Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Czarna Dziura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • qlpin
    Senior
    • 09-2011
    • 105

    #46
    a to nie był Dobry wieczór aka Wesołych świąt?
    Last edited by qlpin; 01-10-2012, 20:30.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Dobry wieczór piłem jako następne i to był prawdziwy stout
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment


      • #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny z lekkim rubinem [4.5]
        Piana: Świetna , beżowa , nieźle się trzyma . [4.5]
        Zapach: Palony , kawowo - czekoladowy . Nieco za słaby [4]
        Smak: Zaskakująco dużo goryczy chmielowej jak na ciemne piwo . I za to właśnie je lubię . Mój nr 1 gatunku . [4.5]
        Wysycenie: Właściwe [4]
        Opakowanie: Typowo minmalistyczne jak inne Pinty , ale trzymające się konsekwentnie linii [4]
        Uwagi: Moje ulubione ciemne piwo . Za goryczkę chmielową przebijającą przez nuty palone .

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • kamcio1990
          Senior
          • 11-2010
          • 300

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piwo jest czarnej barwy, jedynie pod światło pojawiają się rubinowe przebłyski. Na ten ekstrakt jest OK. [4.5]
          Piana: Nalewa się je z wysoką pianą, która jest od drobno do średnio pęcherzykowa. Beżowa piana bardzo powoli opada i ostatecznie utrzymuje się na grubości około jednego centymetra. Oblepia szkło. [5]
          Zapach: Intensywny, z dominującym zapachem gorzkiej czekolady oraz z aromatem chmielowym. Przyjemny zapach. [4.5]
          Smak: Słody palone początkowo mieszają się z gorzką czekoladą. Po krótkim czasie pojawia się kawa a następnie wyraźna goryczka chmielowa. Smak wydaje mi się być momentami podobny do niedojrzałego orzecha włoskiego. Wyczuwalna jest lekka słodycz, lecz palone słody skutecznie ją kontrują. Na języku osadza się goryczka chmielowa wraz z palonymi słodami. Mimo wszystko wydaje mi się że piwu brakuje nieco pełni, momentami sprawia wrażenie że za bardzo męczy język. [4]
          Wysycenie: Nasycenie średnio intensywne. Mogło by być ciut mniejsze. [4]
          Opakowanie: Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić Pinta oferuje nam bezzwrotną butelkę, oraz dedykowany kapsel. Etykieta jest utrzymana w odcieniach koloru fioletowego. W tle mamy podobiznę czarnej dziury (tej w kosmosie). Oczywiście mamy podany pełen skład piwa, co jest niekwestionowanym plusem. Piwo jest pasteryzowane i niefiltrowane. Całość przeciętna. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • mariola_fruwa
            Junior
            • 05-2012
            • 11

            #50
            Kolor: Czarny, pod światło wiśniowo rubinowe przebłyski
            Piana: Beżowa. Przy nalewaniu wysoka, opada powoli do kołderki oblepjając szkło.
            Zapach. Nuty palone, orzechowe, czekoladowe.
            Smak: Słody palone, wytrawne, gorzka czekolada i orzechy. Gorycz szybko nachodzi i utrzymuje sie dłuższy czas. Myślę że może być to sprawka zarówno słodów palonych jak i chmielu. Goryczka wyraźna, ale nie uciążliwa.
            Wysycenie: Poprawne, nie męczy.
            Opakowanie: Zza lady mocno czytelne. Rzuca się w oczy. Na odwrocie same konkrety, wielki plus.

            Comment

            • wit
              Senior
              • 12-2012
              • 144

              #51
              Kolor: heban, mętne
              Piana: trwała, duże bąble
              Zapach: delikatny, morelowy,
              Smak: ciemne piwo, które jest wytrawne - rewelacja, lekki, ale wyraźny, z dominantą goryczy, aftertaste jeszcze bardziej gorzki niż początek i trwa bardzo długo, akcenty cierpkie i herbaciane (mam na myśli mocną herbatę English Breakfast).
              Wysycenie: silne, ale tu mi pasowało.
              Opakowanie: nazwa głupia, to znaczy w stylu "Jaja jak berety", ale zdecydowanie wbrew tendencjom - projektant się postarał.

              Ogólnie: Jedno z ciekawszych piw, jakie piłem. Trudno dostępne i drogie (u mnie 6.80 PLN). Po jednym kuflu czułem wyraźny przesyt.

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny, heban. Pod światło wiśniowy, lekko zamglony. [5]
                Piana: Beżowa, po nalaniu bardzo obfita, puszysta, pęcherzyki średniej wielkości. Wolno opada, tworząc na szkle trwałą koronkę. [5]
                Zapach: Niezbyt intensywny, ale wyraźny. W pierwszej chwili czuć palony słód, kawę zbożową, gorzką czekoladę. Z tyłu zapowiadane orzechy [4.5]
                Smak: Delikatny. Na początku pojawia się lekka palona słodycz, potem dochodzi do głosu goryczka o wyraźnie gorzkim kawowo - czekoladowym charakterze. W tle orzechy włoskie i dym. Koniec zdecydowanie wytrawny. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Podoba mi się. Etykietka wyważona, stonowana, ładne barwy: fiolet z wrzosowym, na niej wyczerpujące dane, bez zbędnej fanfaronady i taniej reklamy. O klasę lepsza od poprzedniej. Kapsel firmowy. Jedyny minus za butelkę bezzwrotną, ale Pinta tak ma... [4.5]
                Uwagi: Wyśmienite piwo. Lekkie a jednocześnie pełne i treściwe, aksamitne a jednocześnie wyraziste i złożone. Świetnie zharmonizowane smaki i aromaty. I jeszcze jedno - mimo swej wytrawności nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku. Mógłbym pić wiadrami. Pinta trafiła niemal idealnie w mój smak. Brawo!

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • wit
                  Senior
                  • 12-2012
                  • 144

                  #53
                  A pani w sklepie, w którym kupuję piwo, sama ostatnio Czarną Dziurę degustowała. I stwierdziła, że nie dała rady wypić całej butelki, bo za gorzkie. Well...

                  Comment

                  • x57
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 247

                    #54
                    Kolor ciemnobrązowy.
                    Piana średnio-wysoka, niezbyt trwała.
                    Aromat niezbyt intensywny, lekkie palone słody, czekolada, orzechy, lekka słodowość i chmiel.
                    Smak najpierw gorzka czekolada, słodowość, lekka chmielowość, goryczka średnia, wysycenie średnie, treściwość dość spora, sugerowała by wyższy ekstrakt.
                    Ok, dobrze zbalansowane.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny, prawie czarny, pod światło rubinowe refleksy [4.5]
                      Piana: wysoka, średniotrwała, zostawia niewielkie ślady na szkle [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny, palony słód, kawa i w tle orzechy [4]
                      Smak: spora paloność, wytrawny, kawowy, wyczuwalny posmak gorzkiej czekolady. Średniointensywna, dość przyjemna goryczka, trochę za mało treściwe. [4]
                      Wysycenie: średnie, odpowiednie [5]
                      Opakowanie: etykieta przeciętna, kapsel firmowy, pcena taka sama jak przy innych piwach Pinty [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.05]
                      Last edited by yaro74; 03-03-2013, 17:50.

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #56
                        W moim egzemplarzu dominowała niezbyt przyjemna popiołowa gorycz. Dość puste w smaku, nie przypomina mojego ulubionego dolnego ciemniaka.

                        Comment

                        • minib00m
                          Member
                          • 11-2012
                          • 60

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, pod ostre światło rubinowe prześwity. [5]
                          Piana: Z początku bardzo obfita, pokaźna, drobna. Po mniej więcej godzinie nadal utrzymuje się pokaźna obręcz. [4.5]
                          Zapach: Mało intensywny. Lekko czekoladowy, nic poza tym. A i to trzeba równo nosa wsadzić [2.5]
                          Smak: Pycha, orzechowy, czekoladowy. Wyraźna goryczka, lekko ściągająca, która to kontruje. Piwo leciutko kwaskowate. [5]
                          Wysycenie: Bardzo poprawne, do końca ok. godzinnej degustacji utrzymuje się. [5]
                          Opakowanie: Pierwsza etykieta, która mi się najmniej podoba... :-) ( szata graficzna ), reszta bez zarzutu. [4.5]
                          Uwagi: Bardzo polecam

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #58
                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Pod światło minimalny rubinowy refleks.
                            Piana: Jasnobeżowa, gęsta, dosyć trwała, cienka warstewka trzyma się cały czas.
                            Zapach: Mało intensywny. Głównie słodowy, minimalnie palony.
                            Smak: Średnio treściwe. Słodowy z mocną suszoną śliwką, lekkim karmelem i orzechami. Dalej przyzwoita paloność. Goryczka niska.
                            Wysycenie: Wysokie.
                            Ogółem: Dobre, zbalansowane, jednak nie ma się nad czym zachwycać. Choć to nie wina piwa, raczej po prostu taki gatunek.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, ciemny jak w..., niemal zupełnie nieprzezroczysty nawet pod światło [5]
                              Piana: Obfita srednio, ale przyjemnie pusiata i fajnie przyciemniony kolor [4.5]
                              Zapach: Mógłby być nieco bardziej intensywny. Palona słodowość, wyraźne nuty kawowe, troszkę orzecha [4]
                              Smak: Bardzo smaczne. W pierwszej fazie przyjemna palona słodowość, po chwili atakuje bardzo ciekawa i głęboka kawowo-chmielowa goryczka dłuuuugo utrzymująca się na języku. Do tego gorzkie nuty orzechowe. Piwo zaskakujaco wytrawne, treściwe. [4.5]
                              Wysycenie: Nie za duże, co w tym przypadku moim zdaniem jest wskazane [4.5]
                              Opakowanie: Klasyczne opakowanie pintowe [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.325]

                              Comment

                              • Derbeth
                                Senior
                                • 04-2013
                                • 337

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarny, pod światło pokazują się czerwone refleksy [5]
                                Piana: ładnie oblepia szkło, chociaż nie jest bardzo trwała [4.5]
                                Zapach: palone słody i chmiel [4.5]
                                Smak: wyraźna goryczka zostająca na języku, wyraźna paloność, piwo nie jest za ciężkie i smakuje orzeźwiająco, na finiszu lekko słodkie, co korzystnie łagodzi charakter; mało kawowe, bardziej chmielowe; piwo ma konkretny smak, a jednocześnie dobrze się pije [5]
                                Wysycenie: w porządku [5]
                                Opakowanie: komplet informacji o składzie, etykieta ok [5]
                                Uwagi: zdecydowany pewniak wśród polskich ciemnych piw, chociaż nie zaliczam go do ulubionych

                                Moja ocena: [4.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎