Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Gniewosz - Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Gniewosz - Jasne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, złoty; klarowne. [4]
    Piana: Po nalaniu nawet ładna, dość szybko redukuje się jednak do firanki. [3.5]
    Zapach: Mało intensywny, słodowo-ziołowy. [3.5]
    Smak: Płaski. Dominuje delikatny kwasek, odrobina słodkości, słodu i goryczki. Pije się dość przyjemnie, ale zachwycać się nie ma czym. [3.5]
    Wysycenie: Sporawe, nadaje sens piw. [4]
    Opakowanie: Lubię bączki, etka ok, ale to zamieszanie z browarami doprowadza mnie do furii! [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.55]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Tschabe
      Senior
      • 08-2011
      • 105

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny, ładny. [4.5]
      Piana: Niewysoka od nalania, szybko opadła do cienkiego kożuszka. Ten utrzymał się do końca picia. Zostawiło troszkę osadu na ściankach. [3.5]
      Zapach: Drożdżowo-słodowy. Trochę w tym także DMS... Z czasem robi się nieco przyjemniejszy ale i tak jest marnie. [2]
      Smak: Na początku sporo goryczki z nieprzyjemnymi, warzywnymi [sic!] posmakami. Później gorycz zaczyna znikać i wkrada się więcej słodkości. Smak treściwy i pełny, tylko że niezbyt miły. [3]
      Wysycenie: Dobre przez cały czas. [4]
      Opakowanie: Bączek z etykietą w starym stylu. Nie przepadam za takimi. Zawarto prawie wszystkie potrzebne informacje. Zabrakło informacji, kto tak naprawdę jest producentem. [3.5]
      Uwagi: Drugi wynalazek spod szyldu Gontyniec, który miałem okazję próbować. Mając w pamięci tzw. 'Koźlaka' nie spodziewałem się fajerwerków. I rzeczywiście ich nie było.

      Moja ocena: [2.85]

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Jednak nos mnie nie zawiódł, bo nie wiedząc że Gniewosz jest też robiony przez Witnicę (myślałem że tylko w Amberze) miałem wrażenie że piję Lubuskie z tym swoim koszmarnym ścierowato-chemicznym zapachem (przypominająca płyn do mycia biurek w szkołach w latach 80tych) i niewiele lepszym smakiem - syntetyczna goryczka z warzywami z proszku. Nigdy więcej tego piwa nie kupię, tak jak Lubuskiego zresztą też.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, bardzo ładny, klarowne [5]
          Piana: biała, drobniutka, po nalaniu obfitość opadająca do cieniutkiej warstwy na powierzchni, nie osadza się na szkle [2.5]
          Zapach: mało intensywny, sfermentowany słód plus zapach czyszczonej cysterny jakimis środkami chemicznymi [3]
          Smak: dość pełne, choć mało treściwe, na pierwszy plan wybija się gorzka goryczka, ni to piołun, ni to pestki, niestety mocno dominuje i nic poza tym nie czuję [3]
          Wysycenie: prawie, że idealne, choc momentami pare babelków mi przeszkadz [4.5]
          Opakowanie: opakowanie, dedykowany kapsel ok ale drażni mnie brak podanego prawdziwego producenta [3]
          Uwagi: Czarnkowska wersja będzie lepsza, to wiem. Tylko jak ja odróżnię to tego jeszcze nie wiem

          Moja ocena: [3.125]
          Attached Files
          Last edited by becik; 20-04-2012, 21:17.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Browar-Besko
            Senior
            • 06-2011
            • 317

            #6
            Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
            Smak zrównoważony chmielowo-chlebowy z nutą orzechów włoskich. Piana średnia. Piękny pomarańczowo-złoty kolor, jak widać na zdjęciu.
            Cena 2,09 zł.
            Attached Files

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: piękny pomarańczowo-złoty [4.5]
              Piana: średnia [3.5]
              Zapach: przyjemny mandarynkowo-chmielowy [4.5]
              Smak: zrównoważony chmielowo-chlebowy z nutą orzechów włoskich [4]
              Wysycenie: prawidłowe [4.5]
              Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, jest podana temperatura spożycia [4]
              Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Nie wiem czy jest to regułą, ale po dzisiejszej degustacji stwierdzam, że przynajmniej u mnie do Lidla trafił Gniewosz jasny z Witnicy (w tradycyjnym bączku), natomiast ten w Netto (w nowego typu buteleczce), to tak naprawdę Noteckie.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2292

                  #9
                  A ja mam inne odczucie- ten z Netto w bezzwrotnym bączku za 1,79 zł. ma w smaku nuty wyciśniętej szmaty (albo pływających myszy jak kto woli) coś jak Lubuskie tylko bez słodyczy. Ohyda.
                  Data ważności 07.03.2013.

                  Comment

                  • MlodyPiwosz
                    Member
                    • 04-2012
                    • 73

                    #10
                    Kolor: ładny złoty.
                    Piana: przy nalewaniu średnia,po niedługim czasie pozostaje mały pierścień.
                    Zapach: chmielowo słodowy , lekki aromat suszonych owoców min: moreli.
                    Smak: bez rewelacji,słodko-kwaśny,cierpki i mocna goryczka która nie zachwyca,długo czuć ją w ustach .
                    Wysycenie: w miarę przyzwoite , na początku mocne.
                    Opakowanie: bączek z ciekawą etykietą , przypomina mi się styl z dawnych polskich piw.
                    Uwagi: kupiony w Netto za 1.59 z promocji , góra na jeden raz.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎