Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olko
    Member
    • 09-2013
    • 40

    Warka do 23.03.14 bardzo dobra. Kontra słodowa nie przyćmiewa goryczki

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      Także piłem 23 MAR 2014 i widzę sporą zmianę w smaku... jest bardzo wytrawne...

      Kiedy piłem 18 STY 2014 to była dość słodka... aż za słodka...
      Bieżąca warka jest skrajnie dla odmiany prawie nie słodka...

      Może następna będzie słodka w średnim stopniu...
      ... oby nie wyżej...

      W każdym razie piwo w tym wydanie też smakowało...

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        Warka do 23 marca w przeciwieństwie do poprzedniej da się pić, ale do zachwytów dalej sporo brakuje.

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          Kolor miedziany.
          Piana niska, dość trwała.
          Aromat średnio-intensywny, cytrusy, lekka żywica, sporo słodowości, lekki karmel.
          Smak cytrusy, lekka żywica, słodowość, karmel, goryczka średnia, trochę pozostająca, niezbyt przyjemna, z trawiastym posmakiem, wysycenie średnie.

          Mój pierwszy Atak chyba od roku, jest całkiem ok, słodowość spora ale dość pijalne, goryczka trochę niezbyt czysta.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciano-rubinowy. Klarowne, no może odrobinę opalizuje. [4.5]
            Piana: Gęste, ładnie brudząca szkło, średnio trwała, ale do końca zadowalająca. [4.5]
            Zapach: Po otwarciu średnio intensywny żywiczny chmiel ze słodowymi wstawkami. Baardzo ładny, baaardzo piwny. z czasem niestety traci na intensywności, aż zanika... [4]
            Smak: Przez chwilę czuć słodową pełnię z nutką estrową lecz szybko aktywuje się intensywna, rozbudowana i bardzo długa goryczka, która bardzo ciekawie pokazuje "zielony" charakter po paru sekundach od przełknięcia. Generalnie najdłuższy finisz, jaki kojarzę (przynajmniej z polskich piw). Nie wiem czy tych IBU nie jest więcej niż deklarowane 58. Pysznie jest! [5]
            Wysycenie: Średnio niskie. Perfect! [5]
            Opakowanie: Ta linia etykiet Pinty bardzo mi się podoba. Super-kompletne informacja. [5]
            Uwagi: 23 MAR 2014. O cholera, niezła ocena wyjdzie!

            Moja ocena: [4.575]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • msto
              Junior
              • 10-2013
              • 5

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztyn, klarowne [4.5]
              Piana: drobno pęcherzykowa, ładnie oblepia szło, trwała [4.5]
              Zapach: chmiel, bliżej niezidentyfikowane cytrusy, lekki DMS [3]
              Smak: goryczka umiarkowana, średnio zalegająca, chmiel, lekki DMS [4]
              Wysycenie: średnie [4]
              Opakowanie: ładna ciemno zielona i prosta etykieta, szczegółowe informacje o składnikach. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • hopfenkopf
                Junior
                • 11-2013
                • 15

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnoburszytnowy, znany z wielu angielskich przedstawicieli stylu. Dla mnie idealny. Klarowny. [5]
                Piana: Dosyć zwarta, drobna. Trzyma się stosunkowo długo, do samego dna pintowej szklanki pozostawiając cienki korzuch. Bardzo dobrze zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Karmel przełamany szyszkową żywicą. Idealny. [5]
                Smak: Mimo intensywnie karmelowego smaku i zapachu piwo nie jest słodkie ani mdłe. Jest to zasługą intensywnej, goryczki, która świetnie równoważy słodowość. Jedyny mankament to to, że zbyt długo zalega na języku. Delikatnie wyczuwalna alkoholowość i miły chlebowy posmak. Taki "ciechanowski" :-) [5]
                Wysycenie: Znacznie wyższe niż w angielskich odpowiednikach, dla mnie jest ok. [5]
                Opakowanie: Klasyczna wzorowa Pinta w mojej ulubionej, zielonej szacie. Jak zwykle szczegóły składu podane na etykiecie, co zawsze cieszy. Zawsze gdy wchodzę pobliskiego sklepu mój wzrok bezwiednie szuka tej właśnie butelki. [5]
                Uwagi: Piwo które nie tak dawno wskrzesiło moje zainteresowanie piwem w ogóle. Mimo, że próbowałem już w międzyczasie wielu amerykańskich przedstawicieli gatunku, ze względu na smak, dostępność i cenę pozostaje moim ulubionym 'bitterem'.

                Moja ocena: [4.95]

                Comment

                • corsano
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 182

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rubinowy, lekko opalizujący [5]
                  Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, bardzo trwała, oblepiająca ścianki [5]
                  Zapach: Średniointensywny, sosnowy, żywiczny, lekko cytrucowy [4]
                  Smak: Całkiem mocno słodowe, lekki karmel, goryczka średnia jak na AIPA, pozostawiająca niezbyt przyjemny posmak łodygowy [4]
                  Wysycenie: Dobre ale mogłoby być wyższe [4]
                  Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Smutna i bez wyrazu, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [3.5]
                  Uwagi: Kiedyś robiło piorunujące wrażenie, dziś na tle rozwijającego się rynku już tylko dobre, pite w temperaturze 15°C, warka do 23.03.2014

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Warka z datą 22 kwietnia 2014 dobra, ale nie rewelacyjna. Duża dawka chmielu, który jest zdecydowanie grejpfrutowy i podszyty ziołowo-trawiastą nutą. Goryczka wytrawna, długo utrzymująca się na języku, pod koniec nieco ściągająca ale przyjemna. Troszkę słabiej jeżeli chodzi o warstwę słodową, nieco brakuje cytrusowo-żywicznej podbudowy. Gdzieś w tle majaczy karmel, ale słodowych akcentów jakby nieco za mało. Jak na IPA to ocena co najwyżej 4 a nawet 4-

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      Jak dla mnie Atak wrócił do formy. Nie dominuje już słód przełamany tępą goryczką. Pojawił się balans pomiędzy słodowo-melanoidynowo-karmelową-kwiatowo-owocową podstawą a delikatnym aromatem chmielu. Dodatkowo mocna goryczka pojawiająca się chwile po przełknięciu idealnie komponuje się z całością. Fajny bitter
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...Fajny bitter
                        Tylko bitter
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tylko bitter
                          A że bitter to źle? W sumie dałem uśmieszek na końcu, ale zawsze to piwo podchodziło mi pod bittera, może nie klasycznego, jednak najbliżej było mu własnie (według mnie) do tego stylu.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            Data 22 KWI. 2014

                            Średnio słodkie, mniej gazu, niewiele orzeźwia, piana nie rewelacyjna.
                            Goryczka średnia, gorzkość grapefruitowa i żywiczna utrzymuje jeszcze niezłą ocenę tego piwka.

                            Brak mi trochę lotnych, ożywczych aromatów dla stylu A-IPA...

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              Piłem dziś Atak Chmielu z beczki ....
                              Piana średnia , ale dająca się wzbudzić zamieszaniem.
                              Kolor ciemno brązowy , w lokalu było dość ciemno ...więc ciężko stwierdzić .
                              W zapachu intensywne nuty kwiatowo owocowe z lekkimi cytrusami , dla mnie rewelacja.
                              W smaku intensywna , zalegająca goryczka ... w tym posmaki kwiatowo miodowe .
                              Wysycenie w sam raz
                              Pite w Tyskim Gambrinusie za 11 zł .
                              Bardzo fajne piwo w stylu AIPA , tak na równi z rowing jackiem

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Piana: 1 centymetr, ale bardzo gęsta, małe pęcherzyki. Została do samego końca.

                                Kolor: ciemne złoto, lekki bursztyn? ciemno było w knajpie

                                Aromat: Przewaga cytrusów, troszkę żywicy i iglaków

                                SMAK: dość pełne, intensywna lekko zalegająca goryczka. Cytrusy:grejpfrut, lekki ananas, lekki karmel.

                                Kupiona wersja lana
                                Rzeszów 10zł /0,5l
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎