Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Val de Sambre, Abbaye d'Aulne Blonde des Pères Sur Lie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Val de Sambre, Abbaye d'Aulne Blonde des Pères Sur Lie

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6 %, eks.brak, kapsel biały goły
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - drobna, średnio wysoka, nie trwała
    Zapach - lekkie cytrusy
    Gaz - okey
    Smak - lekko pszeniczny, lekko cytrusowy, kapka drożdży, średnia goryczka zagłuszona przez słodycz
    Poprawne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3470 - moje 1715 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Belgijskie jasne ale. Alkohol nadal 6,0%

      Barwa żółto-miodowa, wpadająca w delikatny pomarańczowy. Mętna.
      Piana... hmmm... piwo niczym gejzer wyskoczyło mi z butelki. Natomiast piana dla odmiany wstydliwie zredukowała się do obrączki i archipelagu mikroskopijnych wysp.
      Bukiet niezbyt pokaźny. Trochę słodkich owoców, nuta cytrynowa, lekka kwaśność, cień drożdży.
      Smak jak na belgijską blondynkę jest mocno słabowity. Lekko owocowo kwaskowe klimaty, trochę drożdży, słodowe słodkawe, chlebowe odcienie. Szybko wszystko gaśnie na podniebieniu.
      Nagazowanie sympatycznie wysokie, próbuje nadać piwu cech rześkości.
      Bączek 330ml z inną niż u sibarha etykietą i kapslem z jowialnym obliczem cysterskiego zakonnika i z dewizą cystersów - Cistercium Mater Nostra

      Bardzo przeciętne piwo jak na swój styl. Wypiłem 1/3 bo reszta wylądowała na blacie stołu. Jakoś mi nie szkoda specjalnie. 6,5 w skali 1-10.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6130

        #4
        Piana - średnia ale w końcu redukuje się do cienkiej warstewki i średniego lejsingu.
        Barwa - złota, bardzo jasny bursztyn.
        Gaz - nie mały.
        Aromat - leciutka "końska derka" i owocowość.
        Smak - lekko słodkie, prawie bez goryczki. Owocowość ze wzrastającą gorzką kwaskowością.

        Niewiele się tu dzieje ale pić się spokojnie da
        Attached Files

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Poprawne piwo z obfitą pianą, złotym kolorem. Aromat owocowo-przyprawowy (korzenny), z dodatkiem drożdży. Podobnie jest w smaku. Razi zbyt wysokie wysycenie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎