Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

    Piwo w stylu American IPA, 15,1wag. 6,1%alk. Warzone ze słodów: pale ale, melanoidowy, Carahell, Carapils. Chmielone chmielami: Citra, Simcoe, Cascade, Amarillo.

    piana: drobna, obfita, w kolorze ecru, zostawia obrączki na szkle, pozostaje do końca,
    kolor: herbaciano-miedziany, klarowne,
    zapach: przyjemny cytrusowy, chmielowy,
    smak: porządna goryczka, lekko karmelowe, jeżeli są jakieś owocowe posmaki to są skutecznie przykryte goryczką,
    wysycenie: OK.


    Najczęściej spożywane piwo podczas FDP. Jeszcze bym popracował nad tym piwem, przydało by się trochę więcej treściwości, pod tą goryczką trochę czegoś brakuje.

    Jak na razie dla mnie debiut roku.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • bobza
    Senior
    • 01-2009
    • 222

    #2
    Właściwie jacer napisał wszystko w temacie wersja butelkowa prezentuje się tak:
    Attached Files
    http://www.alebrowar.pl/

    http://www.facebook.com/AleBrowar

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ładny ciemno miedziany, klarowne. [5]
      Piana: Jasno beżowa, trudna do uzyskania przy nalewaniu. Dość rzadka, utrzymująca się stosunkowo krótko. Do końca pozostaje w postaci bardzo cienkiego dywanika. Ładnie oblepia ścianki szkła. Podsumowując taka jak powinna być w ale`u. [4.5]
      Zapach: Intensywny bardzo przyjemny. Na pierwszym planie słodkie owoce, głównie mango. Chmiel wyczuwalny choć przykryty nieco pod wspomnianymi wyżej aromatami. [4.5]
      Smak: Początkowo słód i suszone owoce takie jak morele, jasne śliwki, mango. Po chwili do głosu dochodzi chmiel i lekko żywiczne posmaki. Po dość długim czasie po przełknięciu pojawia się bardzo silna goryczka chmielowa o bardzo przyjemnym zaokrąglonym charakterze. Alkohol nie wyczuwalny, choć delikatnie rozgrzewający. Piwo dość pełne w smaku. [4.5]
      Wysycenie: Wysycenie jak dla mnie trochę za niskie. [3]
      Opakowanie: Mnie bardzo przypadło do gustu. Oldschoolowe z wszystkimi potrzebnymi informacjami na etykiecie. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.475]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Szacunek za to piwo. Naprawdę smaczne. Na Festiwalu to mój no.1.

        Trochę zaskoczyła mnie zawartość alkoholu w tym piwie. Dopiero wczoraj przeczytałem na etykiecie, że ma tak dużo. Tak czy inaczej świetne piwo, mimo upału.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          6,1% alkoholu z 15,1% ekstraktu to dużo? Ciechan jest w stanie wycisnąć 6,2% alk. z 12,1% eks., Kormoranowi udało się 7% alk. z 12,5% eks. Tak więc biorąc pod uwagę polski standard to jest to piwo nisko odfermentowane.
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • wilko
            Senior
            • 07-2008
            • 226

            #6
            Przecież JAckson pisze że zaskoczony jest tym jak mało alko
            Last edited by wilko; 10-05-2011, 19:39.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zgodnie z opisem na etykiecie, czyli czerwono-miedziany. [5]
              Piana: Lekko beżowa, drobna, ale niezbyt bujna. Opada do ochronnej warstwy, później pierścienia. Trochę oblepia szkło. [4]
              Zapach: Bardzo intensywny, już przy nalewaniu czuć jego aromat. Lekko karmelowy, owocowy, cytrusowy i nieco żywiczny. Czuć amerykańskie chmiele z nutą mango, przez to bardzo przypomina mi niedawno pite piwa z Anchor. [5]
              Smak: Początek słodowy, lekko karmelowy. Szybko zostaje zdominowany przez silną, przyjemną, nieco cytrusową gorycz. W tle lekka owocowość, ale gorycz dominuje nad wszystkim. W finiszu już tylko "Atak Chmielu"... [5]
              Wysycenie: Średniowysokie, później mniejsze, ale nie brakuje do końca. [4.5]
              Opakowanie: Samoprzylepna etykieta z panienką strzelającą z procy w chmielową tarczę. Dopasowane do trafnej nazwy piwa. Parametry podane i bardzo szczegółowy skład. Kapsel złoty. [4.5]
              Uwagi: WIELKIE BRAWA dla PINTY!!!

              Moja ocena: [4.85]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • opeciarz
                Junior
                • 03-2011
                • 8

                #8
                Mój ulubiony browar wypuszcza nowe goryczkowe piwo i jeszcze takie oceny użytkowników, Nie smakowałem...już mi ślinka cieknie!!!! Nie mogę sie doczekać )

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wilko Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przecież JAckson pisze że zaskoczony jest tym jak mało alko
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dopiero wczoraj przeczytałem na etykiecie, że ma tak dużo
                  Mało, czyli dużo??
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny, ognisto - miedziany. [5]
                    Piana: Słabiutko. Udało mi się na siłę stworzyć 0,5cm dywanik w kolorze jasno beżowym, który szybko zredukował się do obrączki. [2.5]
                    Zapach: Intensywnie karmelowo - owocowo - cytrusowy. Oho, amerykański chmiel atakuje [5]
                    Smak: Treściwe, ale nie ciężkie. Na początku delikatna karmelowa słodycz, ciut przypominająca cukierki Werther's Original (nie wiem, czy to diacetyl, czy zasługa słodów karmelowych - w każdym razie mi odpowiada). Potem bardzo wyraźne posmaki owoców egzotycznych - mango, papaja, marakuja, cytrynka, ciut ananasa - ot taka multiwitaminka Smak ewidentnie owocowo-egzotyczny dominuje, długo pozostaje w ustach, po chwili dołącza do niego lekko żywiczna goryczka - silna, ale nie potężna, spodziewałem się o wiele większej. Harmonijne, "okrągłe" w smaku. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie, ale nie przeszkadza to niczemu, dobrze się pije [4]
                    Opakowanie: Rewelacyjne! Co tam goły kapsel, co tam cienkościenna, bezzwrotna butelka a'la NRW, nawet nie ten ogrom (ale nie nadmiar!) informacji jest najważniejszy - kobitka na etykiecie jest tak zachęcająca, że aż ślinka cieknie Rewelacja, aż żal wyrzucać taką butelkę. [5]
                    Uwagi: Pierwsze AIPA w moim kuflu, porównując do opisu stylu według BJCP - dość ostrożna (bo nachmielona raczej w dolnych granicach widełek) ale bardzo ciekawa (silnie karmelowo owocowa, dość ciemna) interpretacja. Pyszne piwo - miałem kupić tylko jedno dla degustacji, ale chyba dokupię jeszcze kilka

                    Moja ocena: [4.5]
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • wilko
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 226

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mało, czyli dużo??
                      Sorki, coś mi się pokiełbasiło. Twoja racja

                      Comment

                      • Carnifex
                        Member
                        • 10-2010
                        • 75

                        #12
                        Pinta była moim priorytetem na FDP, skierowałem właśnie do nich pierwsze kroki. No i zacząłem od NACh.
                        Piwo świetne! Kolor intensywny, miedziowo - herbaciany. Nasycenie raczej niskie, powinno być większe, choć tragedii nie ma. Piana przyzwoita, utrzymująca się. A smak to już eksplozja doznań! Czego w nim nie ma? Zaczyna się karmelem, delikatnie słodkim. Jest rozbudowana gama owoców: susz, cytrusy. Ale nie jest to kompot owocowy jak w belgijskich piwach (których notabene nie lubię). Jest pozostająca po przełknięciu goryczka (całkiem mocna i wyraźna - dobra, spodziewałem się mniejszej). Pojawia się faktycznie też nutka żywiczności.
                        Aromatyczne, złożone, a nie przeładowane / przekombinowane smakowo piwo. Zdecydowanie warte było wypicia, dla mnie hit FDP - tym bardziej z uwagi na codzienną niedostępność.
                        Ocena? Najwyższa

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnomiedziany [5]
                          Piana: gęsta, beżowa czapa, po kilku minutach (jak na ale to chyba dobry wynik) zredukowała się do cienkiej warstwy; pierwsze łyki pozostawiają okrąg na szkle [4]
                          Zapach: piękny intensywny bukiet ziołowo-chmielowo-żywiczny [5]
                          Smak: niezwykle rozbudowana kompozycja, aż ciężko mi ją opisać: na pierwszym planie długo zalegająca goryczka przeplatająca się ze smakiem ziołowo-chmielowym; w tle ciemnosłodowe nuty - jakby podpalane [5]
                          Wysycenie: może na ale za dużo ale jak dla mnie sam raz [5]
                          Opakowanie: fajny i unikatowy pomysł graficzny + wszelkie potrzebne informacje [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.9]
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Doodeck
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1612

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carnifex Wyświetlenie odpowiedzi
                            miedziowo - herbaciany
                            Jako strażnik FCJP i od czasu ostatniego FDP we Wrocławiu namiętny spijacz Ataku Chmielu (gospodarze stoiska na pewno potwierdzą), muszę zwrócić Ci uwagę: myślę, że chodziło Ci o kolor miedzianoherbaciany (no chyba, że piwo rozwarstwiło Ci się na część "miedzianą" ("miedziową") ? i "herbacianą"...)
                            Dalekosiężny
                            Obserwator
                            Obiektów
                            Dynamicznie
                            Epatujących
                            Ciekawymi
                            Koncepcjami

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jako strażnik FCJP i od czasu ostatniego FDP we Wrocławiu namiętny spijacz Ataku Chmielu (gospodarze stoiska na pewno potwierdzą), muszę zwrócić Ci uwagę: myślę, że chodziło Ci o kolor miedzianoherbaciany (no chyba, że piwo rozwarstwiło Ci się na część "miedzianą" ("miedziową") ? i "herbacianą"...)
                              No tu się nie zgodzę powinno być chyba miedziano-herbaciany, razem piszemy ciemnoherbaciany, jasnoniebieski. Jeśli są dwa kolory to powinien być myślnik. Ewentualnie zbitka miedziano-herbaciany jest błędna i powinno być miedziany, herbaciany.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎