Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rychnov, Rychnovský Kaštan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Rychnov, Rychnovský Kaštan

    Piwo gotowe do oceny
    Dziwne, ale wygląda na to, że nikt tego piwka nie opisał, widocznie tylko Zilvary chłepczą.
    Jak dla mnie , to ulubione piwo z tego browaru. Półciemna 11-tka. Dostępne z beczki niemal zawsze w Czeskim Raju oraz we wrocławskich podstawowych piwnych sklepach w postaci 1 litrowej (zielonej!) butelki o dziwnym w zasadzie jednorazowym krachlowym zamknięciu.
    O ile Zilvar w zielonej butelce trafił się trefny, nasłoneczniony i walił skunksem niczym jakiś Heniek, to Kasztanowi kolor szkła jakoś nie zaszkodził, co było dla mnie wielką ulgą.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #2
    Faktycznie smaczne piwko. Treściwe z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Piękna piana i przyjemny chmielowy zapach. Polecam!

    Comment

    • rivendel
      Senior
      • 06-2010
      • 262

      #3
      Piłem to piwo kilka razy i zawsze było świetne, złożone w smaku, idealnie zrównoważone, najlepsze z Rychnova - do wczoraj. Tępa przemysłowa goryczka a'la "zawiercie" zdominowała cały smak. Ledwo dopiłem. Szkoda, że wczoraj wieczorem kolejne piwo doszło do zestawu "kupić czy nie kupić".
      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

      Comment

      • rivendel
        Senior
        • 06-2010
        • 262

        #4
        Rychnov Kastan wraca do formy. Pity kilka razy z butelki i w Czeskim Raju z kija, za każdym razem genialne.
        Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4566

          #5
          Piwo określane jako polotmavé, barwy ciemnobursztynowej przechodzącej w miedzianą, mętne.
          Piana niezbyt okazała, lekko "przybrudzona", bąbelki nierównej wielkości. Opada szybko do cienkiego kożuszka, a i ten jest wspomnieniem już w połowie kufla. Wysycenie nie jest za duże ale dla tego piwa idealne.
          Zapach przyjemny, mocno słodowy z wyraźną nutą zbożową.
          Piwo treściwe, smak pełny, słodowo - chlebowy z dodatkiem lekkiej goryczki włoskich orzechów i nutą dość słodkiego czerwonego grejfruta.
          Pite 8.06 z beczki w Pivním šenku przy browarze. 24 kč.
          Attached Files

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • otvirak
              Senior
              • 04-2005
              • 766

              #7
              opakowanie alternatywne

              Ciekawy pomysł. Mój Kastan zamiast etykiety przyklejonej na szkle miał przytroczone 3 papierki (etykietę, żółty papier od Pivovaru Rychnov i mały papierek "regionalni potravina"). Japońce dodaliby klej w zestawie, a Czesi to wszystko zawiesili na konopnym sznurku
              niepoprawny czechofil


              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
              WISŁA MISTRZ!

              Comment

              • Simon_Tombs
                Junior
                • 02-2016
                • 2

                #8
                Dzień dobry,
                to mój pierwszy post na forum. Od dłuższego czasu jestem zainteresowany piwem z browaru Rychnov. Jednakże nigdzie w mojej okolicy nie można go zdobyć. A jestem z Katowic. Nigdzie nie ma żadnego z rodzajów Rychnova. Czy ktoś może wie, gdzie w okolicy Katowic można dostać to piwo?

                Wiem, że we Wrocławiu jest dostępny i w różnych lokalach tam, ale jest to dla mnie zbyt daleko. Wyjazd do Czech też na razie jest poza moimi możliwościami

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12201

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon_Tombs Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzień dobry,
                  to mój pierwszy post na forum. Od dłuższego czasu jestem zainteresowany piwem z browaru Rychnov. Jednakże nigdzie w mojej okolicy nie można go zdobyć. A jestem z Katowic. Nigdzie nie ma żadnego z rodzajów Rychnova. Czy ktoś może wie, gdzie w okolicy Katowic można dostać to piwo?

                  Wiem, że we Wrocławiu jest dostępny i w różnych lokalach tam, ale jest to dla mnie zbyt daleko. Wyjazd do Czech też na razie jest poza moimi możliwościami
                  Piwo z tego browaru jest we Wrocławiu, bo ściągane jest bezpośrednio przez sklepy/lokale z Czech. Sam browar znajduję się na pd-zach. od Kłodzka, do Katowic z tego co wiem nie dociera. W grę wchodzi ewentualnie Kraków, ale nie jestem pewien.

                  Comment

                  • rivendel
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 262

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo z tego browaru jest we Wrocławiu, bo ściągane jest bezpośrednio przez sklepy/lokale z Czech. Sam browar znajduję się na pd-zach. od Kłodzka, do Katowic z tego co wiem nie dociera. W grę wchodzi ewentualnie Kraków, ale nie jestem pewien.
                    W Krakowie w Mari na Kobierzyńskiej (kapelanka) jest regularnie.
                    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                    Comment

                    • Simon_Tombs
                      Junior
                      • 02-2016
                      • 2

                      #11
                      To już jakiś trop. Ostatecznie do Krakowa mam bliżej niż do Wrocławia. Jednak może trafi się gdzieś jeszcze bliżej?

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Mój Kaštan nie ma etykiety, ma natomiast zawieszoną na kabłąkowym zamknięciu zawieszoną '' jakby '' etykietą i podwójną. Na etykietę ze zdjęcia Sibarha jest naklejona żółta, prosta i w czeskim języku.

                        Kolor bursztynowy, lekko zamglone.
                        Piana biała, wysoka, trwała, fajnie zaznacza się na ściance szkła.
                        W zapachu słód, trawiasty i lekko ziołowy chmiel z odrobiną masełka. Typowy ležák.
                        Smakuje, a jakże... Sporo słodu i goryczki, żadnych wad, takich lagerów domagam się w Polsce.

                        Butelka o pojemności 1 litr. Termin do 08.07.2016.
                        Tanie nie było, ale zdecydowanie nie żałuję i jeszcze kupię.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          Obecnie leją też do but. 0,5 l. Ta warka w słabszej jednak formie (masło).
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎