Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Gniewosz - Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Gniewosz - Koźlak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bez światła niemal czarny, pod światło mieni się ładną czerwienią. Gdyby był to ciemny koźlak, kolor pasowałby jak ulał. [4.5]
    Piana: Niewysoka, opada błyskawicznie do cieniutkiej, dziurawej warstwy. Nie osiada na ściankach. [2]
    Zapach: Dużo karmelu i kawy zbożowej. Zapach w zasadzie fajny, ale pasujący raczej do napoju słodowego, a na pewno nie do koźlaka, nawet takiego wykastrowanego. [2.5]
    Smak: Lekki kwasek, lekka słodycz, bardzo fajne owocowe nutki (śliwki, wiśnie), leciutka goryczka, która w finiszu łączy się z palonością. Co jednak z tego, jeśli na koźlaka to piwo jest o wiele za wodniste, brakuje mu charakteru słodowego? Jako ciemne dostałoby 4, jako koźlak o wiele mniej. [2.5]
    Wysycenie: Za wysokie. [4]
    Opakowanie: Przeklejam ocenę z krajanowego "koźlaka": Przede wszystkim mam zastrzeżenia natury formalnej. Otóż poważnym nadużyciem jest nazywanie koźlakiem piwa o ekstrakcie 14 Blg i dlatego ocena leci w dół. Poza tym takie same uwagi jak przy pozostałych Gniewoszach: Opakowanie trochę przeładowane, ale ujdzie. Kapsel jest zbyt chamską zżynką z Czarnkowa. [2.5]
    Uwagi: Dobre ciemne piwo, ale na pewno nie koźlak.

    Moja ocena: [2.625]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mocnej herbaty, jak na koźlaka dla mnie za jasny [4]
      Piana: z początku drobna, obfita, opada szybko zamieniając się w średnio-pęcherzykowy cieniutki kożuszek, kolor jasnego beżu [2.5]
      Zapach: nic nie czuję, lekko ciepława woń podoba do kompotu, grunt, że nic nie śmierdzi [2]
      Smak: wodniste, lekko cierpkawo-śliwkowo-pestkowy posmak, w tle minimalna słodycz [3]
      Wysycenie: za duże, gaz kłuje w podniebienie,w język [3.5]
      Opakowanie: mi się podoba, klasyczny bączek, dedykowany kapsel, fajna etykieta [5]
      Uwagi: Bez rewelacji, od czasu do czasu kupuję gdyż lubię te małe pojemności, a piwem gaszę pragnienie, a nie smakuję

      Moja ocena: [2.775]
      Attached Files
      Last edited by becik; 13-05-2011, 21:18.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Od której partii to piwo jest produkowane w Witnicy? Kupiłem ostatnio jedno dla żony i wydało mi się dużo mocniej karmelowe niż to które pamiętam z ubiegłego roku.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Pirat
          Junior
          • 05-2011
          • 15

          #5
          Witnica (BOSS)???

          Informacja z kontretykiety:
          Piwo koźlak ciemne tradycyjnie warzone.
          Wyważone smakowo piwo dolnej fermentacji o kolorze będącym połączeniem bursztynu i ciemnej miedzi. Tradycyjne piwo, warzone naturalnymi metodami od pokoleń. Kunszt warzenia Koźlaka narodził się kilkaset la temu i kultywowany jest tylko przez najlepsze browary. Tęgie, o smaku będącym ucztą dla podniebienia wytrawnych smakoszy.

          Uwarzono dla: Browar Gontyniec Sp. z. o. o.
          Kamionka 21, 64-800 Chodzież
          tel/ fax: 67 349-14-89

          Nie wiem, gdzie tu wzmianka o browarze Boss Witnica. Choć fakt, "UWARZONO DLA" szokuje.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi

            Nie wiem, gdzie tu wzmianka o browarze Boss Witnica. Choć fakt, "UWARZONO DLA" szokuje.
            A jest taki browar Gontyniec ? To dopiero szok
            Last edited by anteks; 26-05-2011, 18:55.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Pirat
              Junior
              • 05-2011
              • 15

              #7
              Czyli coś na zasadzie Browar Radom (lane w Kłodawie )

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pirat Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli coś na zasadzie Browar Radom (lane w Kłodawie )
                Browar Radom ma bardziej rozbudowaną sieć produkcyjną...
                Last edited by Pancernik; 27-05-2011, 10:47.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny rubin, ładny "błysk" pod światło [5]
                  Piana: trzeba sie starać aby się spieniło, jeśli sie uda - ładna, kremowa, bardzo szybko opada [3]
                  Zapach: karmelowy, trawiasty, lekko cytrusowy, z negatywnym "szmatowatym" tłem, mało intensywny [2.5]
                  Smak: słodkawy, lekki kwasek, , nieco wędzonych śliwek, goździków i rodzynek, wykończenie goryczką, wytrawne w finiszu, średnio-treściwe [3.5]
                  Wysycenie: średnio-niskie, OK, mogłoby być nieco mniejsze [4]
                  Opakowanie: lubię bączki etykieta w porządku, podany ekstrakt, na minus ściema z "browarem" Gostyniec (nawet nie wiem, czy w dobrym temacie go opisuję) i nazwaniem tego niezłego w sumie mocnego lagera koźlakiem [3.5]
                  Uwagi: Kaufland 1,99zł - za taką cenę warto.

                  Moja ocena: [3.2]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • focus25
                    Member
                    • 01-2011
                    • 39

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny mahoń, nawet nieco przy ciemny [4]
                    Piana: cienka warstwa która utworzyła się przy nalewaniu natychmiast potem znikła [3]
                    Zapach: nie zbyt intensywny, chlebowość, początkowo czułem jeszcze na dalszym planie nieco koźlakowatości [3.5]
                    Smak: niezwykle wytrawny, odrobinę ciemnego słodu, nieco ubogi [3]
                    Wysycenie: mogło by być nieco niższe [3.5]
                    Opakowanie: bączek, kapsel dedykowany, niestety etykieta jest przeładowana treścią z której nic nie wynika [3.5]
                    Uwagi: jako ciemny lager dość dobry, ale do miana koźlak mu jeszcze trochę brakuje

                    Moja ocena: [3.275]

                    Comment

                    • dabla89
                      Junior
                      • 12-2012
                      • 7

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa głęboka, klarowność a zarazem interesująca ciemność. [4]
                      Piana: Standard [3]
                      Zapach: Ładny, wyrazisty - szczególnie po ogrzaniu [4]
                      Smak: Może po prostu nie przepadam za typem "koźlak", dla mnie bardzo słabe, nie dopiłem nawet do końca. Cóż, jak widać nie dla każdego są koźlaki. [1.5]
                      Wysycenie: Standardowe [3]
                      Opakowanie: Ładna buteleczka i kapsel, etykiete mozna poprawic ale i tak wysoko [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.875]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 06-12-2012, 08:48.

                      Comment

                      • Berto
                        Junior
                        • 03-2014
                        • 29

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowne. Miedziano-bursztynowe. [4]
                        Piana: Biała, drobna. Dobrze się tworzy, ale nietrwała, pozostaje cienki pierścień. Ledwo oblepia szkło. [3.5]
                        Zapach: Słabo. Trochę chlebowy. Odrobinkę śliwek z alkoholem. [2.5]
                        Smak: Nic wyrazistego. Lekka słodyć, trochę śliwek. Pozytywny, ale nie powala. Dobrze się pije. [2.5]
                        Wysycenie: Poniżej średniej. Troszeczkę za niskie. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna buteleczka. Ładna etykieta, trochę przeładowana, byłaby lepsza, gdyby przenieść wszystkie techniczne bzdety przenieść na drugą etykietę. [4]
                        Uwagi: 15/08/14

                        Moja ocena: [2.85]

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 269

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny czerwony klarowny [4]
                          Piana: Na starcie ładna dość obfita, dość szybko się kurczy ale cienki kożuszek troszkę, trochę brudzi szkło [4]
                          Zapach: Chleb, śliwka w tle karmel [3.5]
                          Smak: Bezpłciowe trochę, wydaje się lekko wodniste w smaku da się wyczuć lekka śliwkę, czasem alkoholowe posmaki z tyłu języka. [3]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4]
                          Opakowanie: Butelka 0,33 bączek, kapsel browaru. Informację skromne alk, blg i sugerowana temperatura o składzie ogólnie. Nowa szata graficzna przynajmniej dla mnie ale kiepskawa jakiś rycerz do mnie nie przemawia. [3]
                          Uwagi: Mocno przeciętne do wypicia i zapomnienia nie ma do czego wracać

                          Moja ocena: [3.375]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Rubinowy, klarowny. [5]
                            Piana: Nie za wysoka i nietrwała. [2]
                            Zapach: Lekko karmelowy, lekko landrynkowy. [3]
                            Smak: Nie jest to najlepszy koźlak, jaki w życiu piłem, ale najgorszy też nie. Wyraźnie karmelowy, słodowy, wręcz słodki, goryczka właściwie niewyczuwalna. Przeciętnie treściwy, niestety wyczuwalny jest alkohol. [3.5]
                            Wysycenie: Wydaje mi się nieco za wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Nigdy nie byłem fanem bączków. Skład pełen, nawet przyznają się, że dodają cukier. Etykieta ponura, ciemna. [3.5]
                            Uwagi: Nie wiem, czy oceniam we właściwym wątku - jest to rzut żabkowy, bączek. Niemniej na etykiecie pojawia się Browar Gontyniec bez dodatku "uwarzono dla" czy tym podobnych chwytów. Wypite trochę beznamiętnie, ale spodziewałem się kiepskiego piwa; a było nawet smaczne.

                            Moja ocena: [3.3]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎