Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Borys (Naturalne Niepasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, Borys (Naturalne Niepasteryzowane)

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Moje pierwsze spotkanie po kilku latach z piwem z Gościszewa. Piwo zrobione dla firmy PPH Fides z Dzierzgonia. Alkoholu 5,5 %, ekstrakt 12,5. Piwo jęczmienne, jasne, niepasteryzowane, niefiltrowane. Podano nawet skład: woda, słód, drożdże, glukoza, chmiel. Prosta minimalistyczna etykieta, może się podobać, dedykowana piwu zawieszka, goły kapsel. Barwa jasnobursztynowa, mętna jak to na niefiltra przystało, na dole niewielki osad. Piana niska, szybko opada, nie pozostawiając śladu na szkle. W aromacie słód i drożdże. Mocny drożdżowy smak, kwaskowate, słaba goryczka. Nagazowanie w sam raz. Dawno nie piłem współczesnego Gościszewa, nie wiem do którego ich piwa się można odnieść. Przynajmniej to jest wypijalne, bo kilka lat temu to była porażka albo ja miałem pecha i trafiły mi się zepsute piwa.
    Attached Files

    Comment

    • nynek
      Senior
      • 11-2007
      • 274

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
      Dawno nie piłem współczesnego Gościszewa, nie wiem do którego ich piwa się można odnieść..
      Patrząc na parametry i zawieszkę - Naturalne Niefiltrowane.

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Piękna etykieta - płonące niebo i zatrwożone łany jęczmienia - albo to symbol katastrofy smoleńskiej albo symbolizuje UE zagrażającą naszemu rolnictwu. Na dodatek subtelna nazwa Borys, rozumiem że nazwa Iwan już była zastrzeżona

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #5
          Borys to nazwa sieci sklepów monopolowych z Kwidzyna. Dla tych sklepów produkowane jest to piwo.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎