Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przepiękny brązowo miedziany, pod światło przechodzący w śliczny połyskujący bursztyn. Poezja. [5]
    Piana: Wysoka i trwała. Trzyma sie długo po nalaniu, mocno brudzi szkło i smakuje wybornie! [5]
    Zapach: Powala na kolana. Intensywny - zaraz po otwarciu butelki rozlewa się na całe pomieszczenie. Chmiel plus bardzo przyjemna owocowo-kwiatowa słodycz - przypomina mi niektóre belgijskie dubbele. Sama przyjemność - nie sądziłem, że polskie piwo może tak pachnieć [5]
    Smak: Z początku przyjemna lekko owocowa słodycz, po której następuje potężna chmielowa goryczka. Faktycznie - tak jak zapowiada etykieta - czuć wyraźne posmaki leśno-żywiczne. Chmiel atakuje jak nigdy przedtem w żadnym polskim piwie! Po prostu czapki z głów [5]
    Wysycenie: Całkiem wysokie, ale idealnie pasuje - trzyma pianę i smak, wszystko gra. [5]
    Opakowanie: Pomysł na etykiety Pinty bardzo mi się podoba. Wszystkie dane szczegółowo zawarte. Minus za goły kapsel. [4.5]
    Uwagi: Niesłychane! Jak się chce to i w Polsce da się uważyć światową czołówkę Nie spodziewałem się aż tak rewelacyjnego piwa. Zdecydowanie piwo roku 2011 i nie sądzę żeby jakaś pozycja zagroziła Atakowi Chmielu w tym plebiscycie.

    Moja ocena: [4.975]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #47
      Piwo w istocie świetne! Aż Wredny w ciągu minuty dwie oceny walnął. Więc ja już tylko się podpiszę pod powyższym, nawet z uwzględnieniem zupełnie nieistotnego dla mnie gołego kapsla.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Powaaaalaaaa... Piękny, rubinowo-bursztynowy. [5]
        Piana: Kremowa, wysoka, wytrzymała, kożuszek utrzymuje się do końca. [4.5]
        Zapach: Intrygujący, owocowo-słodowy. [4]
        Smak: Goryczka, wytrawność, owocowość. Jakieś nuty apteczne? Dla mnie takie sobie, ale plus za niebanalność i stylowość . [3.5]
        Wysycenie: Aksamitne, stonowane. [4]
        Opakowanie: Lolitka w amerykańskich majtach z procą. Czyżby to wnuczka Captain'a America? Goły kapsel. [4.5]
        Uwagi: Raczej nie moja bajka smakowa (może dorosnę...?), ale fajnie, że ktoś takie piwo uwarzył.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • funky83
          Senior
          • 07-2009
          • 136

          #49
          Uuu, w dużym skrócie zarąbiste Wyborne, pyszne, wyśmienite. Piwo roku. Bez wdawania się w szczegóły

          Moja ocena: [5]

          Drobna wada to cena - jedyne 7 zł w rodzince bis ale od czasu do czasu można sobie pozwolić...

          Comment

          • yavo
            Młóto w butach
            • 03-2009
            • 909

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
            Uuu, w dużym skrócie zarąbiste Wyborne, pyszne, wyśmienite. Piwo roku. Bez wdawania się w szczegóły

            Moja ocena: [5]

            Drobna wada to cena - jedyne 7 zł w rodzince bis ale od czasu do czasu można sobie pozwolić...
            Jestem skromnym chłopiną, ale tak dobrego piwa w życiu nie piłem. To samo mówi Moja Ulubiona Żona. I warte jest tego siódemaka u pana Arka w Rodzince Bis. Kłaniam się nisko.

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: herbaciano-miedziany (choć muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś ciemniejszego) [4.5]
              Piana: najsłabszy element tego piwa - nietrwała, raczej drobna [3]
              Zapach: piękny, owocowy, z wyczuwalną w tle goryczką [5]
              Smak: pełny, intensywny, szlachetny - intensywna goryczka przeplata się z owocową nutą [5]
              Wysycenie: lepsze niż w pozostałych PINTach (może dlatego, że wypiłem szybciej) [4]
              Opakowanie: rozśmieszyła mnie dziewczyna z procą, tonacja komiksowa, kapsel pusty, butelka NRW [4]
              Uwagi: szkoda, że to piwo w sklepie jest w tak bandyckiej cenie (7 zł w Rodzince, 7,50 w Joli) - gdyby nie to, sięgałbym częściej, bo bardzo mi posmakowało - z niecierpliwością czekam na próbę z beczki, może kiedyś w Warszawie...

              Moja ocena: [4.675]
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Przepiękna ciemna miedź. Właśnie czegoś takiego się spodziewałem. [5]
                Piana: Wysoka, drobnoziarnista, gęsta, o beżowawym zabarwieniu. Opada do szczelnej warstwy i bardzo obficie osadza się na ściankach. [5]
                Zapach: Chmielową potęgę czuć było już z otwartej butelki, a po nalaniu do szklanki jest to po prostu poezja. Mnóstwo cytrusów, mnóstwo świerkowych igieł, a w tle wyraźne efekty pracy górnofermentacyjnych drożdży oraz odrobina karmelu. [5]
                Smak: Poezji ciąg dalszy. Ciężko zdecydować, o jakiej nucie smakowej napisać najpierw, bo wszystkie uderzają jednocześnie. Są rozgniecione świerkowe igły, trochę cytrusów, spora treściwość, potężna goryczka, trochę górnofermentacyjnych owoców, leciutkie nuty orzechowo-karmelowe. Wszystko to tworzy doskonałą kombinację. [5]
                Wysycenie: Niezbyt mocne, idealne. [5]
                Opakowanie: Jestem bardzo zadowolony, że oprócz dbałości o piwo, panowie z PINTY przywiązują też wagę do szaty graficznej swoich produktów. Pintowa panna jest tu zadziorną łobuzicą, amerykańskie barwy stroju pasują do charakteru piwa. Byłoby 5, gdyby butelkę wieńczył jeszcze dedykowany kapsel. [4.5]
                Uwagi: Będzie to jedno z najlepiej przeze mnie ocenionych piw na Browar.bizie i jest to całkowicie zasłużone. Atak Chmielu jest doskonały i cieszę się, ze w Polsce można stworzyć coś takiego. Amen.

                Moja ocena: [4.975]

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, klarowny. [5]
                  Piana: Dość obfita, gęsta, o niezłej trwałości, opadając oblepia szkło. [4]
                  Zapach: Bardzo intensywny, chmielowo-owocowy. Są nuty żywiczne, trawiaste, cytrusy i leciutki karmel. [5]
                  Smak: Atak chmielu faktycznie jest, ba, może to i blitzkrieg goryczka intensywna i długa, ziołowo żywiczna. Do tego owoce (głównie cytrusy) i znowu delikatny karmel. Pycha. [5]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie, pasujące do piwa. [5]
                  Opakowanie: Do ideału brakuje dedykowanego kapsla, poza tym jest świetnie: wszystkie informacje są zawarte na ciekawej i przykuwającej wzrok etykiecie. [4.5]
                  Uwagi: Kupione za 7zł w "Rodzince Bis".

                  Nareszcie znalazłem czas, żeby trochę pojeździć po stołecznych sklepach, to był główny cel mojego polowania i było warto. Piwo jest po prostu świetne, żałuję, że kupiłem tylko jedną butelkę.

                  Moja ocena: [4.875]
                  Last edited by Tapir; 11-08-2011, 20:24.
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    #54
                    Pierwsze, co zachwyca to genialna piana, która się utrzymuje już od jakiejś godziny niecałej!
                    Po drugie - tak pije to piwo tyle czasu ponieważ jest bardzo goryczkowe (przypomina mi Zawiercie Bursztynowe pod tym względem). Nie przepadam za taką mocną goryczką.
                    Poza tym piękna ,niemal koźlakowa barwa, rubinowo-brązowa. Szkoda ,że nie ma dedykowanego kapsla ,za to etykieta jest z "jajem".

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękny, jest herbata, jest miedź [5]
                      Piana: Ładny kożuch, drobne pęcherzyki niestety nietrwała. Zaostają jednak ślady na szkle. Mogło być lepiej... [4]
                      Zapach: Rewelacja, wyraźnie cytrusowy, chmielowy, ziołowy bardzo świeży i co najważniejsze bardzo intensywny. [5]
                      Smak: Rewelacji, tak złożony, że ciężko mi wyłapać wszystkie niuanse. Owocowy, cytrusowy, wyraźneie czuć chmiel. Cudowna goryczka, bardzo wyraźny posmak żywiczny. Przyjemnie "ściągający". [5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, właściwe, bez zastrzeżeń. [5]
                      Opakowanie: Wrażenia identyczne jak przy 70 szylingach. [3]
                      Uwagi: Kupione na Chmielakach. To chyba jest najlepsze polskie piwo... naprawdę nie wiem czy piłem kiedyś lepsze (może kiedyś w jakimś browarze resturacyjnym). Zostało mi już tylko jedno, co ja teraz zrobię? Ratunku!

                      Moja ocena: [4.8]
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #56
                        Dodam do powyższego opisu, że ja wyczuwałem zwłaszcza posmak grapefruita

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #57
                          Przyłączam się do entuzjastycznych ocen Twilight_Alehouse i Tapira.

                          Niezmienie budujący jest fakt, ża na polskiej, jałowej, piwnej ziemii, mogą powstawać tak dobre piwa.
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #58
                            Także się przyłączam, będąc w Częstochowie, zakupiłem dwa, a potem żałowałem wyjeżdżając następnego dnia, że już nie zdążę wstąpić do sklepu.
                            Piwo o jednym z najpiękniejszych bukietów zapachowych w PL, nie mówiąc oczywiście o smaku.

                            Comment

                            • Żywiec
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 1571

                              #59
                              Dzisiaj i jutro rozlewa się trzecia warka Ataku Chmielu.

                              Comment

                              • omnia
                                Junior
                                • 09-2011
                                • 1

                                #60
                                Piwko świetne, to fakt. A dla pytających o dostępność w Warszawie - jest m. in. w Po Drugiej Stronie Lustra (Atak Chmielu, Odsiecz Wiedeńska i Czarna Dziura).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎