Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Czarna Dziura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #31
    Kupiłem ze względu na ciekawą nazwę i bardzo ciekawą etykietę, dodatkowo polecił mi je znajomy sprzedawca w osiedlowym sklepie, ale do rzeczy, wytrawny ciemniak, troszkę kawki, troszkę orzeszków, nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia, jest co najwyżej poprawne (ocena subiektywna). Cena ponad 6 złotych... Nie będę raczej wracał do tego piwa.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, pod światło rubinowy, klarowne. [5]
      Piana: obfita, beżowa, drobna, trochę oblepia szkło. Średniotrwała. [4]
      Zapach: przyjemny, ciemne słody, kawa zbożowa, [4]
      Smak: wytrawny, nieco wodnisty, palony, kawowy, długi, goryczka solidna, lekka kwaśność od słodów palonych [4.5]
      Wysycenie: średnie, do wysokiego, niższe by nie zawadziło, ale to moje skrzywienie stoutowe [4.5]
      Opakowanie: plus za próbę szukania swojej drogi, plus za opis stylu i skład, plus za ekstrakt, generalnie jednak kojarzy się z jakimiś produkcjami low budget, tanimi winami, mnie się nie podoba. [3.5]
      Uwagi: Bardzo dobry, wytrawny, ciemniaczek. W styl Schwarzbier dobrze się wpisuje. Zdecydowanie lepszy od np. takiego Kostritzera.

      Moja ocena: [4.25]
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Shwarz [5]
        Piana: Drobna. w kolorze kawy z mlekiem [4]
        Zapach: Bardzo przyjemny, orzechy, chmiel, czekolada. [4.5]
        Smak: Rewelacja. Tak jak w zapachu dominują orzechy, chmiel, czekolada. Piwo jest bardzo treściwe i gęste jak na ten ekstrakt. Delikatnie słodkawe, ale jednak wytrawne. [5]
        Wysycenie: Nie za wysokie, optymalne. [5]
        Opakowanie: Jak zwykle w przypadku Pinty - fajny pomysł, trochę gorzej z wykonaniem. [4]
        Uwagi: Smakuje mi bardziej, niż gdy piłem je na początku Pinty, nie wiem czy to inna warka, czy musiało się po prostu uleżeć. A może to po prostu jesienne piwo?

        Moja ocena: [4.675]

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny. Pod światło przejrzysty, hebanowy. [5]
          Piana: Drobna, o średniej obfitości. Redukuje się do cienkiej warstwy pozostającej na powierzchni piwa do samego końca. [4]
          Zapach: Jest przyjemna paloność ale też i lekka kwaskowość. [4]
          Smak: Wytrawny, o palonym charakterze. Cieszy spora treściwość. Gdyby było jeszcze więcej kawy, paloności i delikatnej słodyczy nasuwającej skojarzenia ze stoutem byłoby dla mnie idealnie. Ale to i tak wyborna jedenastko-dwunastka. [4.5]
          Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
          Opakowanie: Brawo za extra pełne info, fajną komiksową stylistykę i dwuznaczną nazwę. [5]
          Uwagi: Warka 16.XII.2011. Zdecydowanie bardziej mi smakowało niż premierowe lane z beczki. A podejrzewam, że warka ta sama bo przydatność za chwile się kończy.
          Czarna Dziura to dla mnie najlepszy krajowy ciemny dolniak!

          Moja ocena: [4.35]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            #35
            Świetne piwo. Pierwszy naprawdę dobrze chmielony polski lekki ciemniak. Czuje się też, że chmiel jest świetnej jakości - jego mocny smak (bo przejawia się raczej tym, niż wybitnie intensywną goryczką) genialnie komponuje się z charakterystycznym, nieco słodko-kwaśnym smakiem słodów ciemnych.
            Lekkości dodaje czekoladowa słodycz, która objawia się głównie w zapachu, i dodaje swoistej kołderki na te wcześniej opisane smaki. W tle delikatne orzechy, masło i na finiszu śliwki (granica percepcji).
            Nie myślałem, że kiedyś to napiszę, ale piwo jednocześnie jest o wiele bardziej treściwe, niż wskazuje na to ekstrakt! W końcu się to jakiemuś rodzimemu browarowi udało

            Ze spokojem wystawiam zasłużoną piąteczkę.
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              #36
              Lekkie w odbiorze ale pełne w treści piwo. Bardzo podoba mi się tendencja do niższych zawartości alkoholu w produktach PINTY co wcale a wcale nie wpływa ujemnie na sam produkt. Bardzo fajnie zbalansowane, słodko-gorzko-kwaskowe, aksamitne piwo. Aromat słodowy, kojarzący mi się z chlebem razowym z delikatna domieszką kawy zbożowej i gorzkiej czekolady. Na drugim planie czuć rodzynki i lekko podwędzane śliwki. To co mi się w zapachu nie podobało to próbujący wydostać się z pod spodu estrowy banan i jak dla mnie wyczuwalny typowy kukurydziany DMS. W smaku najpierw pojawia sie lekka owocowa słodycz następnie "razowy" słód przechodzący w bardzo wyraźny kwaskowo-goryczkowy posmak palonego słodu kojarzący się z bardzo gorzką czekoladą. Na koniec pojawia się średnia goryczka chmielowa i ściągający posmak orzechów włoskich.
              Podsumowując piwo piło mi się bardzo przyjemnie ale momentami było dla mnie trochę za bardzo w stronę monachijskiego dunkela, tak jakby piwo samo do końca nie wiedziało w którym stylu jest uwarzone . Momentami było też trochę za kwaskowo (w stronę smaku winnego) ale to być może dlatego że piwo zbliża się już do swojego terminu (bodajże grudzień) i mogło dojść już do lekkiego utlenienia. Dle mnie, wyszło trochę pomiędzy Schwarzbierem a dunkelem ale i tak bardzo pozytywnie.

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładny, prawie czarny ale za to prawie mały minus. [4.5]
                Piana: Na początku bardzo potężna o ładnej ciemnej barwie ale szybko opada, pod koniec bardzo mało jej zostaje. [3.5]
                Zapach: Niezbyt wyraźny ale wskazuje na użycie ciemnych słodów. [4]
                Smak: Bardzo ciekawy i mi pasujący lepszy z polskich ciemniaków, fajna wytrawność i czuć palone słody, w tle wyczuwalna goryczka. [4.5]
                Wysycenie: Nasycenie dosyć małe ale mi odpowiada. [4.5]
                Opakowanie: Zgodne ze stylem pinty całkiem pomysłowe ale mi się średnio podoba. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • canigggia
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 451

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo ciemny burgund, z dalszej odległości czarne [4.5]
                  Piana: wysoka, gęsta, mocno pęcherzykowa, duże pęcherze, wolny czas opadania, pozostawia miłe osady [5]
                  Zapach: palony, wyczuwalne nutki chmielowe i kawowe [4.5]
                  Smak: palony, mocno goryczkowy na całej długości [4.5]
                  Wysycenie: odpowiednie, optymalne [4.5]
                  Opakowanie: Nie jest owalna, tylko prostokątna i zajmuje prawie cały obwód butelki, jest bardzo szczegółowa w treści, co jest wielkim plusem, a ozdabia ją lekko roznegliżowana panienka z kuflem w ręku i mężczyzna wpadający w otwartą na chodniku studzienkę, tytułową czarną dziurę. Na pewno etykieta z pomysłem, jakkolwiek feministkom pewnie nie za bardzo przypasuje. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.55]
                  Browarnik Tomek
                  TomCani

                  Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny, pod światło wpadający w brąz, troszkę brak "błysku" [4.5]
                    Piana: intensywna, drobnobąbelkowa, dość trwała, nieźle oblepia szkło [4.5]
                    Zapach: rodzynki, owoce, czekolada, dość intensywny, wręcz ciężki; na początku wyczuwałem jakby ejlowe estry, ale ulotniły się [4]
                    Smak: delikatna słodkość, lekki kwasek, sporawa goryczka zostająca w finiszu, lekko palona, dość treściwe piwo [4.5]
                    Wysycenie: dobre, ale jakoś szybko spada, pod koniec wyraźnie brakuje [3.5]
                    Opakowanie: duży plus za pełne info, jednak etykiety mnie nie przekonują, zwłaszcza ta - na domowym OK, do "ekskluzywnego" piwa nijak nie pasuje, kojarzy się rzaczej z tanim winem [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.225]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Aleksandros
                      Senior
                      • 05-2011
                      • 352

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny brąz, niemal czarne. [5]
                      Piana: Beżowa, wysoka, sztywna i trwała. Zostawia "firanki" na ściankach kufla. Super! [5]
                      Zapach: Słodowy, delikatny zapach chmielu i karmelu. W miarę ogrzewania coraz wyraźniej czuć paloność. Zapach ładny, choć średnio intensywny. [4]
                      Smak: Świetnie zbalansowana słodycz i szlachetna goryczka, lekki kwasek. Smak bardzo intensywny. Po chwili od przełknięcia wyraźne nuty palone, kawa zbożowa. Treściwe i bardzo smaczne! [5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. Wystarczyło do końca. [5]
                      Opakowanie: Kontrowesyjne Podoba mi się średnio, ale linia PINTY jest spójna. Duży plus za drobiazgową informację. [3.5]
                      Uwagi: Jak dla mnie to najlepsze piwo PINTY. Wyprzedza nawet "Atak chmielu". Śmiało może konkurować z niemieckimi schwarzbierami.

                      Moja ocena: [4.575]

                      Comment

                      • szalina
                        Member
                        • 01-2010
                        • 42

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny, czarny, ciemnomachoniowy pod światło [5]
                        Piana: gęsta, długa [5]
                        Zapach: intensywny słód [5]
                        Smak: goryczka zrównoważona słodem, perfekcyjny [5]
                        Wysycenie: nie za duże, ok [5]
                        Opakowanie: klasyka Pinty [5]
                        Uwagi: Klasyka gatunku. Jak czeskie ciemne piwo a nawet lepiej (lepsze od czerneho Bernarda )

                        Moja ocena: [5]

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami pod światło. Piękna barwa. [5]
                          Piana: Gęsta, kremowa o kolorze ciemnego ecru. W trakcie spożywania piwa osadza się na szkle a centymetrowy korzuszek zostaje do samego końca. Porządna piana. [4.5]
                          Zapach: Przypomina lekko portera, bo czuć śliwki, delikatnie karmel i kawę z podpalanym tłem. Apetycznie. [5]
                          Smak: Piwo jest dosyć treściwe jak na ilość ekstraktu. Czuć fajną goryczkę przeplataną kawą ze śliwkami w tle. Pyszne piwo. [4.5]
                          Wysycenie: Dosyć wysokie jak na ciemniaczka ,ale niczego nie ujmuje piwu. [4.5]
                          Opakowanie: PINTA jak to PINTA, kolejna z serii i kolejny mój minusik za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                          Uwagi: Warka do 16.12.2011r.
                          Bardzo smaczne piwo!

                          Moja ocena: [4.7]

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Powinienem skończyć z ocenianiem piw, przy sztucznym świetle, ale cóż piszę co widzę: mahoniowo-rubinowy, piękny szlachetny, zachęcający [5]
                            Piana: przypomina pianę w kąpieli, a nie na piwie: ogromne, szybko pękające bomble, opada szybko, kompletny brak śladów na szkle [2]
                            Zapach: ciekawy, harmonijnie karmelowo- palony, stężony przykrywa się śliwkową kołdrką [5]
                            Smak: uderza nijakość, wręcz wodnistość, potem coś co jak dla mnie było domeną piw domowych, nazywałem to posmakiem drożdży- choć ostatnio pouczono mnie, ze to nuty estrowe; po przełknięciu zaczyna się coś dziać: przez solidną paloność przebijają sie nuty karmelowe i owocowe, na koniec zostaje miom zdaniem zbytnia, aczkolwiek ciekawa chmielono- palona goryczka [3.5]
                            Wysycenie: niewielkie, niby takie jak ma być, ale w różnych etapach degustacji, albo mi jej brakuje, albo jej jest za dużo [4.5]
                            Opakowanie: jak zawsze PINTOWO klasyczna, ale ta CZARNA DZIURA w stsunku do tego co w środku wyjątkowo mi nie leży, zarówno w kosmicznym, jak i w kobiecym wymiarze [4]
                            Uwagi: piwo dobre, lecz bez osobowości: brakuje mi w nim harmonii, zapach dużo ciekawszy niż smak, smak kontrastowy i jeszcze okraszony znikomą, lecz wyczuwalną wadą.

                            Moja ocena: [4.025]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemno brązowy, gorzka czekolada. Przebłyski rubinowe, po których widać, że barwa lekko opalizuje (?). [4]
                              Piana: Beżowa. Zwarta. O drobnej teksturze i dużej lepkości. Utrzymuje się cały czas centymetrowy kożuch. [4]
                              Zapach: Dość delikatny. Lekko słodkawy, ciasteczkowy, z palonymi wtrętami. I tyle. [3.5]
                              Smak: Na początku uderza spora goryczka. Do tego za moment dochodzą palone posmaki i czekoladowo-kawowe nuty. Mimo wszystko piwo o dość słabym profilu smakowym jak na schwarzbiera. Résumé: dość ostra goryczka, paloność i słaby, wodnisty nieco finisz. Na końcu gorzkie posmaki. [3]
                              Wysycenie: Nasycenie średnio wysokie. Wydaje się prawidłowe. [4.5]
                              Opakowanie: Graficznie jak reszta nowych Pint. Estetycznie, choć minimalistycznie. No ale to jakaś taka ostatnio moda pośród niektórych rzemieślniczych browarów. Tutaj konwencja fioletowa. Kapsel firmowy. Natomiast absolutne mistrzostwo jeśli chodzi o opis i parametry. Uśredniając: [4]
                              Uwagi: W nowej odsłonie wyższy alkohol (4,5%) przy tym samym ekstrakcie (11,5)
                              Nie trzeba się specjalnie jakoś doszukiwać dziury w tym piwie by stwierdzić, że jest mocno przeciętne jak na ciemniaka. Jak dla mnie przechmielone, natomiast balans słodów za mocno przesunięty w stronę palonych Carafa.

                              Moja ocena: [3.45]
                              Last edited by wpadzio; 05-08-2012, 16:20.
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #45
                                Dziś piłem po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że bardzo mi smakowało. Bardzo przypomina mi stouta. Jest i kawowość i lekka kwaskowość. Pełne w smaku, piana zostaje do samego końca w postaci centymetrowego kożucha.
                                Absolutnie do powtórki
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎