Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ekplozja butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • flugo
    Junior
    • 04-2011
    • 5

    ekplozja butelki

    chciałbym się podzielić z Wami moją traumą. Eksplodowała mi samoczynnie butelka z piwem. Na szczęście nie było nikogo w pobliżu w momencie wybuchu. Czy zdarzyło się komuś coś podobnego? Zastanawiałem się czy nie przejść na puszki ale.. nie wiem co gorsze eksplozja butelki czy puszki. Na razie mam kupę sprzątania i zbierania okruchów szkła z całego mieszkania, chociaż eksplozja nastąpiła w kuchni... Gdyby ktoś stał w pobliżu butelki (np. ja) byłaby istna masakra.
    Piwo było niefiltrowane z małego browaru. Być może to jest przyczyna że fermentacja szła dalej ale.. dlaczego nie ma nic o tym na etykiecie? Czy tego typu piwa nie powinny mieć ostrzeżenia? Widziałem juz butelki z piwem pasteryzowanym z dużych koncernów mające kilka lat i nic, trzymały się nieźle.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Przejdź na kegi , są o wiele wytrzymalsze. Ale tylko z dużych browarów z tych małych mogą tez eksplodować niczym butla gazowa
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Jaki browar?
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Niefiltr we flaszce? Może chodzić jedynie o Gościszewo, chyba.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Niefiltr we flaszce? Może chodzić jedynie o Gościszewo, chyba.
          Może Edi
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            Może Edi
            Kurcze od kiedy piwa ich stały się niepijalne, zapomniałem że taki browar istnieje
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              EDI to nawet w peta rozsadza
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • flugo
                Junior
                • 04-2011
                • 5

                #8
                nie wiem czy podawać browar - na razie do nich napisałem zobaczę co mi odpiszą. Jak mnie oleją to napiszę kto był producentem.
                Szczerze powiedziawszy to nie pamiętam czy było niefiltrowane czy niepasteryzowane w każdym razie pszeniczne i mętne. Po wybuchu butelki nie miałem serca żeby czytać etykiety. Zakładam że było niepasteryzowane bo w pasteryzowanym chyba z czasem nie wzrasta ciśnienie. Nie wiem czy to wina samej butelki czy wzrostu ciśnienia w związku z dalszą fermentacją.
                Na usprawiedliwienie piwa mogę powiedzieć że było miesiąc po terminie, nad miesiącem nr 3 było wycięcie a teraz mamy miesiąc 4.
                Zamiast kega to chyba lepiej kupować w butelkach jednorazowych - przynajmniej raz napełniane albo uważać jak butelka wygląda z wierzchu jeżeli wygląda że ma na duży przebieg np. ma dużo rys itp to zalecam ostrożność.
                Osobiście nie wiem czy jeszcze wezmę piwo do ust. Zostają mi soki z kartonu bez gazu W każdym razie ostrzegam - uważajcie na coś takiego bo odłamki szkła to malutkie igiełki a dostać taką chmurą igiełek z dużą prędkością... odłamki poleciały do ok. 8 m. potem była ściana.
                Stało się to w nocy -myślałem że mi tynk zleciał z sufitu bo idę po jakiś kawałkach a tu zapach piwa. Na szczęście nic sobie nie wbiłem. Słowem szczęście w nieszczęściu naprawdę bo mogło skończyć się ciężkim kalectwem.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Podawaj browar, my tu litości nie mamy
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Niech zgadnę - Gościszewo Pszeniczne? Miałem to samo, tyle że z ich Rycerzem. Eksplozja nastąpiła jeszcze w Tesco w chwilę po zdjęciu z półki, na szczęście nie w ręku tylko w koszyku, nic się nie stało, poza tym, że służby sprzątające miały robotę. Gówniane cienkościenne NRW i nieszczęście gotowe.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • flugo
                      Junior
                      • 04-2011
                      • 5

                      #11
                      nie - no dobra, większy browar nie taki b. mały i chyba znany w całej Polsce. Nawet jak się logowałem to reklama tu była.
                      Zobaczę jak potraktuje żale klienta. A tutaj wpisuję nie żeby pognębić kogoś ale żeby ostrzec przed takim zjawiskiem. Bo nie da rady myśleć o wszystkim, jeżeli piwo może eksplodować np. z powodu ciągłego procesu fermentacji to powinno być jakieś ostrzeżenie.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Hmm, Kiper?
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Gabryel
                          Member
                          • 11-2005
                          • 54

                          #13
                          Wczoraj widziałem Żywe z Ambera w cienkościennych pseudo NRW. Czyżby to?

                          Comment

                          • Gabryel
                            Member
                            • 11-2005
                            • 54

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gabryel Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wczoraj widziałem Żywe z Ambera w cienkościennych pseudo NRW. Czyżby to?

                            No nie, pszeniczne przecież.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flugo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na usprawiedliwienie piwa mogę powiedzieć że było miesiąc po terminie, nad miesiącem nr 3 było wycięcie a teraz mamy miesiąc 4.
                              Jeśli piwo było juz po terminie to próżne żale do browaru
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎