Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Het Anker, Anker Boscoulis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M-kwadrat
    Senior
    • 07-2004
    • 304

    Het Anker, Anker Boscoulis

    Piwo zrobione z połączenia beer blanche warzonego przez ten sam browar z owocowym gęstym sosem (coulis) i świeżymi owocami.
    Kolor czerwono-różowy, opalizujące. Piana różowa, dość drobna i trwała. Zapach owoców leśnych i malin. W smaku wyczuwalne maliny i truskawki, oraz połączenie przyjemnej kwaskowatości jak w witbierach i słodyczy z soku. Niestety na mój gust piwo było zbyt słodkie - daleko mu oczywiście do ulepkowatych piw ale sam owocowo-kwaskowaty smak by mi bardziej odpowiadał i lepiej komponował to piwo z ciepłymi dniami. Wysycenie dość wysokie, drobne bąbelki do końca miło pieściły język i podniebienie. Pakowane w butelkę 0,33l z etykietą nie powalającą świeżością pomysłu ale ascetyczną, podane informacje o producencie, składzie i zawartości alkoholu.
    Kupione za 8,90zł w poznańskich Piwach Świata, przez nich też importowane. Gdyby było mniej słodkie to rozważałbym powtórzenie w sprzyjających okolicznościach a tak to niekoniecznie.
    Strona producenta www.hetanker.be podaje następujące informacje: piwo owocowe, barwa czerwona, 3,5% alkoholu, wyłącznie belgijskie chmiele, 19Blg, górna fermentacja, butelka 0,33l, trwałość minimum rok.
    Pozdrawiam, Maciek
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Od Het Anker to ja wszystko łykam tylko w tym przypadku jestem zaskoczony.Alkohol 3.5%.A zapach?Czyżby to lambik?Nie ważne co to jest.W smaku maliny,poziomki i czerwone porzeczki,no i po kolejnym łyku stwierdzam,że chyba to rzeczywiście lambik!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎