Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszëbskô Kóruna, Strãżeckô Malena

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kaszëbskô Kóruna, Strãżeckô Malena

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Smakowite piwko o smaku świeżych truskawek. Znakomicie orzeźwiające i naturalne w smaku. Nie jest to typowe piwo smakowe, ale raczej jedynie aromatyzowane gdyż wszelkie piwne walory zostały zachowane. Naprawdę ciekawa pozycja wśród piw restauracyjnych.
    Piwko spożyte na miejscu w browarze w Szymbarku.
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Moje miało barwę jakby jasne zmieszać z sokiem. Smak dokładnie tak samo, jasne z sokiem. Na lato dobra propozycja.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: lekko zaróżowiony, mętnawe [5]
        Piana: obfita, drobna, bardzo długo się utrzymuje, osadza się na szkle krzaczkami [3.5]
        Zapach: słaby, słodowo-malinowy, a raczej sfermentowanego soku malinowego [3]
        Smak: bardzo miła niespodzianka, spodziewałem się kolejne słodkiego ulepku a tu: na pierwszy rzut miła, mocna chmielowa goryczka, za nią leciutki zbożowe posmaki, dopiero pod koniec łyczka lekka, dośc cierpka, malinowa nutka, jak dla mnie super [4.5]
        Wysycenie: mogłoby być ciut mniejsze [4]
        Opakowanie: firmowy bączek, dedykowany kapsel, dla mnie ok [5]
        Uwagi: Bardzo miłe rozczarowanie, dziwię się tylko czemu przedmówca czuje tu truskawki, czy to mi się może smaki pomyliły?

        Moja ocena: [3.9]
        Attached Files
        Last edited by becik; 09-04-2012, 16:40.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo miłe rozczarowanie, dziwię się tylko czemu przedmówca czuje tu truskawki, czy to mi się może smaki pomyliły?
          To jest piwo o smaku truskawkowym. Ale widocznie można się aż tak nazwą zasugerować
          Last edited by olie; 09-04-2012, 16:45.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoto-pomarańczowy, trochę mętny. Pasuje do piwa truskawkowego. [5]
            Piana: Dość wysoka, gęsta, bielutka. Opada do dziurawej warstwy, sporo osiada na ściankach. [4]
            Zapach: Orzeźwiający i świeży, taki letni. Truskawka jest tylko dodatkiem uzupełniającym całość, a przy tym jest całkowicie naturalna. Oprócz tego czuć delikatną nutę słodową i leciutką chlebowość. [4]
            Smak: Bardzo ciekawy. Solidna goryczka, naturalna truskawka, brak słodyczy. Lubię takie piwa aromatyzowane, bo nie jest to chemiczny ulepek. Brak mi tylko trochę słodowej treści. [4.5]
            Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
            Opakowanie: Sam pomysł jest bardzo fajny, czyli bączek z namalowanymi napisami. Choć jednak rozumiem, że właściciele browaru są dumni ze swojej kaszubskiej tożsamości, to zestaw dat na "kontrze" jest dla mnie pomysłem dyskusyjnym. O wiele lepiej by było zamieścić informacje na temat konkretnego piwa. [4]
            Uwagi: Pite 25 kwietnia 2012 r.
            Kosztowało 7,50 zł w Rodzince-Bis.

            Moja ocena: [4.225]
            Last edited by Twilight_Alehouse; 12-07-2012, 12:25.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnobursztynowy z czerwonawymi odcieniami. [4.5]
              Piana: Przy styku z piwem drobna, nieco wyżej średniobąbelkowa. Raczej trwała, do końca cienka warstwa. [4.5]
              Zapach: Truskawkowy, całkiem intensywny, ale czuć, że sztuczny. Pierwsze piwo z tego browary, w którym nie czuć diacetylu. Po ogrzaniu dochodzi skórka od jabłka. [3.5]
              Smak: Mocna zbożowość zmieszana z lekko słodkim, truskawkowym smaczkiem. Nieduża goryczka pojawia się dopiero w finiszu. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [3]
              Opakowanie: Bączek z malowaną etykietą. Brak podanego ekstraktu, za to kapsel z logo browaru. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.675]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, złamany jakby różem - nawet nie myślę o piwie z dodaną kapką soku... [3.5]
                Piana: Biała, nietrwała i niewysoka, w sumie się zawiodłem... [2.5]
                Zapach: No, zdecydowanie "wali" truskawą, co nie znaczy, że nie jest przyjemny. [3.5]
                Smak: Delikatny kwasek, daleki akcent truskawkowy chyba jednak jest, innych smaków się nie domlaskałem. Piwo zaskakująco pijalne, zwłaszcza w upał. [3.5]
                Wysycenie: Średnie, bez zarzutu. [4]
                Opakowanie: Klasyka - bączek, kalkomania - tu w kolorze ciemnoróżowym - z dwiema truskawkami, żółty kapsel browaru. [3.5]
                Uwagi: Hm, chyba po raz pierwszy piłem coś takiego. Nie wiem, czy kupiłbym "bardziej świadomie" - było w 6-paku, więc wziąłem.
                Mimo wszystko nie odrzuciło mnie ani kolorem, ani zapachem, wypiłem więc. I żyję. Ale chyba wystarczy tej brawury, powtarzać nie zamierzam .

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemnozłoty z minimalnie różawym odcieniem, opalizujący.
                  Piana: Biała, średnio gęsta, trwała. Opada do grubego kożucha oblepiając szkło.
                  Zapach: Trochę słodu i taka jogurtowa truskawka.
                  Smak: Średnio treściwe. Słodowość, jest trochę tej truskawki chociaż niewiele. Spora kwaskowatość. Goryczka średnio niska.
                  Wysycenie: Średnio niskie.
                  Ogółem: Plus za to, że jest to zdecydowanie 'piwo smakowe' a nie napój piwopodobny, nawet jest jakaś tam goryczka. Niestety w mój gust to mimo wszystko całkowicie nie trafia. W smaku ta truskawka strasznie subtelna i wszystko to jakieś ni w te ni we wte.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎