Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MajEr, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    MajEr, Marcowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny, ciemno-pomarańczowo-rubinowy, mętnawe [5]
    Piana: piana była tylko na początku, po 2-3 minutach została tylko cienka obwódka jak na zdjęciu [2]
    Zapach: dość intensywny ale trzeba porządnie wąchać, czuć miks owocowy oraz leciutki zapach fermentacji [4]
    Smak: w smaku idealne, gęste, pełne, treściwe, lekka chmielowo-pestkowa goryczka, słodowe akcenty oraz owocowe nuty uczyniły z tego coś bardzo dobrego, wszystko było doskonale w tym piwie wyważone (wyważone przez Ż) [5]
    Wysycenie: gaz w tym piwie bez zarzutów [5]
    Opakowanie: wszystko byłoby super gdyby był jeszcze firmowy wafelek [4.5]
    Uwagi: Picie tego piwa to była sama przyjemność

    Moja ocena: [4.325]
    Attached Files
    Last edited by becik; 20-06-2011, 16:42.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Byłem dziś w MajErze, wziąłem oferowane przez kelnera "Piwo Bursztynowe". Według obsługi miały to być "wariacje na temat Marcowego" (cytat dosłowny), więc nie wiem, czy chodziło o Marcowe czy było to coś nowego. W każdym razie wygląd zgadzał się z fotką Becika, jego opis też się zgadzał z "moim" piwem. Bardzo dobre było
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nasycony bursztynowy, wpadający w rubin - bardzo ładny, ale na marcowe to chyba ciut za intensywny... [4.5]
        Piana: Kremowa, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Dominuje karmel z powiewem słodu palonego. [4]
        Smak: Podobnie jak zapach - bardzo ciekawy, ale trochę mało marcowy: słody palone, karmel, elementy winno-owocowe... [4.5]
        Wysycenie: Rzemieślniczo porządne. [4]
        Opakowanie: Sympatyczny lokal, miła obsługa, szkło i wafelki browaru - wszystko super. [5]
        Uwagi: Chyba nie jest to klasyczne marcowe, ale z pewnością bardzo smaczne piwo .

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • sandacz
          Senior
          • 01-2007
          • 345

          #5
          Zdecydowanie najlepsze z wszystkich czterech pitych niedawno na miejscu. Smaczki suszono-śliwkowo-rodzynkowe - mogłyby być ciut lepiej skontrowane chmielem, ale i tak było dobrze. Wyczułem też ślady wędzonki, choć to może ta suszonka tak mi się mieniła; a może jedno i drugie to jedno i to samo.

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy przechodzący w brązowy [4]
            Piana: gęsta, dobrze się utrzymuje [5]
            Zapach: bardzo intensywnie słodowy zapach jak w browarze, ciężko doszukać się chmielu, ale ogólnie przyjemny [4.5]
            Smak: pełne, dominuje wybitnie słodowy smak - trochę jak w napoju słodowym, słodkie, w finiszu lekka goryczka, nie jest tak ciężkie jak marcowe, z którymi miałem dotąd do czynienia - ogólnie całkiem przyjemne [5]
            Wysycenie: w porządku [4.5]
            Opakowanie: [5]
            Uwagi: Lane z beczki, plastik. Pewnie nie ortodoksyjne marcowe, zdecydowanie nie dla ludzi szukających mocnej goryczki, ale mnie piło się przyjemnie.

            Moja ocena: [4.75]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Butelka 1 l kupiona w krakowskim sklepie Delikatesowo. Aromat jak w lambiku, chociaż wybrałem butelkę z lodówki, data ważności 28 lipca.

              Ostrzyłem sobie zęby na to piwo, a tu zlew, biorąc pod uwagę cenę na pewno nie kupię go więcej w takim opakowaniu.

              Comment

              • biermann
                Senior
                • 09-2001
                • 2552

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                Butelka 1 l kupiona w krakowskim sklepie Delikatesowo. Aromat jak w lambiku, chociaż wybrałem butelkę z lodówki, data ważności 28 lipca.

                Ostrzyłem sobie zęby na to piwo, a tu zlew, biorąc pod uwagę cenę na pewno nie kupię go więcej w takim opakowaniu.
                To jakiś wałek. Marcowe skończyliśmy lać 10 lipca a butelki ostatnie lałem chyba 8 lipca. Termin 2 tygodnie czyli maks data przydatności 22 lipca. Nie istniały żadne butelki marcowego z datą do 28 lipca.
                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                  To jakiś wałek. Marcowe skończyliśmy lać 10 lipca a butelki ostatnie lałem chyba 8 lipca. Termin 2 tygodnie czyli maks data przydatności 22 lipca. Nie istniały żadne butelki marcowego z datą do 28 lipca.
                  Człowieku, naprawdę lepiej byś się zastanowił dwa razy zanim zarzucisz obcej osobie kłamstwo. Proszę, w załączniku zdjęcie mojej butelki. Może teraz powiesz, że sfałszowałem pieczątki i etykiety? Dno.
                  Attached Files

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Przecież on nie napisał, że Ty kłamiesz

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                      Człowieku, naprawdę lepiej byś się zastanowił dwa razy zanim zarzucisz obcej osobie kłamstwo. Proszę, w załączniku zdjęcie mojej butelki. Może teraz powiesz, że sfałszowałem pieczątki i etykiety? Dno.
                      Czytaj ze zrozumieniem.
                      Takiej pieczątki nawet w browarze nie używam, jawne fałszerstwo... znaczy się sklep...

                      Poza tym nawet na zdjęciu widać, że data została naklejona... dno to sklep z którego to kupiłeś...
                      Last edited by biermann; 19-07-2013, 16:40.
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czytaj ze zrozumieniem.
                        Takiej pieczątki nawet w browarze nie używam, jawne fałszerstwo... znaczy się sklep...
                        Masz zdjęcie etykiety takiej, jak powinna wyglądać wyjeżdżając z browaru?

                        Comment

                        • biermann
                          Senior
                          • 09-2001
                          • 2552

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                          Masz zdjęcie etykiety takiej, jak powinna wyglądać wyjeżdżając z browaru?
                          Kurcze ja je osobiście nalewam i obklejam etykietami, które też własnoręcznie stempluję. Nie zdjęcia pod ręką nie mam bo jest weekend i udało mi się już wyjść z browaru.
                          Ale tak wiem że to wałek zrobiony w sklepie...
                          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎