednak broni i podoba mi się. W połączeniu z dedykowanym kapslem mamy dobrze przemyślana całościową wizję. [4]
                  Uwagi: Jak najbardziej do wypicia, ale na pewno nie do powtórzenia. Ot, kolejne piwo podobno "niepasteryzowane", za to na pewno wyprane ze smaku.

                  Moja ocena: [3.175]

                  Comment

                  • robert19r20
                    Member
                    • 10-2010
                    • 78

                    #10
                    to przedostatni piwo z Łomży które próbowałem /zostało jedynie to pszeniczne którego nigdzie nie spotkałem.../
                    jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, chmielowe, przyjemne w smaku o niebo lepsze od wybornego, jak na piwo z dużego koncernu bardzo pozytywne i smaczne

                    jak dla mnie zbyt małe wysycenie ale zapach i wygląd tylko na +

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Porównałem sobie wczoraj Export Niepasteryzowane z Wyborowym Niepasteryzowanym i szczerze przyznam, że różnice są ledwo wyczuwalne. W obu wyraźnie wyczuwalny dwuacetyl (ale na dość niskim poziomie, do Lubuskiego jeszcze bardzo daleko), oba prawie bez smaku, oba mocno nagazowane. Wg mojej żony Export wydaje się nieco lżejszy, dosłownie o włos.

                      Ale inne porównanie, tym razem z Królewskim Niepasteryzowanym i Kasztelanem Niepasteryzowanym pokazało, że jednak między tymi piwami a obiema Łomżami jest przepaść - Łomże dają się pić bez obrzydzenia. Bliżej im do Ciechana Wybornego, niż do Królewskiego i Kasztelana.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Słupsk
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 07-2007
                        • 10

                        #12
                        Łomża może i nie jest bez wad, ale przynajmniej smakuje i pachnie jak piwo. I nie jest podobne do wszystkich innych, i nie jest trudno odróżnić. Czar wspomnień z Suwalszczyzny )

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4996

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ladny jasny bursztyn [4.5]
                          Piana: Jest ale szybko znika do zera [2]
                          Zapach: Slaby slodowy [2]
                          Smak: Slaba slodowosc, goryczka na granicy wyczuwalnosci, nieco chlebowosci, ale w sumie smakuje jak rozwodnione. [2]
                          Wysycenie: Na przyzwoitym poziomie [3]
                          Opakowanie: Nic specjalnego, brak info o ekstrakcie. [3]
                          Uwagi: Waznosc do 12.05.2012r

                          Moja ocena: [2.225]
                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • bob1969
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 170

                            #14
                            Od jutra (19.03) w sprzedaży Export Niepasteryzowany w puszce. Raczej wypić się tego nie da.

                            Comment

                            • witold68
                              Senior
                              • 09-2009
                              • 142

                              #15
                              Łomże można wypić butelkowaną, ciekawy jestem czy będzie posmak puszki?
                              Na pochybel psubratom !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎