Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Czarna Dziura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Browar na Jurze, [Pinta] Czarna Dziura

    Piwo w stylu dark lager, 11,5 wag. 4% alk. Warzone ze słodów: pilzneński, monachijski II, Carafa III. Chmiel: Tradition i Spalt Select.

    piana: obfita, gęsta, beżowa, bardzo powoli opada, oblepia szkło, piękna,
    kolor: czarna jak dziura, pod światło bardzo ciemno rubinowe,
    zapach: lekka paloność,
    smak: lekko słodkie, przyjemnie goryczkowe, zarówno od chmielu jak i słodu, treściwe,
    wysycenie: ok.

    Bardzo przyjemny ciemniak.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo w stylu dark lager,
    Miał być Schwarzbier.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Miał być Schwarzbier.
      Na etykiecie jest dark lager
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        To dark lager wyklucza schwarzbiera?
        Last edited by delvish; 08-05-2011, 23:04.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Bardzo dobre, podpalane, wytrawne. Mnie smakowało jak stout, ale w sumie do końca nie wiem, czym stout powinien się różnić od schwarza. Proszę mnie tylko nie edukować, że typ fermentacji i ewentualnie wielkość bąbelków, chodzi o smak.

          Comment

          • admiro
            Senior
            • 05-2005
            • 248

            #6
            To ze mnie też kiepski degustator, bo też mi się wydawalo, że Stout. A może za malo miałem okazji popróbować Szwarzbiera?
            No ale to piwo bardzo stanowczo nie bylo pierwszym
            Last edited by admiro; 09-05-2011, 18:15.
            Moje piwo jest bezcenne.

            Schizma miodowa.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Foto.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Teraz poprawnie.
                Attached Files
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod światło ciemnorubinowe przebłyski. [5]
                  Piana: Ciemnobeżowa z dużymi bąblami. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy. Później cienki pierścień. [3.5]
                  Zapach: Przyjemny. Lekko słodki z wyraźnym, palonym tłem, ale niezbyt intensywny. [4]
                  Smak: Bardzo delikatną słodycz szybko zastępuje przyjemna, palona gorycz. Finisz palony, wytrawny i długi. Bardzo dobry ciemniaczek. [4.5]
                  Wysycenie: Nie brakuje i nie za duże. [4.5]
                  Opakowanie: Samoprzylepna etykieta z panienką z innych piw PINTY. W tle rysunek faceta, który zaraz wpadnie do otwartej studzienki, czyli "czarnej dziury". Parametry podane i bardzo szczegółowy skład. Kapsel złoty. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.25]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    #10
                    Opisze co zapamiętałem z FDP ponieważ to piwo bardzo mi smakowało.
                    Porządny ciemniak o pełnym zrównoważnonym smaku, słodowe, palone i chmielowe, tak jak lubię, nie zawierał kwaśnych nut smakowych od palonych słodów. Piwo udane choć przyćmione atakującą perfekcją swojego brata.

                    Comment

                    • TomX
                      Senior
                      • 09-2004
                      • 1035

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, pod światło ciemno wiśniowy, klarowne. [5]
                      Piana: No, przez chwilę jakieś 0,5 centymetra beżowej piany było, chwilę potem zostało tylko wspomnienie... [2.5]
                      Zapach: Trochę mało intensywny, ale bardzo ładny - czuć słód, karmel, ciut kawy a i chmielu można się doszukać. [4.5]
                      Smak: REWELACJA, w pierwszym odczuciu karmelowo - słodkawe, następnie pojawia się dobrze zaakcentowana, szlachetna goryczka, posmak kawy i orzechów włoskich. Pełne. Zero cierpkości. Świetnie zharmonizowane, niesamowicie pijalne. [5]
                      Wysycenie: Małe, co podkreśla wrażenie treściwości. Mimo wszystko przydałoby się ciut więcej gazu. [3.5]
                      Opakowanie: Wszystkie opakowania z PINTY zasługują na pełne 5 [5]
                      Uwagi: Kwintesencja ciemnego piwa - jak dla mnie. Naprawdę jestem pod wrażeniem, że "zwykły ciemniak" może być tak niezwykły... Chciało by się pić to piwo kufel za kuflem.

                      Moja ocena: [4.5]
                      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                      Comment

                      • porek388
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 213

                        #12
                        Bardzo dobry ciemniak. Jest wyraźna goryczka, wyraźna kawa zarówno w smaku jak i zapachu. Piwo dość pełne ze średnim wysyceniem. Najważniejsze, że mimo wyczuwalnej słodyczy w zapachu piwo nie jest słodkie. Najlepszy ze spożywanych przeze mnie szwarców.

                        Ocena 5,0 (1-6). Zakupione we wrocławskim Browarku za ok. 5,50 zł

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Gdybym wcześniej nie spróbował Schwarza z domowego Browaru Strzeleckiego z Łańcuta to zapewne to piwo zrobiłoby na mnie lepsze wrażenie. Tu jest poprawnie, ale bez żadnych fajerwerków zapachowo-smakowych. Na pewno czołówka polskich ciemnych uwarzonych w browarze nie-restauracyjnym. Ale jak na PINTę jest po prostu zbyt nudne
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny, wręcz czarny, z brunatnymi refleksami pod światło. [5]
                            Piana: Jasno beżowa, dość rzadka i utrzymująca się stosunkowo krótko. Przez dłuższy czas natomiast pozostaje w postaci cienkiego dywanika. W niewielkim stopniu oblepia ścianki kufla. [3]
                            Zapach: Przyjemny, bez żadnych obcych elementów ale niestety bardzo niskiej intensywności, przez co praktycznie nie wyczuwalny. W bukiecie odnajdziemy paloność, delikatny karmel i śliwki. [3.5]
                            Smak: Bardzo przyjemne lekkie, ciemne piwo o średniej pełności. W smaku dominuje palony słód i mocna, delikatnie ściągająca goryczka pojawiająca się po krótkiej chwili. Wyczuwalne są również delikatne owocowe akcenty. [4.5]
                            Wysycenie: Zdecydowanie za niskie. [2.5]
                            Opakowanie: Etykieta oryginalna, z wszystkimi ważniejszymi informacjami na etykiecie. Kapsel goły. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.925]
                            Last edited by YouPeter; 17-05-2011, 21:02.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Szwarc to szwarc Smoliste i czarne jak asfalt. [5]
                              Piana: Piana o lekkim czarnym zabarwieniu, trwała, jednak mogła by być trochę większa. [4]
                              Zapach: Palony słód plus delikatnie masłowa kawa zbożowa. [4]
                              Smak: Piwo półpełne ale mniej pijalne przez jakąś ciężkość już w brzuchu. Akcenty kawowe, palone w typie ...guinessa. Mało treściwe. Wytrawne [4]
                              Wysycenie: Mało treściwe ale jakoś nie zachęca do następnych łyków [3.5]
                              Opakowanie: Koncept OK, wykonanie lepsze niż w innych Pintach. Ciekawe czy feministki już plują jadem [4]
                              Uwagi: Dobre ciemne piwo ale mnie mimo wszystko bardziej przypomina stouta niż szwarcbiera

                              Moja ocena: [4.025]
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎