Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bielitzer, Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Bielitzer, Jasny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękna, bursztynowa, lekko mętnawwe [5]
    Piana: obfita, gęsta w kolorze ecru, czapowata, opadała powoli ale jak szybko nie zdążyłem stwierdzić gdyż piwo w mig zostało wypite, nie osadzała się na szkle [4.5]
    Zapach: słodowo-owocowy z lekkim chmielowym zapachem [4]
    Smak: treściwe, pełne, w smaku podobnie jak w zapachu tylko dominuje goryczka, nienachalna z owocowym akcentem, w tle miły chmielowy posmak [4.5]
    Wysycenie: mogłoby być troszkę mniejsze mniejsze, bąbelki za mocno mi rozbijały w ustach smak piwa [3.5]
    Opakowanie: butelka 0,75 z ładną etykietą i kontrą dedykowaną do każdego piwa [5]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo które zniknęło szybciej niż się spodziewałem. Niewiele mu brakuje do ideału. Tylko czemu ten pils jest w gatunku Alt na browarze tego nie wiem.

    Moja ocena: [4.325]
    Attached Files
    Last edited by becik; 20-06-2011, 08:59.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      To jeden z lepszych pilsów jakie miałem okazję pić w polskim minibrowarze. Problem polega na tym, że został on uwarzony przez Czecha. Pozostaje mieć nadzieję, że miejscowi piwowarzy jednak bedą starali odtworzyć się właśnie takiego charakternego pilsa, a nie kolejnego lagera.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Problem polega na tym, że został on uwarzony przez Czecha
        Qrde człowieku, dla Ciebie jest problemem to, że pils jest dobry, ale nie został uwarzony przez polskiego browarnika z rodzinną tradycją i po ukończeniu odpowiednich szkół ?? Puknij się w coś. Dla mnie piwo może warzyć czarny, chiński sprzedawca obuwia, byle to robił dobrze.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Spokojnie Ahumba. Ja to odczytałem w ten sposób, że wiadomo, że następne warki będą warzone przez polskiego piwowara. Piwowar z Czech nie jest więc de facto problemem. Problemem jest to, że nie będzie w Bielsku na stałe, a uwarzył tylko partię na otwarcie. Myślę, że to właśnie Docent miał na myśli, tylko źle się wyraził. Ciężko przecież podejrzewać Docenta o Czechofobię
          Last edited by delvish; 20-06-2011, 20:33.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            Spokojnie Ahumba. Ja to odczytałem w ten sposób, że wiadomo, że następne warki będą warzone przez polskiego piwowara. Piwowar z Czech nie jest więc de facto problemem. Problemem jest to, że nie będzie w Bielsku na stałe, a uwarzył tylko partię na otwarcie. Myślę, że to właśnie Docent miał na myśli, tylko źle się wyraził. Ciężko przecież podejrzewać Docenta o Czechofobię
            Zgadza się. Z tego co powiedzieli mi piwowarzy to ostatnia warka zrobiona przez Czechów. Kolejne pilsy będą już robione przez szanownych miejscowych browarników. Jednak próbując uwarzonego przez nich ciemniaka i marcowego raczej wątpię by już teraz udało się osiągnąć poziom tego pilsa. I to jest właśnie ten problem.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Problem polega na tym, że został on uwarzony przez Czecha.
              Pierwsza Rzeczpospolita miała najlepszego Króla Węgra, Stefana Batorego. Polska była rajem dla Żydów. Mennonici osuszali Żuławy. Holendrzy założyli Saską Kępę w Warszawie. Teraz zadrą w oku jest Czech, bo ośmielił się uwarzyć piwo w Polsce. Przykre to wszystko.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Weź sobie Jacer młotek, najlepiej taki balszoj, myślę że dwukilowy będzie w sam raz i łupnij się w dynię. Potem wróć i napisz czy pomogło.
                Last edited by delvish; 20-06-2011, 20:43.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  Weź sobie Jacer młotek, najlepiej taki balszoj, myślę że dwukilowy będzie w sam raz i łupnij się w dynię. Potem wróć i napisz czy pomogło.
                  Nie pomogło, nacjonalistów nie cierpię, tak samo jak lewaków i komunistów. Nie cierpię gdy ktos wypomina komuś pochodzenie i narodowość. To już było.
                  Last edited by jacer; 20-06-2011, 20:49.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    Jacer, przeczytaj jeszcze raz Docenta i się zastanów co napisałeś.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Przeczytałem. Docent napisał swój gdy ja pisałem swój. Ale i tak zdanie lepiej by brzmialo tak:

                      Problem polega na tym, że został on uwarzony przez czeskiego piwowara.

                      Niby niewiele ale brzmi lepiej.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        Może wystarczy założyć, że ktoś ma dobre zamiary pisząc to czy tamto. Zresztą zawsze można najpierw dopytać a potem wyciągać wnioski.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Być może jestem przewrażliwiony.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4552

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnozłoty, wskazujący na ekstrakt nawet ponad 13°, lekko mętne. [4.5]
                            Piana: Biała, drobnobąbelkowa lecz niezbyt trwała. Już po jednym łyku pozostał tylko dość gęsty kożuszek i nieliczne plamy na ściankach. [3.5]
                            Zapach: Mało intensywny, słodowy z leciutką miodowością. [3]
                            Smak: Dominuje słodowość, jest także chlebowy posmak i wyraźna grejfrutowo - chmielowa goryczka, co przydaje trochę lekkości temu dość treściwemu piwu. [4]
                            Wysycenie: Jak dla mnie nie lubiącego zbytniego nagazowania - w górnej strefie normy. [4]
                            Opakowanie: Pękaty kufel firmowy 0,4 l z ciekawym logo, jest też podstawka, czyli wszystko gra. [5]
                            Uwagi: Generalnie dobre, treściwe piwo ze wszystkimi cechami jasnego z minibrowaru aczkolwiek nie wyróżnia się niczym szczególnym.

                            Moja ocena: [3.675]

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4552

                              #15
                              Fotka:
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎