Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Specjal Niepasteryzowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Warka, Specjal Niepasteryzowany

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Coraz mocniej powątpiewam, czy ów piwo pochodzi z EB? Wszystkie ślady prowadzą do Warki.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      ów piwo
      Zaimki wskazujące są odmienne. Wcinam się tu, bo nagminnie popełniasz ten błąd. Mówimy "owo piwo".

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        A ja dodam zdjęcie, najwyżej je potem przeniesiecie

        Proszę zwrócić uwagę na zaskakująco świetną pianę.
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowo-złoty. Mógłby być ciemniejszy, ale taki też jest ładny [4]
          Piana: Rewelacja. Burzliwa, czapiasta i nawet dość sztywna. Poprawiłbym jej gęstość i nieco trwałość. W smaku super [4.5]
          Zapach: Wyraźny chmiel, w tle słód. Całkiem niezły i zachęcający. Małointensywny. Trochę wyczuwalny alkohol. [3.5]
          Smak: Słodowy, słodkawy początek, ze świetnym goryczkowo-chmielowym finiszem. Goryczka jest głęboka i wyraźna - na długo pozostaje w ustach, a to rzadkość w piwach bądź co bądź koncernowych. Trochę za bardzo trąca alkoholem, ale ogólnie pozytywne zaskoczenie. [4]
          Wysycenie: Średnie - w normie, trochę podszczypuje w język, ale pasuje do piwa. Osobiście to dałbym nawet nieco wyższe. [4]
          Opakowanie: Bardzo ładna odmiana wizerunkowa piwa. Standardowa czerń ustępuje tym razem miejsca ładnym beżowo-złotym odcieniom. Śliczny dedykowany kapsel. Brak podanego ekstraktu i podejrzanie długa data ważności jak na niepastera (19.07.11) [4.5]
          Uwagi: Piwo na 4. Kolejne piwo poddało się modzie niepasteryzacji, i w moim mniemaniu, póki co jest to najlepszy z ostatniopowstałych niepasteryzowanych koncernowych tworów. To piwo zdecydowanie ma w sobie coś, jest lepsze od ochlanego już tradycyjnego Specjala, a zatem zdecydowanie krok do przodu. Po sceptycznym podejściu - Bardzo miłe zaskoczenie. Zobaczymy co będzie z kolejnymi warkami.

          Moja ocena: [3.9]
          Last edited by wrednyhawran; 10-05-2011, 00:49.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Coraz mocniej powątpiewam, czy ów piwo pochodzi z EB? Wszystkie ślady prowadzą do Warki.
            Właśnie kupiłem 1 butelkę. Faktycznie, jeśli prawidłowo rozpracowaliśmy kody, to masz rację. Nie wiem jak u innych ale u mnie jest w kodzie L.
            Last edited by Pendragon; 11-05-2011, 14:08.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • pawellaskowski
              Senior
              • 07-2003
              • 180

              #7
              Jeżeli jest L to piwo na pewno jest z Warki, informacje mam od pracowników

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                No nie wiem, jak dla mnie to nie różni się niczym od wersji pasteryzowanej Specjala, czy też raczej Warki Zero chmielu, zero piany, tylko gazu dużo, jakbym nalał sobie kolorowej Nałęczowianki. Typowy polski niepijalny koncerniak. Póki na kodzie nie zobaczę, ze jest produkowane w Elblągu, to kolejnej szansy mu nie dam. Jedyny plus to kolor samego piwa, oraz etykiety i kapsla.
                Last edited by Pendragon; 11-05-2011, 19:24.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, ciemnożólty, wpadający w bursztyn [5]
                  Piana: Obfita i trwała, może nieco zbyt gruba. [4.5]
                  Zapach: Intensywna i zdecydowana nuta chmielowa [4.5]
                  Smak: Coś co lubię - zdecydowana goryczka, intensywne chmielenie, zero mdłej słodyczy. [4.5]
                  Wysycenie: Dobre, bąble nieco za grube. [4]
                  Opakowanie: Utrzymane w stylistyce, plus za dedykowany kapsel. [4.5]
                  Uwagi: Kupione w tyskim "Świecie piwa". Jeden z lepszych "niepasteryzowańców", jaki ostatnio piłem.

                  Moja ocena: [4.5]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • mapajak
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 1187

                    #10
                    Czy Specjal, Królewskie i Leżajsk niepasteryzowane to to samo piwo?

                    Comment

                    • ucho
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 500

                      #11
                      Specjal ma więcej alkoholu niż Królewskie czy Leżajsk.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                        Specjal ma więcej alkoholu niż Królewskie czy Leżajsk.
                        Słuchajcie, a co to za różnica czy na mikrofiltrację puścisz Specjala czy Królewskie? Żadna. Jedyny problem byłby gdyby w Warce nie warzono do tej pory Specjala, wtedy rzeczywiście miałoby to uzasadnienie.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piękny, złocisto-bursztynowy [5]
                          Piana: prawie nie istnieje, lepsza od coli gdyż po kilku minutach coś widać na powierzchni [1.5]
                          Zapach: niezbyt przyjemny, dziwny zapach fermentacji połączony z lekką myszowatością i leciutkim zapachem słodu [2.5]
                          Smak: jedynie co mogę napisać to gazowana woda o smaku piwa z dobrze wyczuwalna goryczką [2]
                          Wysycenie: zdecydowanie za duże, nie cierpię takich igiełek na języku i w ustach w ogóle [2]
                          Opakowanie: opakowanie mi się podoba, do tego dedykowany kapsel [5]
                          Uwagi: Najgorsze niepasteryzowane jakie piłem, nie wiem jak to możliwe, że Warka produkuje jak dla mnie dość smaczne Królewskie np i takie coś

                          Moja ocena: [2.425]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kentaki
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 452

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy Specjal, Królewskie i Leżajsk niepasteryzowane to to samo piwo?
                            Wydaje mi się, że to samo. No chyba, że są rozbieżności w zasypie kukurydzy .

                            Comment

                            • Snus
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 128

                              #15
                              Przyjemny zapach, przyjemne dla oka opakowanie. Reszta nijaka ale lepsze niż standardowy Czarnuch.
                              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎