Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] a'la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Browar Na Jurze, [Pinta] a'la Grodziskie

    piana: słaba. drobna, ale warstewka się utrzymuje i nawet oblepia szkło,
    kolor: słomka, mętne, wlały się drożdże,
    zapach: leciutka wędzoność,
    smak: wędzoność typowa dla słodu Weyermanna, przyjemna goryczka, lekko wyczuwalny diacetyl,
    wysycenie: za małe, gdyby było większe była by lepsza piana.

    W butelce są drożdże ale piwo jest pasteryzowane.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi

    W butelce są drożdże ale piwo jest pasteryzowane.
    Czyli leżą trupy
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • MINIAKos
      Senior
      • 02-2010
      • 151

      #3
      Dużo bardziej udane od poprzedniego a'la Grodziskiego. Szkoda znów zbyt słabego wysycenia. Przyjemnie, lekko wędzone (posmak wędzonego sera). Niezwykle pijalne przy takim Słońcu jak dziś

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto.
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Bardzo mi się podoba harmoniczne zgranie wszystkich smaków w tym piwie. Żaden z elementów nie góruje nad innym tylko wszystkie razem tworzą zgraną całość. Od poprzedniego a`la Grodziskiego tę warkę odróżnia mniejsza pszeniczność i o wiele mocniejsza goryczka, która jest w tym piwie po prostu rewelacyjna. Na poważniejszą ocenę przyjdzie czas jak piwo trafi do ARTomatu.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • DoktorK
            Junior
            • 10-2010
            • 21

            #6
            Pierwszy łyk wodnisty...każdy następny coraz lepszy. W smaku wyczuwalna goryczka, a w zapachu wędzony ser (z Bieszczad ). Bardzo dobrze się pije. Idealny na upalne dni aby ugasić pragnienie

            Comment

            • jabberwocky
              Junior
              • 04-2011
              • 12

              #7
              Piwo na pewno ciekawe, chociaż wymaga jeszcze trochę pracy - jak już wspomniano, wysycenie mogłoby być wyższe, w smaku też czegoś mi jeszcze brakowało, ale nie jestem jeszcze na tym stopniu wtejemniczenia, żeby jadnoznacznie stwierdzić, czego ;] W sumie żałuję, że nie kupiłam sobie więcej na zaś, dawno nie zaliczylam bankruta tak szybko (tj potrzeby wyciagania gotówki z karty kredytowej), jak na tegorocznym FDP - w dużej mierze dzięki Pincie

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Bardzo przyjemne lekko wędzone piwo, trochę zbyt mało gazowane. Generalnie bardzo mi smakuje i cieszę się też na niską zawartość alkoholu idealną na lato.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny, cytrynowo-złoty. [4.5]
                  Piana: Niewysoka i szybko opada do pierścienia, który zostaje do końca. [3.5]
                  Zapach: Lekka wędzoność z bardzo delikatnym, słodowym tłem. [4.5]
                  Smak: Wędzoność wyraźna od początku, po chwili dociera mocna gorycz. Trochę wodnisty, ale zważywszy na ekstrakt jakoś mi to nie przeszkadza. Generalnie bardzo smaczne i orzeźwiające za sprawą goryczkowego posmaku. [4.5]
                  Wysycenie: Niezbyt duże. Pod koniec prawie niewyczuwalne. [3.5]
                  Opakowanie: Samoprzylepna etykieta z panienką z innych piw PINTY, ale na dwóch pozostałych jest skąpiej ubrana. Parametry podane i bardzo szczegółowo podany skład. Kapsel złoty. [4]
                  Uwagi: W składzie słody wędzony i pszeniczny z Weyermanna, chmiel Lubelski i drożdże Safbrew S-33.

                  Moja ocena: [4.325]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Moim zdaniem zbyt ciemne i mętne [3]
                    Piana: niestety nie było nawet podczas nalewania [1]
                    Zapach: mleczny ?Karmelkowy ? [1.5]
                    Smak: bardzo słaba wędzonka , goryczka OK [2]
                    Wysycenie: bardzo niskie , Grodziskie było nazywane polskim szampanem tu niestety kicha [2]
                    Opakowanie: Są wszystkie dane na temat składu , blg alkoholu .
                    Szkoda że goły kapsel [4.5]
                    Uwagi: Niestety to piwo nie jest nawet podobne do Grodziskiego. Może z czasem sie ułoży. W tech chwili smakuje jak młode piwo nalane prosto z fermentora

                    Moja ocena: [1.9]
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • porek388
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 213

                      #11
                      W smaku i zapachu czuć lekką przyjemną wędzoność. Jest lekka goryczka. Trochę wodniste co jest zgodne ze stylem i parametrami. Piana i wysycenie słabe - i to jest rzecz nad którą twórcy tego Piwa powinni popracować. Będzie świetne na gorące letnie dni.

                      Ocena 4,7 (1-6). zakupione we wrocławskim Browarku za 5,25 zł.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Mi na FDP to piwo smakowało. Wędzonka byłą wyraźnie wyczuwalna, piwo było treściwe jak na swoje 8°. Próbowany wcześniej Bitter 8° Kopyra pokazuje, że można robić fajne, pełne smaku piwa przy takiej zawartości Blg. Jak widać PINTA idzie za ciosem i przyrządza nam ejla 9°. Trzymam kciuki!
                        Last edited by docent; 17-05-2011, 17:42.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny żółty zahaczający o pomarańcz. Wydaje mi sie trochę za ciemne. [4]
                          Piana: Trudna do uzyskania przy nalewaniu. Bardzo dziurawa przez co utrzymuje się bardzo krótko. [3.5]
                          Zapach: Bardzo przyjemny o średniej intensywności. Na pierwszym planie wędzone aromaty, niestety bardzo słabo wyczuwalny słód pszeniczny. [4]
                          Smak: Tak jak pisałem kilka postów wcześniej bukiet smakowy jest zharmonizowany i żaden z jego elementów nie góruje nad innym. Co nie zmienia faktu, że słód wędzony jest zbyt mało intensywny, a pszeniczny bardzo słabo wyczuwalny. Największym atutem tego piwa jest goryczka, która jest bardzo intensywna, przyjemna i nie ściągająca. Zastanawia dość duża pełność smakowa jak na piwo o zawartości ekstraktu na poziomie 7,8. Zapewne jest to związane niskim wysyceniem. [3.5]
                          Wysycenie: Zdecydowanie za niskie jak na Grodzisza. Bąbelki w ogóle nie gryzą w język i nie dbają o pianę. [2]
                          Opakowanie: Stylowe, ze wszystkimi ważniejszymi informacjami na etykiecie. Niestety goły kapsel. [4.5]
                          Uwagi: Porównując z Grodziszami z Grodzkiej 13 i Kosoura to jest najsłabsze, co nie zmienia faktu, że i tak dobre.

                          Moja ocena: [3.675]
                          Last edited by YouPeter; 17-05-2011, 19:52.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • M-kwadrat
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 304

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemniejszy żółty, mętne. [4]
                            Piana: Biała, średnie pęcherzyki, niestety praktycznie nie istnieje - można wymusić trochę przy nalewaniu ale znika błyskawicznie i zostaje obrączka przy szkle. Powinno chyba być lepiej. [1.5]
                            Zapach: Zapach dymny, taki jak mają wędzone potrawy (poza aromatami samego jedzenia), do tego lekko słodowy i miałem wrażenie, że czuję delikatnego banana. [4.5]
                            Smak: Jak na zawartość ekstraktu to mam wrażenie, że całkiem pełny, orzeźwiający, leciutko kwaskowaty, dymne posmaki, intensywna goryczka. [4.5]
                            Wysycenie: Kiepściutko - od początku bardzo, bardzo słabe. [1.5]
                            Opakowanie: Butelka 0,5l. Etykieta nie do końca w mojej estetyce ale spójna z pozostałymi piwami a na niej wyczerpująca informacja o piwie - od opisu, przez zawartość ekstraktu i alkoholu po precyzyjnie podany skład i miejsce produkcji. Kapsel goły. [4]
                            Uwagi: Butelka kupiona na wrocławskim FDP. Mam wrażenie, że pite tam (niestety pod koniec sesji degustacji) miało lepszą pianę i wysycenie (z Atakiem Chmielu jestem tego właściwie pewien ale mam więcej butelek to jeszcze sprawdzę). Na etykiecie napisana, że jest przyjacielem po pracy w skwarze - pozwalam sobie zaliczyć do takich warunków wyziewy z komputera. Bardzo fajnie gasi pragnienie.

                            Moja ocena: [4]
                            Pozdrawiam, Maciek

                            Comment

                            • TomX
                              Senior
                              • 09-2004
                              • 1035

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Przybrudzony żółty. Strasznie mętne. [2.5]
                              Piana: Żałośnie mała. [2.5]
                              Zapach: Bardzo przyjemny, świeży, wyraźnie chlebowy, z nutą chmielu i drożdży. [5]
                              Smak: Zaskakująco pełne jak na taki ekstrakt. zauważalny, ale nie za silny posmak wędzony, pod nim solidna baza słodowa. Niestety goryczka jakaś taka tępa, nie szlachetna. Brakuje mi trochę smaku chmielu. [4]
                              Wysycenie: Dramat! Grodzisza nazywano szampanem, tutaj niemal zupełnie nie ma gazu! [1.5]
                              Opakowanie: W stylu PINTY - bardzo ładne [5]
                              Uwagi: Niezłe piwo, ale z wadami.
                              1) Gazu! Gazu!
                              2) Skoro jest pasteryzowane, to chyba lepiej było przefiltrować... Dziwnie się czuję pijąc piwo pełne trupów.
                              3) Więcej chmielu na aromat!

                              Moja ocena: [4.05]

                              Edit: Artomat mnie podliczył na 4,05, ja bym jednak za wrażenia ogólne dał jakieś 3,5.
                              Last edited by TomX; 25-05-2011, 14:19.
                              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎