Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszëbskô Kóruna, Pùcczi Rëbôk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kaszëbskô Kóruna, Pùcczi Rëbôk

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    #2
    w zapachu jest prawie tak bananowo, jak w pamiętnym songu grupy vox. jak na jasną pszenicę, faktycznie jest dość jasna i akuratnie nieprzeźrocza. nie wiem, jak się ma do tego pucki rybak, ale rybą mi nie zajeżdża ani słono nie jest. spragnionemu ten napój wiele mi radości sprawił. weizen jak się patrzy (i pije)! akurat by się po rowerowej przejażdżce oświeżyć. głębi treści wielkiej tu nie ma, ale jest rzetelnie zrobione piwo. cześć, darczyńcy!
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No w końcu to dzieło imć Pszenicznego.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1301

        #4
        a można jaśniej, panie? bo ja nietutejszy. o imciu pszenicznym mnie nie gadali...
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Taki nick forumowicza. Był aktywny przez chwilę, póki nie dostał posady.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Oj smaczniutki weizenik. Po całym zwiedzaniu skansenu rewelacyjne odświeżenie
            Pite na miejscu w browarze restauracyjnym w szymbarku. Świetne lekkie nagazowanie, orzeźwiająca kwaskowość, trochę goździków, w tle banany. Po 30 km na rowerze i dwugodzinnym zwiedzaniu rewelka. Zdjęcie zamieszczę jak już wrócę do domu
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Fotka piwa w kufelku oraz butelki:
              Attached Files
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • slavi77
                Senior
                • 01-2009
                • 156

                #8
                Butelka 0,33litra.
                Zero piany, zbyt kwaśne, delikatne smaczki pszeniczne i bananowe. W posmaku jedynie kwasek. Dopiłem do końca. Ładna butelka. Data ważności 22.06.

                Comment

                • Wuwu1978
                  Junior
                  • 04-2011
                  • 7

                  #9
                  Witam,
                  Czy ktoś orientuje się, gdzie w Gdańsku można zakupić to piwo?
                  Z góry dziękuję za odpowiedź.

                  P.S. A tak poza tym, to mój pierwszy post i chciałbym powitać miłych Forumowiczów .

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wuwu1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam,
                    Czy ktoś orientuje się, gdzie w Gdańsku można zakupić to piwo?
                    Witaj.
                    Pytanie powinno brzmieć "czy" zamiast "gdzie".
                    Odpowiedź wtedy brzmiałaby - nigdzie
                    Póki co trzeba jechać do Szymbarka. No chyba, że o czymś nie wiem.
                    Last edited by Pendragon; 23-06-2011, 15:10.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy, chyba zbyt klarowny jak na niefiltrowane. [4]
                      Piana: Tworzy się i nawet wylewa ze szklanicy ale niestety szybko opada do niedużego okręgu. [3]
                      Zapach: Trochę stęchłej szmaty i troche cytrusów. [3]
                      Smak: Bardzo malutko tego pszenicznego, cytrusów itp.. Ot w miarę smaczny pils. [3]
                      Wysycenie: Ładnie buzuje. [4]
                      Opakowanie: Bączek, wzornictwo na duży plus. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.2]
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasny, słomkowy, mętny [4.5]
                        Piana: obfita, bielusieńka jak wykrochmalona [4]
                        Zapach: słaby, wyczuwam lekkie owocowo-drożdżowo-slodowe nuty [4]
                        Smak: dośc pełne, dominuje cytrynowa kwaskowość, w tle lekkie pszeniczno-zbożowe akcenty, nadaje sie na szybkie ugaszenie pragnienia [3.5]
                        Wysycenie: trochę za duże [4]
                        Opakowanie: podoba mi się bączek z rysunkiem na szkle, do tego dedykowany jeszcze kapsel browaru [5]
                        Uwagi: Ogólnie sympatyczne piwo ale tak jak pisałem, dobre na szybkie ugaszenie pragnienia, nie na degustację, zakupione w Piwonii

                        Moja ocena: [3.875]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, opalizujący. Zdecydowanie zbyt klarowny jak na piwo pszeniczne. [2]
                          Piana: Wysoka, stosunkowo trwała. Opada w końcu do cienkiej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [3.5]
                          Zapach: Weizenowy, ostry, z przewagą goździków. Po zakręceniu szklanką pojawia się fajna ziarnistość i banany. [4]
                          Smak: Nieprzesadnie treściwy, z wyraźnymi bananami i słodowością, goryczki malutko. W finiszu przyjemna chlebowość. Całość ma jednak za mało treści. [3.5]
                          Wysycenie: Zdecydowanie za niskie jak na weizena. [3]
                          Opakowanie: Sam pomysł jest bardzo fajny, czyli bączek z namalowanymi napisami. Choć jednak rozumiem, że właściciele browaru są dumni ze swojej kaszubskiej tożsamości, to zestaw dat na "kontrze" jest dla mnie pomysłem dyskusyjnym. O wiele lepiej by było zamieścić informacje na temat konkretnego piwa. [4]
                          Uwagi: Pite 22 czerwca 2012 r.
                          Kosztowało 7,50 zł w Rodzince-Bis.

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, mętny. [4]
                            Piana: Słabiutko, nie udało mi się zrobić większej od 1cm, nietrwała, do końca zostaje tylko obrączka wokół szkła. [2]
                            Zapach: Na pierwszym planie banany, w oddali majaczą goździki i chleb. Pachnie przyjemnie. [4.5]
                            Smak: Bananowo kwaskowe, kwaskowość wg mnie jest trochę zbyt dominująca, przygłusza nawet te banany. na końcu pestkowa goryczka. Treściwość mała. [3]
                            Wysycenie: Niskie, za niskie. [3]
                            Opakowanie: Malowany bączek 0,33l. Firmowy kapsel, podoba mi się cała seria. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.55]
                            Last edited by Gringo; 14-08-2012, 14:26. Powód: ąę

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Cytrynowo-złoty, lekko mętny. Jasny jak na pszenicę. [3.5]
                              Piana: Całkiem wysoka, średniobąbelkowa. Opada po kilku minutach do ochronnej warstwy. [4]
                              Zapach: Lekki banan, lekka cytrusowość i mocna zbożowość. W tle trochę goździków. Po ogrzaniu dochodzi masełko. [3.5]
                              Smak: Lekko kwaskowy początek. Są słabe, zbożowe i pszeniczne posmaki, jest też lekko słodka maślaność. W finiszu lekka goryczka. Przeciętne. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie. Jak na pszenicę małe. [3]
                              Opakowanie: Bączek z malowaną etykietą. Brak podanego ekstraktu, za to kapsel z logo browaru. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.575]
                              Last edited by Kwadri; 18-08-2012, 09:11.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎