Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszëbskô Kóruna, Wieżyca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kaszëbskô Kóruna, Wieżyca

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    #2
    piwo zapach ma bardzo subtelny, przyjemny; kolor złoty, zmętniały.
    piana skoczyła w górę, ale szybko opadła do cienkiego kożucha.
    w smaku wybija się goryczka, całkiem miła i długa, w tle zaś wyczuwam drobne smaczki - tu drożdże, ówdzie cień posmaku owocowego. jest solidna podbudowa słodowa, chlebna i treściwa.
    w ciepły wieczór piwo zdaje się gładkie i rzeźwiące. wysycone jest delikatnie, acz akuratnie. chętnie powtórzę, a jeszcze chętniej zajrzę do browaru, jak się uda.
    podziękowania dla zaprzyjaźnionego archeologa za dowóz paru buteleczek. zdrowie, marcinie!
    veni, emi, bibi

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładna ciemna lekko słomka wpadająca już nieco w złoto. Lekko mętne. Całkiem w porządku. [4]
      Piana: Niezbyt obfita i średniotrwała. Ale pozostawia kożuszek i spore zacieki na szkle. [3.5]
      Zapach: Średniointensywny i stonowany, ale bardzo przyjemnie chmielowy. Nuty słodowe na dalszym planie. Zapowiada się smakowite piwko. [4]
      Smak: Smaczne piwko. Początek to słodowo-owocowa słodycz, a po niej następuje wyraźna i bardzo przyjemna chmielowa goryczka. Piwo jest lekkie, ale treściwe w smaku. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, mogłoby być nieco wyższe. Sądzę, że przy półlitrowym kuflu końcówka byłaby bez gazu. Jeśli zaś chodzi o wpływ nasycenia na sam smak piwa, to takie jest dla mnie odpowiednie - nie zaburza zmysłów [4]
      Opakowanie: Bączek z "namalowaną" etykietą. Od góry nazwa piwa - Wieżyca, w środku logo browaru a pod spodem narysowany widok na Wieżycę - najwyższe wzniesienie (liczące 328,6 m n.p.m) nie tylko na Kaszubach i Pomorzu, ale całej rozległej Nizinie Europejskiej od Uralu po Pireneje (ot, ciekawostka). Piwko ma 5%alk, jest jasne i pełne - to w zasadzie wszystkie informacje na temat samego piwa. Na kontrze krótkie kalendarium Kaszub i kaszubskiego piwowarstwa. Kapsel goły z naklejoną datą ważności. Mi się bardzo podoba cała seria - brakuje tylko dedykowanego kapsla i papierowych etykiet. [4]
      Uwagi: Całkiem niezłe piwko. Przeraża cena (6,50zł za 0,33l) oraz fakt, że aby je dostać trzeba wykupić bilet za 12zł do skansenu w Szymbarku. Z tego co wiem innej możliwości nabycia ichniejszych specjałów nie ma. Sam skansen jest jak najbardziej wart obejrzenia i wydania tych bądź co bądź niedużych pieniędzy, ale jak ktoś chciałby tylko odwiedzić browar i napić się piwa no to już będzie miał problem. Dlatego powtórki nie przewiduję

      Moja ocena: [4.15]
      Last edited by wrednyhawran; 14-06-2011, 19:49.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Jeszcze fotka:
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klasyka, klarowny. [4.5]
          Piana: Biała czapa z drobnych pęchęrzyków, trwała [4.5]
          Zapach: Szmatki, jajeczko. Tu trzeba popracować [3]
          Smak: Minus za wyraźne masełko, plus za dobry balans słodowości z goryczką. Bardzo pijalne. [4]
          Wysycenie: OK [5]
          Opakowanie: Jak w innych [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.825]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, lekko-metnawy [4]
            Piana: biała, drobna, szybka opada, pozostaje na piwie cienka pianka [3.5]
            Zapach: słaby, lekki, słodowo-chmielowy [3]
            Smak: przyjemna, chmielowa goryczka, w tle lekkie słodowe nuty [4]
            Wysycenie: troszkę za duże [4.5]
            Opakowanie: dedykowana do piwa butelka z browaru, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: jedne z lepszych piw z Szymbarku, warte powtórzenia

            Moja ocena: [3.675]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Reventador
              Member
              • 03-2009
              • 47

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty o umiarkowanie intensywnym odcieniu [4]
              Piana: obfita, o gęstej, puszystej strukturze; podczas dość długiego opadania ładnie formuje się przy powierzchni [5]
              Zapach: wyraźnie chmielowy, z dobrze zaznaczonymi również nutami kwiatowo-owocowymi, ponadto wyczuwam jakby nieco miodowego aromatu oraz przypraw - tak czy inaczej bardzo treściwa, esencjonalna woń [5]
              Smak: początek łagodny z nutami zbożowymi i owocowymi, dalej więcej 'zieleniny' i przypraw, goryczka średnio nasilona ale dość konsekwentnie trwająca - całość zdecydowanie niebanalna, zwłaszcza jak na nasze standardy.... [4]
              Wysycenie: wysycenie raczej na umiarkowanym poziomie, aczkolwiek zdecydowanie adekwatne dla tego piwa [4.5]
              Opakowanie: w stylu jak pozostałych piw z browaru, z ładnymi nadrukami - w tym oczywiście tytułowym motywem najwyższego wzniesienia w regionie [4.5]
              Uwagi: Piwko bardzo zacne, jedno z lepszych, polskich jakie zdarzyło mi się ostatnio pić. Jedyną wadą jest dość wysoka cena. Mam nadzieję że będę miał również okazję spróbować tego piwa 'na miejscu'...

              Moja ocena: [4.5]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękne głębokie złoto, lekko opalizujące. [4.5]
                Piana: Średnio wysoka, ale ładna i zwarta. [4]
                Zapach: Niezbyt silny. Czuć trochę orzechów, słodu i chmielu, ale za mało wszystkiego. [3.5]
                Smak: Fajna słodowość, a zaraz po niej bardzo silna goryczka z genialnymi ziołowymi akcentami. Chmiel dominuje, choć lekka słodowość cały czas jest obecna w tle. W finiszu lekka chlebowość, a po lekkim ogrzaniu pojawia się świetna ziarnista nuta. [4.5]
                Wysycenie: Idealne. [5]
                Opakowanie: Sam pomysł jest bardzo fajny, czyli bączek z namalowanymi napisami. Choć jednak rozumiem, że właściciele browaru są dumni ze swojej kaszubskiej tożsamości, to zestaw dat na "kontrze" jest dla mnie pomysłem dyskusyjnym. O wiele lepiej by było zamieścić informacje na temat konkretnego piwa. [4]
                Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie. Świetna chmielowość i dobrze zharmonizowana goryczka.
                Pite 20 kwietnia 2012 r.
                Kosztowało 7,50 zł w Rodzince-Bis.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto, mętny. [4]
                  Piana: Wersje butelkowe z tego browaru mają problem z pienistością. W tym przypadku, piana jest niska i tylko przez kilka chwil po nalaniu. [2]
                  Zapach: Bardzo podobny a może i taki sam jak w przypadku Mnicha, górnofermentacyjne owoce z tym że zapach jest ciut słodszy, jeszcze jakby truskawki. [3.5]
                  Smak: W smaku także przypomina mnicha, z tą różnicą że więcej słodyczy i owoców na początku a mniej chleba. Goryczka tutaj też jest intensywna i dobra, pozostająca długo w smaku. Dość treściwe. [4]
                  Wysycenie: Niskie ale długo utrzymujace się. [3.5]
                  Opakowanie: Bączek malowany, poj 0,33, firmowy kapsel. Podoba mi się. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.625]

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłoty, lekko zamglony. [4.5]
                    Piana: Wysoka, średniobąbelkowa, trwała. [5]
                    Zapach: Mocno maślany, lekko słodki, a zarazem stęchły, mocno piwniczny. W tle lekko zbożowe akcenty. [3]
                    Smak: Słodowy, goryczka nieduża. Są maślane i lekko zbożowe posmaki. W finiszu goryczka nieco wyższa, ale niskie wysycenie przeszkadza w odbiorze. [3.5]
                    Wysycenie: Niskie, brakuje. [2.5]
                    Opakowanie: Bączek z malowaną etykietą. Brak podanego ekstraktu, za to kapsel z logo browaru. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.525]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4]
                      Piana: Biała, dość drobna, dość wysoka, całkiem trwała, jest OK. [4]
                      Zapach: Słodowy z akcentem kwiatowo-owocowym, chyba gdzieś na horyzoncie majaczy chmiel - tak trochę jak helles, ale ja to lubię . [4]
                      Smak: Pierwszy akcent słodowy, potem delikatna chmielowa goryczka, która narasta. W sumie w porządku, choć goryczka okazuje się nieco "tępawa". [3.5]
                      Wysycenie: Raczej niewysokie, z tendencją do średniego. Ot, restauracyjne. [4]
                      Opakowanie: Typowy Szymbark: bączek z kalkomanią, żółty kapsel browaru. Na dole kalkomanii zarys Wieżycy. [3.5]
                      Uwagi: Piłem na miejscu z plastiku (eee...), ale oceniałem wersję z butelki, wchodzącej w skład gustownego 6-paku.

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Ciemnozłoty, mętny.
                        Piana: Biała, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                        Zapach: Słodowo-chmielowy z niezbyt przyjemną, maślaną nutą.
                        Smak: Średnio treściwe. Dokładnie odzwierciedla zapach. Słodowość, trochę posmaków chmielowych i niestety spory diacetyl. Goryczka średnio niska.
                        Wysycenie: Dosyć wysokie.
                        Ogółem: Bez szału, za dużo diacetylu, za mało goryczki.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎