Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Trybunalskie Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    Perła, Trybunalskie Miodowe

    Nowy produkt lubelskiej Perły.





    Na kontrze napisane:
    Trybunalskie Miodowe to szlachetny trunek intrygujący unikalnym smakiem i wyjątkowym aromatem. Naturalnie mętne, harmonijnie łączy goryczkę chmielu oraz subtelną słodycz miodów pszczelich z lubelskiego APIS-u.
    Piwo jasne pełne miodowe. Pasteryzowane. Alk. 6%. Zawiera słód jęczmienny. Naturalnie mętne.
    Pierwsza warka z datą spożycia do 26.10.2011
    Kapsel dedykowany.
    W Lublinie jest za 2,75 PLN (ul. Jutrzenki).
  • Chmielo
    Senior
    • 01-2007
    • 128

    #2
    No tak, zgodnie z nową świecką tradycją i Perła musiała wypuścić piwo miodowe.

    Comment

    • celtyk87
      Senior
      • 11-2008
      • 208

      #3
      Nazwa bardziej kojarzy się z browarem kiper z Piotrkowa tryb.. Powinno się nazywać perła miodowa publika by to kupiła a trybunalskie, od razu będą pytania a kto i gdzie to robi. Jestem ciekaw kiedy Van Pur wypuści coś miodowego albo niepasteryzowanego.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
        Nazwa bardziej kojarzy się z browarem kiper z Piotrkowa tryb.. Powinno się nazywać perła miodowa publika by to kupiła a trybunalskie, od razu będą pytania a kto i gdzie to robi. Jestem ciekaw kiedy Van Pur wypuści coś miodowego albo niepasteryzowanego.
        Już wypuścił Łomżę w takich wersjach.

        Comment

        • celtyk87
          Senior
          • 11-2008
          • 208

          #5
          Wiem ale nadal pisze że robi ja Royal Unibrew. Ogólnie to ich połączenie jest jakieś dziwne. Van pur powinien ich wchłonąć i podpisywać ich dawne piwa swoja marka jak to ma miejsce z Brokiem a tym czasem tego nie robi.

          Comment

          • uranium
            Member
            • 05-2003
            • 77

            #6
            Po konsumpcji powiem tak:
            - miód naturalny czuć wyraźnie aczkolwiek słabiuśko.
            - piwo w butelce to na bank Perła - to czuć wyraźnie
            - piana do końca w szklance mi towarzyszyła
            - wysycenie identyczne jak w Perle
            - aromat jak dla mnie za słaby, słabszy od Ciechana Miodowego
            - lekko mętne, ale to tak lekko, że mikroskop trzeba by to zauważyć
            - plus to cena 2,75+0,35 PLN i tyle jest warte tak naprawdę.

            Piwo odniesie sukces wśród kobiet, mnie nie zachwyciło ale doczepić się nie ma czego.
            Trybunalskie nazwano zapewne dlatego, że w Lublinie mieścił się Trybunał Królestwa Polskiego - to taki sąd najwyższy. Ale kto prócz lubelaków o tym wie...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uranium Wyświetlenie odpowiedzi
              - miód naturalny czuć wyraźnie aczkolwiek słabiuśko.
              to w końcu wyraźnie czy słabiuśko?
              Trybunalskie nazwano zapewne dlatego, że w Lublinie mieścił się Trybunał Królestwa Polskiego - to taki sąd najwyższy. Ale kto prócz lubelaków o tym wie...
              Nie przesadzaj, parę osób chyba wie. Na przykład ja, choć może jestem niemiarodajny, bo mam lekkie skrzywienie historyczne i po części wywodzę się z Lubelszczyzny

              Comment

              • Fala
                Senior
                • 07-2004
                • 671

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uranium Wyświetlenie odpowiedzi
                ...Trybunalskie nazwano zapewne dlatego, że w Lublinie mieścił się Trybunał Królestwa Polskiego - to taki sąd najwyższy. Ale kto prócz lubelaków o tym wie...
                kiedyś było jasne pełne Trybunalskie z Lublina, o czym każdy piwosz wiedzieć powinien
                Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                Admin ma zawsze rację

                PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Aktualnie wiedza o Trybunałach Koronnych powinna pochodzić z szkoły podstawowej....
                  Last edited by Rzeszowiak; 08-05-2011, 05:18.

                  Comment

                  • mronio
                    Junior
                    • 10-2010
                    • 5

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor niewiele odbiegający od innych produktów Perły. Tylko lekko intensywniejszy bursztyn niż pils, export. Mało mętne, niemal przezroczyste. Nie lubię piw zbyt ciemnych ani jasnosłomkowych, takie w sam raz. Oko się cieszy. [4]
                    Piana: Nie jest źle, na początku dość obfita, utrzymywała się praktycznie do końca pozostawiając sympatyczne "firany" na szkle. Jest dobrze. [4]
                    Zapach: Nos mam wielki ale chyba mało sprawny - aromat ledwo wyczuwalny, może to i dobrze, że nie nachalny i nie atakuje ale spodziewałem się, że poczuję intensywniej zapach apisowskiego miodu. Czekałem na to piwo i liczyłem na więcej. [3.5]
                    Smak: Smak faktycznie lekko miodowy wychwytywalny słodki posmak bardziej po łyku niż podczas picia. Pozostaje lekki, słodkawy miodowy posmak. Niestety, jestem "skażony" Ciechanem - jak wielu z biz'owiczów - i każde piwo odnoszę do niego. Tu znacznie bardziej neutralnie. Lekko zbliżone do Maćkowego miodowego. Zupełnie w inną stronę niż np Łomża Miodowa czy Miodowe z Jagiełły. [4]
                    Wysycenie: Dla mnie ciut za intensywne, wolę piwa mniej wysycone. Pół szklanicy i czułem się odpowiednio dogazowany. [4]
                    Opakowanie: Gdyby butelka była w kształcie "granata", jakaś bardziej pękata estetyka etykiety by do niej pasowała, tak mi nie leży. Kojarzy mi się wizualnie z Kasztelanem za którym nie przepadam. Butelka 0,5 zwrotna. Kapsel jak to kapsel - metalowy i ma pilnować zawartości więc jego wygląd jest mi ambiwalentny, chociaż estetycznie bardziej na "nie" niż na "tak". [3]
                    Uwagi: Czekałem od początku kwietnia na to zapowiadane "cudo". Na początku niemiłe zaskoczenie ceną, bo w sklepie sieci "Razem" musiałem zapłacić aż 3,70 pln gdzie indziej ponoć w cenach do 3pln. Gdzie indziej nie mogłem go odnaleźć. Drugie zaskoczenie , że piwo jest pasteryzowane. Cieszy mnie fakt, że na lokalnym rynku oprócz warki z Grodzkiej15 jest kolejny produkt miodowy. Ja takie po prostu lubię. To moja pierwsza ocena więc proszę o wyrozumiałość, jeśli za dużo treści a za mało konkretów. Oczywiście ocena subiektywna, nie wdaję się w polemiki co komu smakuje - smak jest jak dupa , każdy ma swoją.

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bladozłote, trochę jakby mętne, ale chyba jednak nie... [3.5]
                      Piana: Biała, drobna, nietrwała, niestety. [3]
                      Zapach: Słodowy z miodowym akcentem, gdzieś w tle powiew chmielu. [3.5]
                      Smak: Sztucznawy miód, w tle minimalna goryczka. Łagodne, trochę bez wyrazu. [3.5]
                      Wysycenie: Dość wysokie, zaostrza smak. [4]
                      Opakowanie: Dedykowany kapsel, wzornictwo OK, można by się jedynie przyczepić do braku ekstraktu i wprowadzania w błąd nazwą mniej historycznie wyrobionych piwoszy . Nie byłoby prościej "Perła Miodowa"? [4]
                      Uwagi: Mało miodu w piwie miodowym.
                      I - generalnie - dobrze!

                      Moja ocena: [3.5]

                      Comment

                      • Cyssiek
                        Member
                        • 05-2011
                        • 93

                        #12
                        Hmmm, właśnie siedzę i popijam Trybunalskie, i muszę się podzielić moimi wrażeniami.
                        Z braku otwieracza pod ręką otwierałem zębami - smak miodu uderzył mnie mocno, ale taki przyjemny, słodziutki a najważniejsze -naturalny. Po wlaniu do kufla piana gęsta i ładna, śliczna jej warstwa się trwale trzyma. Kolorek - lekko jakby pomarańczowy, jakby świetlisty, co niespecjalnie mi podchodzi bo uwielbiam albo głęboki bursztyn albo kompletną czerń - dobra, nie jest to dunkel, mocny lager ani porter/stout.

                        Teraz inne wrażenia niż wizualne. Uno - nie ma zapachu, baaaardzo słaby chmiel da się sprawnym nosem wyczuć. Nasycenie troszkę za mocne i kłujące, ale znośne. Ale teraz przejdę do smaku - jestem pod wrażeniem. Leciutkie, ale z charakterem, goryczka miesza się z bardzo delikatną, nienachalną nutą miodową która jest bardzo naturalna, wchodzi samo, można wypić więcej niż kufel i nie ma się dosyć.
                        Jestem pod wrażenie(można wypić więcej niż kufel i blablalba... - pisząc to wypiłem dwa kufle - naprawdę smaczne)
                        "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                        Comment

                        • Mgr
                          Junior
                          • 01-2008
                          • 28

                          #13
                          1. To piwo będzie kojarzyło się z Piotrkowem Trybunalskim, a nie z Lublinem - czyli trąci tu coś jakąś walką marketingową.
                          2. Trybunał Koronny był w Piotrkowie i Lublinie dla Korony.
                          3. Fakt - kiedyś Lublin produkował trybunalskie - są nawet etykiety - produkcja była w PRL-u. Kiedyś Piotrków produkowano piwo trybunalskie - jest to początek XX wieku - są nawet etykiety.
                          4. A piwko jest takie, ale ja nie przepadam za miodowymi piwami.

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #14
                            Dla mnie to piwo bez charakteru. Owszem piana jest świetna, gęsta i długotrwała. Ale smak za mocno przesunięty w kierunku słodyczy. Całość zatraca już czysty charakter piwa, a tworzy napój miodowo-piwny. Piwa miodowe to piwa specjalne, ale receptura Trybunalskiego wydaje się napisana na kolanie.

                            Comment

                            • Mgr
                              Junior
                              • 01-2008
                              • 28

                              #15
                              Tak! Dlaczego wcześniej nie wpadłem na to. Mimo tego, że nie przepadam za piwami miodowymi, to rzeczywiście..., receptura jakby pisana na kolanie, w pospiechu....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎