Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Namysłów Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Namysłów, Namysłów Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, złoty i klarowny. [4.5]
    Piana: Niezbyt wysoka, grubobąblowa. Szybko opada do małego pierścienia. Później brak. [3]
    Zapach: Średniointensywny, słodowy. Nie zachwyca, a niepasteryzowane nutki głęboko schowane. [4]
    Smak: Miły, słodowy początek z lekkim kwaskiem i lekko chlebowym tłem. Później dociera średniej mocy gorycz, która dość długo i przyjemnie zostaje, mieszając się z chlebową słodowością. Bez zachwytów, ale lepsze niż niejeden koncerniak. [4]
    Wysycenie: Początkowo nieco za duże, później łagodnieje. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładne. Etykieta w kształcie tarczy z ładnym rysunkiem browaru. Bardzo ładny, dedykowany kapsel. Brakuje tylko podanego ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: 16.05.11. Kupione w osiedlowym sklepiku za mniej niż 3 złote. Lepsze niż Kasztelany, czy Łomże i jako lokalny patriota na pewno często będę kupował.

    Moja ocena: [3.95]
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 24-04-2011, 10:57.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Aromat - słód, lekka ścierka
      barwa - jasne złoto
      piana - nietrwała, jak u Kwadriego
      smak - chlebowej słodowości nie wyczułem, mdławe (maltoza, alko nuty?), lekka metaliczność, jedyny plus to wychylająca się na koniec goryczka.
      wysycenie - bardzo wysokie
      treściwość - wysoka, ciężkie

      Ciężkie, nagazowane piwo o bardzo miernych walorach smakowych. Przypomina mi puszkowanego niepastera z Bielkówka. Kolejny przykład, że brak pasteryzacji na nic się zda, kiedy piwo kiepskie. Zresztą bez napisów o "formule dystrybucji świeżości" itp. nie wyczuwam tego braku niepasteryzacji. Ładne opakowanie, dużo ściemy na ecie i kontrze, a w środku siermiężność.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Co prawda jeszcze nie miałem okazji spróbować tego piwa, ale wiem jedno, jest to najładniejsza etykieta pochodząca od polskiego piwa, wydana w ostatnim czasie.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Co prawda jeszcze nie miałem okazji spróbować tego piwa, ale wiem jedno, jest to najładniejsza etykieta pochodząca od polskiego piwa, wydana w ostatnim czasie.
          No niestety, czasami frankońskie piwa z zewnątrz /ety/ wyglądają kiepsko, ale mimo to właśnie taką różnicę wolałbym. Spróbuj i podziel się opinią.

          Comment

          • wojtekfeduni
            Senior
            • 09-2010
            • 133

            #6
            Kolor ładny złoty [4]
            Piana bardzo słaba znika prawie od razu [2.5]
            Zapach niezbyt intensywny [3.5]
            smak fajny na początku lekki potem goryczka tak jak kwadri lepsze od koncerniaków [4]
            wysycenie średnie w sam raz [4.5]
            opakowanie Bardzo Fajne kapsel też ale brak ekstraktu [4.5]
            uwagi w opolu dostępne w sklepach osiedlowych ale dopiero wchodzi na rynek wiec niedługo pewnie w większej ilości sklepów się pojawi

            Moja ocena 4 cena na normalnym poziomie 2.75

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Pierwsze skojarzenie to "Kasztelan". Nie rozumiem jak mozna piwo NP rozlewac do puszek?? Co prawda termin przydatnosci tylko miesiac, a nie 3 mies. jak w przypadku "Kasztelana"...
              Kolor jasno-slomkowy, wysycenie zbyt wysokie jak na moj gust. Pomimo 6% alk. sprawia wrazenie wodnistego; ciekawe ile to ma ekstraktu? Etykieta troche przypomina "Tradycyjne" z Jablonowa, ale jest o wiele ladniejsza. Na kontrze troche glupot powypisywali - ale to troche za malo, zeby piwo moglo rywalizowac z prawdziwymi regionalnymi piwami NP. Niemniej uwazam to piwo, za najbardziej udany wyrob Namyslowa - oby tak dalej!
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment


              • #8
                Piwo bardzo przypomina perłę niepasteryzowaną, czyli prawie w ogóle nie czuć goryczki poza tym piana znika całkowicie po minucie od nalania, wysycenie ok. Dla mnie to piwo jest jakieś bez wyrazu i dla tych co preferują niski poziom goryczki będzie pewnie ok.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  piana: obfita, od drobnej do średnio grubej, szybko opada do warstwy, w połowie picia znikła całkiem,
                  kolor: odpowiedni, bardzo klarowne,
                  zapach: słodowy, brak chmielowego,
                  smak: dość wodniste, trochę puste w smaku, lekko słodowe, słaba goryczka,
                  wysycenie: dość spore, szczypie w język, skutecznie kamufluje wodnistość.

                  Najfajnieszja w tym piwie jest etykieta, butelka i kapsel czyli to co mnie najmniej interesuje
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Wersja puszkowa zwiększyła "formułę dystrybucji świeżości" do 58 dni. Opakowanie równie ładne jak wersja butelkowa. W smaku lekka goryczka, kwaskowość, nieco metaliczności i słodyczy. Na szczęście w posmaku na pierwszy plan wysuwa się dość długa i nawet wyrażna goryczka. Partia z przydatnością do 2 lipca. Generalnie piwo całkiem w porządku. Nie ma szaleństwa, ale jak na Namysłów, powiedziałbym, że jest dobrze.
                    Last edited by delvish; 31-05-2011, 18:56.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #11
                      Pite w toruńskiej Krajinie Piva, całkiem smaczne piwko - było to któreś z kolei więc nie będę sięwdawał w szczegóły. Warto wspomnieć o naprawdę przepięknej szacie graficznej i dedykowanym kapslu - barawa! - czyżby kolejny browar zaczynał stukać do bram polskiej czołówki?
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • j_Q
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 176

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Intensywny złocisty, zapowiadający mocno słodowy trunek [4.5]
                        Piana: Z początku nawet się tworzy, tak na 2 palce. Niestety, jest słaba i szybko opada do kożuszka. Nie oblepia ścianek [3]
                        Zapach: Bardzo słaby, lekko słodowy, goryczka praktycznie niewyczuwalna [3]
                        Smak: Trochę płaskie. Przeważa smak słodowy, ale też niezbyt intensywny. Pojawiająca się pod koniec lekka goryczka miesza się z nieprzyjemnym kwaskiem. Troszkę czuć alkohol. [4]
                        Wysycenie: Ostre, drobniutkie bąbelki, za słabe do spienienia piwa. Troszkę zbyt mocno szczypie w język. [3.5]
                        Opakowanie: Etykieta w kształcie herbu - ciekawy pomysł. Miła tonacja. Brak info o ekstrakcie. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.55]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłocisty, klarowne, dla mnie mogłoby być ciut ciemniejsze [4.5]
                          Piana: obfita po nalaniu, niestety szybko opada, średnio-pęcherzykowa, nie osadza się na szkle [2.5]
                          Zapach: zbył mało intensywny, czuje tylko zapach procesu fermentacji, jak dla mnie to za mało [2.5]
                          Smak: lekka chmielowa goryczka, zbyt mocno nagazowane, przy dużym łyku pewnie bym prysnął piwem, na końcu języka goryczka staje się wyraźniejsza [3]
                          Wysycenie: zdecydowanie za duże, jak pisałem wcześniej, mam wrażenie jakbym pił silnie nagazowany napój [2]
                          Opakowanie: dla mnie bomba, ładna etykieta z zamkiem, dedykowany kapsel [5]
                          Uwagi: Piwo bez rewelacji, bez charakteru, wole inne niepastery, zakupione na rudnickiego za Megasamem

                          Moja ocena: [2.9]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przepiękne głębokie złoto. [5]
                            Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cieniutkiej, dziurawej warstwy, nie osiada na ściankach. [2.5]
                            Zapach: Słodowo-chmielowy, niezbyt silny. W tle leciutka piwnica. Jakoś nie przekonuje. [3]
                            Smak: Przede wszystkim piwo jest niezbyt treściwe. Czuć najpierw lekką słodycz, potem słabą goryczkę i wreszcie jakąś taką nieprzyjemną nutę alkaliczno-ścierowatą. Całość nie przekonuje. Nie jest zła, ale nie jest też szczególnie dobra. Stąd ocena idealnie średnia. [3]
                            Wysycenie: Dobre. [4]
                            Opakowanie: Dopracowane w każdym calu. Etykieta modnie stylizowana na starą, ale bardzo podobają mi się wzornictwo i kolorystyka. Do tego świetnie pasują dedykowany kapsel, przywieszka na szyjce i tłoczona, ponoć zwrotna butelka. Brawo! [5]
                            Uwagi: Agencja kreatywna spisała się na medal, projektując opakowanie. Browar jej nie dorównał, wypuszczając przeciętne piwo.

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • BONKERS
                              Junior
                              • 01-2011
                              • 9

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor taki jaki powinno mieć piwo, głębokie złoto. [5]
                              Piana: To chyba największy minus tego piwa, rzadka i szybko opada [2.5]
                              Zapach: Niezbyt intensywny ale ładny, ma taką charakterystyczną dla Namysłowa piwniczną nutkę [3.5]
                              Smak: Smaczne, mogłaby być trochę silniejsza goryczka ale jest jak najbardziej dobre. [4]
                              Wysycenie: Minimalnie za duże ale mieści się w dobrych granicach. [4]
                              Opakowanie: Bardzo ładna etykieta (jak to Namysłów), ładna brązowa butelka, ładny kapsel - pod tym względem prezentuje się imponująco [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎