Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszëbskô Kóruna, Kósciersczi Miód Piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kaszëbskô Kóruna, Kósciersczi Miód Piwny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowne, ciemna herbata. [5]
    Piana: Zwarta, duża, drobnopęcherzykowata trzyma się do końca. [5]
    Zapach: Miodu nie wyczuwam. Truskawki. [3.5]
    Smak: Karmel, gdzieś w tle miód (rzepakowy?). Pijalne. Finisz wodnisty. [4]
    Wysycenie: Łagodnie układa się w żołądku. [5]
    Opakowanie: Jak w każdej Korunie bardzo dobre. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.075]
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: rubinowo-mahoniowy, klarowny [5]
      Piana: beżowa, zwarta, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza się na szkle [4]
      Zapach: mógłby być bardziej intensywniejszy, to co czuć to lekko chmielowo-owocowy zapach [4.5]
      Smak: bardzo miłe zaskoczenie, na pierwszy ogień idzie miła chmielowa goryczka, lekkie słodowe posmaki, coś z owoców a miód jest jedynie tłem wyczuwanym w tylnej części języka [4.5]
      Wysycenie: mogłoby być ciut mniejsze [4]
      Opakowanie: dedykowana malpka 0,33 z dedykowanym, browarnianym kapslem [5]
      Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie jeśli chodzi o piwo miodowe, to jest piwo miodowe, a nie miód z piwnymi akcentami. Zakupione w Piwonii

      Moja ocena: [4.475]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • misha22
        Senior
        • 12-2008
        • 128

        #4
        Miód wyczuwalny tylko w zapachu.
        Bardzo esencjonalne, pozbawione słodyczy.
        Piana ciemna, trwała
        Atrakcyjnie opakowanie, nadruk na butelce 0.33 ?tampon druk?
        Cena /7,50/ w pobliżu browaru wydaje sie zaporowa, tak jak ceny pamiątek w Imperium Szymbark
        raczej na pamiatke z pobytu w okolicach Wierzycy.
        Przy obecnym wyborze piw ciemnych miodowych nie ma po co wracać
        Brak info o ekstrakcie - ale byłby rekordowy
        Na plus mozna zapisac kontretykiete na ktorej tylko i wyłacznie rys historyczny: od pierwszej wzmianki o Kaszubach do powstania browaru

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
          ... w okolicach Wierzycy.
          Wieżycy. To od wieży nie od wiary.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Ale rzeka (i kiedyś klub sportowy) to już Wierzyca. Może kolega był na spływie kajakowym?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz, idealny dla doppelbocka. Pod światło pięknie wchodzi w czerwień.
              Minus jednak za to, że piwo jest zupełnie klarowne, bo przy dodatku miodu nie powinno tak być. [4]
              Piana: Niełatwo nalać, bo tworzy się jej sporo. Opada do dziurawej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [4]
              Zapach: Silny, głównie miodowy, ale nie w mdlący sposób.
              Miodowość przyjemna, kojarzy się z miodem gryczanym.
              Poza tym sporo akcentów orzechowych, trochę karmelowych i owocowych. [4.5]
              Smak: A tu miód jest tylko dodatkiem do niezłego ciemnego piwa bazowego, może niezbyt treściwego, ale przyjemnego.
              Jest go tylko trochę w tle, a słodyczy niemal brak. Lubię takie podejście do "stylu".
              Ocena spada głównie za brak treściwości. [4]
              Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie, nie pasuje tu. [3]
              Opakowanie: Sam pomysł jest bardzo fajny, czyli bączek z namalowanymi napisami. Choć jednak rozumiem, że właściciele browaru są dumni ze swojej kaszubskiej tożsamości, to zestaw dat na "kontrze" jest dla mnie pomysłem dyskusyjnym. O wiele lepiej by było zamieścić informacje na temat konkretnego piwa. [4]
              Uwagi: Pite 20 kwietnia 2012 r.
              Kosztowało 7,50 zł w Rodzince-Bis.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowy, wpadający w brąz. Bardzo delikatnie zmętniony. Ładny [5]
                Piana: Beżowa, średnioziarnista. Utrzymująca się kikla dobrych chwil, nstepnie spada dol kożuszka który zostawia ślady na szklance. [3.5]
                Zapach: Mocno karmelowy, w tle miód który jest bardzo delikatnie zarysowany. Dochodzą jeszcze dojrzałe śliwki. Przyjemny [4.5]
                Smak: Przede wszystkim karmelowy, w oddali bardzo delikatny miód ale bardzo wytrawny. Zakończone to wszystko kwaskowatym długo pozostającym smakiem. [4]
                Wysycenie: Średnie i później niskie. [3]
                Opakowanie: Brązowa buteleczka 0,3 z szorstką malaturą. Kapsel firmowy. [4.5]
                Uwagi: Wreszcie można powiedzieć że jest to PIWO smakowe. Bo jest to przede wszystkim piwo.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnorubinowy, ładny. [4.5]
                  Piana: Ładna, beżowa, drobna i wysoka. [4.5]
                  Zapach: Mocna, krówkowa maślaność. Delikatnie wyczuwalne ciemne słody, po ogrzaniu trochę miodu w tle. [3.5]
                  Smak: Początkowo lekka kwaskowość, nie jest słodkie, raczej wytrawne. Miodu nie czuć. W finiszu niewielka goryczka od palonych słodów. Nawet dobre. [4]
                  Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu. [3.5]
                  Opakowanie: Bączek z malowaną etykietą. Brak podanego ekstraktu, za to kapsel z logo browaru. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.9]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowy pod światło, mętny. [4]
                    Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała. [4]
                    Zapach: Słód z domieszką karmelu, zapach miodu na granicy sugestii... [3.5]
                    Smak: Mdławy kwasek, powiew karmelowy, generalnie duży zawód - po prostu nie-do-bre... [2]
                    Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                    Opakowanie: Typowe dla Koruny: bączek, żółty kapsel browaru, kalkomania, na dole "obowiązkowa" pszczoła i plaster miodu . [3.5]
                    Uwagi: Jak dla mnie, zdecydowanie najsłabsze kaszubskie piwo. I nie mam tu na myśli mocy...
                    Pijam piwa miodowe, lubię, zwłaszcza te "małomiodowe", a tu taka kicha.

                    Moja ocena: [3]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎